Zbiórka odebrana z meliny: Misia - zdjęcie główne

odebrana z meliny: Misia

2 919 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 143 osoby

Misia jest psią seniorką, odebraną podczas interwencji w styczniu 2018 r. w centrum Warszawy, która przez ostatnie miesiące nie wychodziła z małego mieszkania... Suczka egzystowała w ciemnym, skrajnie brudnym lokalu i - ponieważ nie wychodziła na dwór - musiała załatwiać się w środku. Podłoga mieszkania pełna była jej odchodów i moczu... 

Opiekun Misi ma poważny problem z alkoholem i dawno już stracił kontakt z rzeczywistością. Według zeznań sąsiadów żyje z żebrania. W socjalnym mieszkaniu nie ma nawet prądu, zalega ze wszystkimi opłatami. Twierdzi, że Misię adoptował wiele lat temu ze schroniska.

Suczkę odebrać musieliśmy przy wsparciu policji, ponieważ pan przez wiele godzin nie otwierał nam drzwi. Dopiero interwencja policji sprawiła, że pozwolił nam obejrzeć psa.

Misia wyszła do nas na korytarz niepewnie, ale od początku była nastawiona bardzo przyjaźnie. Bardzo wychudzona i polepiona własnym kałem staruszka miała przy uchu rozpadający się guz, kolejny guz na łapie i skrajnie przerośnięte pazury praktycznie uniemożliwiające poruszanie się. Wyczuliśmy również liczne guzy na listwie mlecznej.

Właściciel Misi był bardzo zdziwiony jej stanem. Twierdził, że guzów nie widział a z suczką był u lekarza... pół roku temu. Niestety nawet tego nie potrafił nam udowodnić. Suczka nie posiadała żadnej książeczki zdrowia. 

Misia została zabrana do kliniki. Właściciel na koniec rozmowy z policjantami i naszymi inspektorami uznał, że się jej zrzeknie. Widać było, że jest z nią związany emocjonalnie, ale tocząca go od lat choroba alkoholowa uniemożliwia mu normalne postrzeganie świata.

Misia wymaga teraz przede wszystkim kompleksowej DIAGNOSTYKI - badań krwi, badania USG, być może RTG (ze względu na guz, który wygląda bardzo brzydko), konsultacji z chirurgiem odnośnie guzów i ustalenia kolejności ich usuwania. Suczka musi przebywać w szpitaliku. 

Misia to, pomimo przejść, bardzo kochana i przyjacielska suczka. Z dumą i godnością zniosła wszystkie zabiegi wstępne u lekarza. Wciąż nieco boi się spacerów, ale mamy nadzieję, że z czasem się to zmieni :)

Pomóżcie nam LECZYĆ Misię! Mamy nadzieję że jej stan nie jest jeszcze beznadziejny i że zostało jej wiele lat szczęśliwego życia! Musimy jednak działać szybko i zrobić wszystko, co się da! Jesteśmy pewni, że z Waszą pomocą się uda!

kwiecień 2018 roku:

Misia opuściła już szpital i przebywa w domu tymczasowym w Warszawie, gdzie czeka na jedyny i wyjątkowy dom stały :) Misia to ogromnie radosna, odważna i dzielna sunia. Lubi inne psy, akceptuje koty! Zostały jej już usunięte guz z ucha oraz z łapki. Przed nią kolejne zabiegi. 

Faktura za ratowanie życia odebranej Misi opiewa na 4 504 zł. za badania wstępne: badania krwi, moczu, cytologię, biopsję z guzów, badanie USG, konsultację kardiologiczną, zabieg usunięcia dwóch guzów, długie leczenie szpitalne i specjalistyczną dietę - za okres od  stycznia 2018 roku.

Aktualizacje


 • Viva! Interwencje - awatar

  Viva! Interwencje

  09.04.2018
  09.04.2018

  Misia od niedawna przebywa w domu tymczasowym w Warszawie, skąd szukamy jej domu stałego :) To pies idealny - uwielbia inne psy, nie interesują ją koty, jest spokojna, zostaje sama w domu, jest czysta :)

  Wciąż czekają ją jednak kolejne zabiegi a jej dotychczasowe leczenie kosztowało już ponad 5 tysięcy złotych :( Bardzo bardzo prosimy o pomoc dla Misi!

  Zdjęcie aktualizacji 13 920

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.10.2018
  19.10.2018

  Małgosia

 • Lucyna - awatar

  Lucyna

  01.07.2018
  01.07.2018

  Powodzenia kochana.... Mam identyczną sunię ze schroniska, jest moim skarbem kochanym...Życzę zdrówka Misiu...

 • Wiha - awatar

  Wiha

  28.06.2018
  28.06.2018

  Powodzenia😍

 • Reni - awatar

  Reni

  27.06.2018
  27.06.2018

  Powodzenia biedaczysko!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.06.2018
  27.06.2018

  Trzymaj się niunio!

2 919 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 143 osoby

Wpłaty: 143

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Monika S. - awatar
Monika S.
20
Jessica Krupska - awatar
Jessica Krupska
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna Filipiak - awatar
Anna Filipiak
10
Sylwia Makulska - awatar
Sylwia Makulska
20
Lucyna - awatar
Lucyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij