Zbiórka Pomóż Laurze usłyszeć znów świat - miniaturka zdjęcia

Pomóż Laurze usłyszeć znów świat

Barbara Michnik - awatar

Barbara Michnik

Organizator zbiórki

Laura jest nasza pierwszą córką. Poród nie należał do najłatwiejszych, córka była 36h bez wód płodowych, decyzja o cc nie zapadła. Poród barkowy z obiema rączkami przy twarzy a do tego pępowina owinięta w okół szyi. Mimo to Laura dostała 10 pkt w skali Abgara. Problemy zaczęły sie po drugiej szczepionce. Patologicznie spadło napięcie oraz pojawiła sie asymetria. Córke wygieło w litere C, pojawił sie problem z ssaniem i ogólnym kontaktem, nie dało sie jej wybudzić przez prawie dwie doby. W związku z tym wymaga intensywnej rehabilitacji ogólnousprawniającej. Jest rehabilitowana od 1 msc życia czyli już 14 miesiecy. Początkowo wymagała rehabilitacji codziennie przez pewnien czas obiema metodami NDT Bobath i Vojty (4 razy dziennie). Córka ma opoźnienie psychoruchowe zaczeła niedawno czworakować w 13 mies., nie chodzi, zaburzenia neurorozwojowe, podejrzenie dwóch wad genetycznych bardzo rzadko spotykanych, obniżone napięcie mięśniowe w tłowiu oraz w obrębie przełyku i ust, przez to stale wysuwa język z buzi, dlatego jest pod opieka neurologopedy. Wzmożone napięcie w kończynach przez co źle obciąża stopy, które wymagaja rehabilitacji i prawdopodobnie bandażowania. Laura ma wadę wzroku astygmatyzm i nadwzroczność, wymaga okularów a ich wymiana co ok 6 miesiecy. 

Niedawno Laura straciła słuch. Już nie słyszy głosu mamy ani taty, bawiacych sie dzieci za oknem, szczekajacego psa czy ćwierkającego ptaszka. Została zdiagnozowana głuchota obustronna. Na dzień dzisiejszy wymaga aparatów słuchowych do stymulacji nerwu słuchowego i jak najszybszej implantacji by dać jej szanse na rozwój i rozumienie mowy. Najgorsze jest to, że widzimy jak córka nie może sobie z tym poradzić, życie w ciszy nie jest łatwe, stała sie bardziej nerwowa i pojawił sie problem z kontaktem wzrokowym. Bardzo ważna jest teraz rehabilitacja słuchu i mowy u takich specjalistów jak surdopedagodzy i surdologopedzi. Po wszczepie jej mózg na nowo bedzie musiał nauczyć sie słyszeć, rozróżniać dźwieki. Co miesięczne wizyty w celu ustawiania procesora mowy w instytucie oddalonym 300km od nas. Niestety NFZ przewiduje zbyt małą liczbe godzin rehabilitacji oraz długie terminy oczekiwania na rozpoczęcie rehabilitacji. Jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnej rehabilitacji ruchowej jak i rozwoju mowy i słuchu bo to co oferuje fundusz jest niewystarczające. Prosimy o wsparcie, dzieki zebranej kwocie Laura będzie mogła korzystać z większej ilości rehabilitacji. 

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Alicja W - awatar

  Alicja W

  15.11.18
  15.11.18

  Laura trzymam kciuki😘

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.11.18
  15.11.18

  <3

 • Agnieszka BrAś - awatar

  Agnieszka BrAś

  15.11.18
  15.11.18

  Życzę Powodzenia!

 • Sebastian Jagusiński - awatar

  Sebastian Jagusiński

  12.11.18
  12.11.18

  Będzie dobrze! Życzymy zdrowia!

  • Barbara Michnik - awatar

   Barbara Michnik - Organizator zbiórki

   13.11.18
   13.11.18

   Dziekujemy

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  12.11.18
  12.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

Barbara Michnik - awatar

Barbara Michnik

Organizator zbiórki

Wpłaty - 105

Kasia - awatar
20
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
9
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Karolina Zni - awatar
10
Karolina Zni
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
PatB - awatar
10
PatB
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Patrycja Kopec - awatar
100
Patrycja Kopec
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Alicja W - awatar
20
Alicja W

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.