Zbiórka Dla Karolka - małego wojownika - zdjęcie główne

Dla Karolka - małego wojownika

101 271 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 885 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Andrzej Goc - awatar

Andrzej Goc

Organizator zbiórki

Cześć,

Mam na imię Karol Goc i chcę opowiedzieć Ci moją historię (z opowiadaniem pomaga mi Tata). 

Historię niezwykłą ale prawdziwą - czy z Happy Endem - wierzę, że tak. 

Wszystko zaczęło się jeszcze w brzuchu u mamy. Ja razem z moimi dwoma braćmi (tak było nas tam trzech), dojrzewaliśmy do momentu kiedy będziemy mogli zdrowi i uśmiechnięci pojawić się na świecie. Wszystko było zgodnie z planem, aż do 21 tygodnia ciąży kiedy moi dwaj bracia „zachorowali” i nie było dla nich żadnego ratunku:-(. Nikt nie potrafił pomóc im w walce z TTTS (zespół podkradania międzypłodowego) i dlatego też w dalszą podróż musiałem wyruszyć sam. Mimo, iż otoczenie wewnątrz maciczne było mocno toksyczne (dwa martwe płody) udało mi się dotrwać aż lub tylko do 26 tygodnia. 

Na świat przyszedłem 14 marca 2016 roku jako skrajny wcześniak. Ważyłem 880 gram i miałem 34 cm wzrostu. Od samego początku życie mnie nie rozpieszczało. Po 7 dniach życia musiałem zmierzyć się z SEPSĄ (dałem radę, choć było bardzo ciężko - statystyki dawały mi 2% szans na przeżycie), następstwem mojej heroicznej walki o życie był niestety WYLEWY KRWI do MÓZGU IV stopnia - obustronne. Mimo, iż to właśnie powinien być koniec mojej przygody z „życiem” - ja dalej walczę i się nie poddaję! Po drodze przeżyłem jeszcze OPERACJĘ NA OCZY (groziła mi ślepota - retinopatia III stopnia), martwicę jelit, dysplazję oskrzelowo-płucną, niewydolność krążeniowo - oddechową, 7 razy transfuzje krwi, jednak wszystkie te przygody były zwykłym spacerkiem w porównaniu z SEPSĄ i WYLEWAMI

Niestety, każda z przebytych przeze mnie bitew niosła za sobą straty, które musiałem ponieść a z którymi nie byłem sobie w stanie poradzić. Następstwem wylewów są liczne dziury malacyjne w mojej głowie (ubytki mózgu) i całkowity zanik MÓŻDŻKU:-(.

Pod koniec 2017 roku - zostałem zakwalifikowany do eksperymentalnego leczenia komórkami macierzystymi. Leczenie to jest dla mnie, jak narazie, jedyną szansą na poprawę mojego stanu zdrowia od strony mentalnej (myślenie) jak również od strony ruchowej (siadanie, wstawanie - tutaj pomagają mi jeszcze rehabilitanci). 

Muszę się rehabilitować dwoma metodami:

- metodą NDT Bobath (5 razy w tygodniu)

- metodą Vojty (4 razy DZIENNIE)

Dzięki każdej przekazanej złotówce - szanse, że kiedyś będę mógł usiąść, wstać i w końcu z bratem zagrać w piłkę lub pójść z nim razem na mecz, rosną.

Drodzy Darczyńcy,

Nadszedł w końcu ten moment, gdzie po ponad 2 latach czekania zaczynam przygotowania do podania pierwszego zastrzyku "komórek macierzystych". Ciągłe zmiany sposobu pozyskania komórek macierzystych dla mnie, ciągłe wizyty u lekarzy specjalistów - Ich zmienne diagnozy co do skuteczności metody jak również częste pobyty w szpitalu skutecznie opóźniły mój start w wyścigu po zdrowie. 

Co robiłem w tym czasie i na co wykorzystywałem otrzymane środki finansowe?

1. Rehabilitacje - w ciągu ostatnich 2 lat na salach rehabilitacyjnych spędziłem ponad 520 godzin,

2. Sprzęt rehabilitacyjny niezbędny do prawidłowego ćwiczenia: (ortezy, pionizatory, NF-Walker, wózek inwalidzko-rehabilitacyjny, materace do ćwiczeń)

Od września 2019 jestem też - przedszkolakiem:-)

Przez ten czas - miałem również małe "zadyszki" - ale nawet na chwilę się nie poddałem

Dziękuję (załączonym uśmiechem) za każdą okazaną pomoc (na razie tylko w ten sposób potrafię okazać swoją wdzięczność) - daje mi ona siłę do pokonywania kolejnych przeszkód i niesprawiedliwości otaczającego mnie świata. Codziennie robię kolejne małe kroczki do celu. 

Głęboko wierzę, że przyjdzie taki moment, iż po tych wszystkich ciężkich dniach, miesiącach, latach spędzonych na salach rehabilitacyjnych, w Szpitalach - wykorzystując eksperymentalne metody leczenia na całym Świecie - stanę o własnych siłach przed Państwem, ubrany w odświetny smoking i z uśmiechem na ustach będę mógł PODZIĘKOWAĆ.

Teraz jeszcze za wcześnie na wstawanie - ale smoking już mam:-)

DZIĘKUJĘ 


Karol Goc - mały wojownik.


Aktualizacje


 • Andrzej Goc - awatar

  Andrzej Goc

  28.09.2020
  28.09.2020

  💉💉💉💉 podanie komórek macierzystych - zaliczone. Dokładnie 20.08.2020 po raz czwarty, zwarci i gotowi stawiliśmy się w Szpitalu w Lublinie gdzie w „obstawie” wspaniałego zespołu medyków pod „dowództwem” dr Magdalena Chrościńska-Krawczyk - otrzymaliśmy kolejne podanie tego drogocennego leku - naszej szansy w wyścigu od 👨‍🦽przez 🚶‍♂️ do 🏃‍♂️.
  Dziękujemy Wszystkim za wsparcie i bycie „obok” cytując słowa: Alberta Camus

  ”Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
  Nie idź przede mną, bo mogę za tobą nie nadążyć.
  Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.”

  15.10.2020 kolejne - już piąte podanie komórek macierzystych. Będzie to ostatnie w pierwszej turze po której nastąpi 6 miesięczna przerwa na obserwacje i podejmowanie kolejnych ciężkich decyzji - co dalej? Ile tur przed nami? Na ile starczy nam sił? Kiedy będzie END - HAPPY END?

  Tym razem, zamiast zdjęcia ze szpitalnej sali - krótka refleksja nad tym jak daleko już zaszliśmy, ile kłód Karolek pokonał i ile bitew stoczył aby dojść do obecnego miejsca....

  Zdjęcie aktualizacji 55 825

Komentarze


 • Koralikii Hobby Aneta (scrapki) 15zł - awatar

  Koralikii Hobby Aneta (scrapki) 15zł

  20.11.2020
  20.11.2020

  Trzymam kciuki <3

 • Anna Marciniak książka - awatar

  Anna Marciniak książka

  18.11.2020
  18.11.2020

  książka, Powodzenia Wojowniku;)

  • Andrzej Goc - awatar

   Andrzej Goc - Organizator zbiórki

   19.11.2020
   19.11.2020

   Dziękuje 🤗💐

 • Agnieszka Grabowska-Zielant - awatar

  Agnieszka Grabowska-Zielant

  18.11.2020
  18.11.2020

  Pasek calvin

 • Svitlana Kymska - awatar

  Svitlana Kymska

  18.11.2020
  18.11.2020

  Szal czerwony 2 przesyłka 😉

 • Olga Szczepaniak - awatar

  Olga Szczepaniak

  17.11.2020
  17.11.2020

  Aukcja kubeczka i portfela OCHNIK plus wysyłka

101 271 zł  z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 885 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Andrzej Goc - awatar

Andrzej Goc

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 885

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ania - awatar
Ania
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
yetino - awatar
yetino
20
Ewa M - awatar
Ewa M
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij