Poznajcie historię Dredzika, psa odebranego przed kilkunastoma dniami przez inspektorów OTOZ Animals...


Wyobraźcie sobie, że nie jesteście w stanie odróżnić dnia od nocy, ponieważ oczy przysłonięte są gęstymi, skołtunionymi włosami, które powodują podrażnienia skóry całego ciała i bardzo duży dyskomfort. Takie męczarnie przechodził Dredzik – pies, który walczył o każdy widok promyku słońca.

Tak jak w większości przypadków, tak i w tym, zawinił człowiek. Człowiek, którego ciężko nazwać człowiekiem. Zapewne patrzycie na te zdjęcia i myślicie sobie – czy to aby na pewno człowiek mógł dopuścić się tak okrutnego zaniedbana i przyczynił się do cierpienia tego niewinnego stworzenia? Niestety tak...

Dredzik od dłuższego czasu zamknięty był w ogródku przynależącym do niezamieszkałej posesji, na której trwały roboty budowlane. Dokarmiał go sąsiad, który jak tłumaczy - "nie zauważył problemu". Miesiące zaniedbań sprawiły niesamowite cierpienie psychiczne i fizyczne. Po wywiadzie środowiskowym okazało się, że mamy do czynienia z porzuceniem. "Sprzedałem psa razem z działką. Myślałem, że nowy właściciel się nim zaopiekuje...". Słowa te pozostawiamy bez komentarza.

Dredzik przebywa obecnie w jednej z naszych zaprzyjaźnionych klinik weterynaryjnych, gdzie dochodzi do zdrowia. Usunięto mu skołtunioną sierść, a następnie zaszczepiono i poddano leczeniu. Okazało się, że był zarobaczony, co sprawiało mu jeszcze większy dyskomfort.

Mało tego – pies był w stanie zagrożenia życia, ponieważ prace budowlane wykonywane były nad jego głową.

Kochani! Prosimy Was o wsparcie finansowe na leczenie Dredzika oraz pomoc w szukaniu domu tymczasowego/domu stałego, który przywróci mu nadzieję na lepsze życie. Koszty leczenia, konsultacji, szczepień oraz odpowiedniej diety są wysokie. Okres letni, ze względu na coraz większą liczbę zgłoszeń, wymaga od nas zaciśnięcia pasa, jednak życie naszych młodszych przyjaciół jest bezcenne.

Zebrane fundusze pokryją koszty: 

- badanie krwi (około 60)

- wzmacnianie dożylne, kroplówka (około 200)

 - odrobaczenie odpchlenie ( około 100) 

- strzyżenie ( około 200)

- szczepienie na wscieklizne i choroby zakaźne ( około 150)

- czipowanie wynosi (około 80)

- odpowiednia karma (około 200)

- opieka behawiorysty


Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę!

Wpłaty - 5

Jaro - awatar
100
Jaro
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Siemion - awatar
10
Magdalena Siemion
Mariusz - awatar
50
Mariusz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij