Solidarność, jedność, pokój, braterstwo, pojednanie czy wojna, walka, strach, terroryzm, wyzysk. Jakiego świata chcemy dla nas i naszych dzieci? Odpowiedź nasuwa się sama.

Kreowanie świata opartego na porozumieniu i dialogu wymaga świadomego kształtowania postaw otwartości i wrażliwości zwłaszcza wśród młodzieży.

Miasteczko Integracyjne to cykliczna impreza Centrum Wolontariatu skierowana do uczniów gimnazjów i liceów. Jej celem jest promowanie idei solidarności, równości i dialogu międzykulturowego. Chcemy edukować i wychowywać młodych ludzi w duchu solidarności społecznej i wrażliwości na problemy i potrzeby współczesnego świata. Wszystko po to, aby kształtować społeczeństwo otwarte, pomocne, gotowe do podejmowania wyzwań.

Ponieważ razem można więcej, chcielibyśmy do tej inicjatywy zaprosić także Ciebie. Wierzymy, że Miasteczko Integracyjne może stać się naszym wspólnym dziełem. Dołącz do nas i pomóż nam zorganizować spotkanie dla młodych ludzi. Jeśli wyrazisz zgodę wpiszemy Cię na listę donatorów opublikowaną w Internecie oraz w okolicznościowym biuletynie. Dostaniesz także pamiątkową pocztówkę z Miasteczka.

W Miasteczku Integracyjnym weźmie udział ponad 120 uczniów ze szkół województwa lubelskiego oraz ich rówieśnicy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Litwy i Kazachstanu, a także mieszkający w Lublinie cudzoziemcy pochodzący z różnych stron świata. Młodzież każdego dnia, podczas trzydniowych warsztatów w mniejszych grupach i spotkań z zaproszonymi gośćmi, będzie poznawać wartości wskazujące drogę do pokoju na świecie, w tym braterstwo, prawdę, pojednanie, sprawiedliwość i solidarność. Pokój nie jest wartością daną raz na zawsze, a ostatnio obserwuje się w wielu miejscach liczne sytuacje, które mu zagrażają. Dlatego w młodych pokoleniach trzeba kształtować postawę otwartości i gotowości do aktywnego angażowania się oraz odpowiadania na potrzeby i problemy ludzi żyjących obok nas, a także odnowić rozumienie i wartość pokoju. Program Miasteczka jest tak zaplanowany, żeby zmotywować uczestników do zastanowienia się nad tym, co jest ważne w życiu i do podjęcia działań w środowisku lokalnym, które będą mogły przyczynić się do krzewienia pokoju na świecie.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.17
  20.05.17

  Przyszłość świata jest w rękach ludzi młodych. Piękna inicjatywa.

  • Centrum Wolontariatu w Lublinie - awatar

   Centrum Wolontariatu w Lublinie - Organizator zbiórki

   21.05.17
   21.05.17

   Bardzo dziękujemy za wpłatę. Dla nas to bardzo ważny temat.

Wpłaty - 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
justyna - awatar
40
justyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij