Misia jest psią seniorką, odebraną podczas interwencji w styczniu 2018 r. w centrum Warszawy, która przez ostatnie miesiące nie wychodziła z małego mieszkania... Suczka egzystowała w ciemnym, skrajnie brudnym lokalu i - ponieważ nie wychodziła na dwór - musiała załatwiać się w środku. Podłoga mieszkania pełna była jej odchodów i moczu... 

Opiekun Misi ma poważny problem z alkoholem i dawno już stracił kontakt z rzeczywistością. Według zeznań sąsiadów żyje z żebrania. W socjalnym mieszkaniu nie ma nawet prądu, zalega ze wszystkimi opłatami. Twierdzi, że Misię adoptował wiele lat temu ze schroniska.

Suczkę odebrać musieliśmy przy wsparciu policji, ponieważ pan przez wiele godzin nie otwierał nam drzwi. Dopiero interwencja policji sprawiła, że pozwolił nam obejrzeć psa.

Misia wyszła do nas na korytarz niepewnie, ale od początku była nastawiona bardzo przyjaźnie. Bardzo wychudzona i polepiona własnym kałem staruszka miała przy uchu rozpadający się guz, kolejny guz na łapie i skrajnie przerośnięte pazury praktycznie uniemożliwiające poruszanie się. Wyczuliśmy również liczne guzy na listwie mlecznej.

Właściciel Misi był bardzo zdziwiony jej stanem. Twierdził, że guzów nie widział a z suczką był u lekarza... pół roku temu. Niestety nawet tego nie potrafił nam udowodnić. Suczka nie posiadała żadnej książeczki zdrowia. 

Misia została zabrana do kliniki. Właściciel na koniec rozmowy z policjantami i naszymi inspektorami uznał, że się jej zrzeknie. Widać było, że jest z nią związany emocjonalnie, ale tocząca go od lat choroba alkoholowa uniemożliwia mu normalne postrzeganie świata.

Misia wymaga teraz przede wszystkim kompleksowej DIAGNOSTYKI - badań krwi, badania USG, być może RTG (ze względu na guz, który wygląda bardzo brzydko), konsultacji z chirurgiem odnośnie guzów i ustalenia kolejności ich usuwania. Suczka musi przebywać w szpitaliku. 

Misia to, pomimo przejść, bardzo kochana i przyjacielska suczka. Z dumą i godnością zniosła wszystkie zabiegi wstępne u lekarza. Wciąż nieco boi się spacerów, ale mamy nadzieję, że z czasem się to zmieni :)

Pomóżcie nam LECZYĆ Misię! Mamy nadzieję że jej stan nie jest jeszcze beznadziejny i że zostało jej wiele lat szczęśliwego życia! Musimy jednak działać szybko i zrobić wszystko, co się da! Jesteśmy pewni, że z Waszą pomocą się uda!

kwiecień 2018 roku:

Misia opuściła już szpital i przebywa w domu tymczasowym w Warszawie, gdzie czeka na jedyny i wyjątkowy dom stały :) Misia to ogromnie radosna, odważna i dzielna sunia. Lubi inne psy, akceptuje koty! Zostały jej już usunięte guz z ucha oraz z łapki. Przed nią kolejne zabiegi. 

Faktura za ratowanie życia odebranej Misi opiewa na 4 504 zł. za badania wstępne: badania krwi, moczu, cytologię, biopsję z guzów, badanie USG, konsultację kardiologiczną, zabieg usunięcia dwóch guzów, długie leczenie szpitalne i specjalistyczną dietę - za okres od  stycznia 2018 roku.

Aktualności

 • Viva! Interwencje - awatar

  Viva! Interwencje

  09.04.18
  09.04.18

  Misia od niedawna przebywa w domu tymczasowym w Warszawie, skąd szukamy jej domu stałego :) To pies idealny - uwielbia inne psy, nie interesują ją koty, jest spokojna, zostaje sama w domu, jest czysta :) Wciąż czekają ją jednak kolejne zabiegi a jej dotychczasowe leczenie kosztowało już ponad 5 tysięcy złotych :( Bardzo bardzo prosimy o pomoc dla Misi!

  Zdjęcie aktualności 13 920

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.10.18
  19.10.18

  Małgosia

 • Lucyna - awatar

  Lucyna

  01.07.18
  01.07.18

  Powodzenia kochana.... Mam identyczną sunię ze schroniska, jest moim skarbem kochanym...Życzę zdrówka Misiu...

 • Wiha - awatar

  Wiha

  28.06.18
  28.06.18

  Powodzenia😍

 • Reni - awatar

  Reni

  27.06.18
  27.06.18

  Powodzenia biedaczysko!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.06.18
  27.06.18

  Trzymaj się niunio!

Wpłaty - 143

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Monika S. - awatar
20
Monika S.
Jessica Krupska - awatar
22
Jessica Krupska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anna Filipiak - awatar
10
Anna Filipiak
Sylwia Makulska - awatar
20
Sylwia Makulska
Lucyna - awatar
20
Lucyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij