Zbiórka Pomóżmy szkołom chronić dzieci - zdjęcie główne

Pomóżmy szkołom chronić dzieci

17 249 zł  z 15 499 zł (Cel)
Wpłaciły 354 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
NGOsy dla szkół - awatar

NGOsy dla szkół

Organizator zbiórki

POMÓŻMY SZKOŁOM CHRONIĆ DZIECI - zbiórka na proces sądowy

Jesteśmy grupą osób i organizacji, które działają po to, aby wszyscy uczniowie i uczennice byli otoczeni szacunkiem i opieką. Za naszą pracę zaatakowało nas Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza wspierane przez Ordo Iuris. Przed nami postępowanie sądowe. Pomóż nam w naszej wspólnej walce o bezpieczne szkoły - wpłać darowiznę na pokrycie kosztów postępowania sądowego.

LIST DO 20.000 SZKÓŁ    

20.000 szkół w całej Polsce. Do każdej z nich Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza wysłało ten sam, czterostronicowy list. List pełen nierzetelnych informacji dotyczących osób, które wkładają swój czas i serce, aby wszyscy uczniowie i uczennice czuli się w szkole bezpiecznie. List pełen przekłamań, który miał zamknąć szkolne drzwi przed edukacją równościową. Na tym nie koniec. Stowarzyszenie wysłało pismo o podobnej treści również do Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, a w sprawę zaangażowało się Ordo Iuris.

Taki list i takie pismo mogły zostać napisane o każdym i każdej z nas. Nie ma na to naszej zgody! Dlatego zdecydowaliśmy się dochodzić sprawiedliwości przed sądem. Wierzymy, że korzystny wyrok powstrzyma działania takich organizacji jak Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza oraz Ordo Iuris. Koszty postępowania sądowego są wysokie, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia.

KOGO DOTYCZY LIST?

Organizacjami społecznymi oraz osobami wymienionymi w liście są:  Fundacja na Rzecz Różnorodności Społecznej (FRS), Kampania Przeciw Homofobii (KPH), Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA), Prof. Małgorzata Fuszara, Marta Konarzewska, Agnieszka Kozakoszczak (FRS)i Jan Świerszcz. 

NA CO ZBIERAMY?

Potrzebujemy 15.498,38 zł , aby pokryć koszty postępowania sądowego.

W odpowiedzi na list Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza podjęliśmy próbę polubownego rozwiązania sprawy. Zwróciliśmy się do Stowarzyszenia o zaniechanie dalszego rozpowszechniania listu i usunięcie jego treści ze strony internetowej organizacji. Bez skutku. Stowarzyszenie odmówiło, a w sprawę zaangażowało się Ordo Iuris. Przed nami sprawa sądowa. Jej przeprowadzenie wiąże się z kosztami sądowymi w  wysokości 15.498, 38 zł. To dużo, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia.

JAK WYDAMY ZGROMADZONE PIENIĄDZE?

Kwota, którą musimy zebrać, aby przeprowadzić postępowanie sądowe, to 15.498.38 zł. Ta suma pozwoli nam pokryć koszty postępowania sądowego, w tym m.in.:

*  opłaty od wniesienia pozwu,

*  koszty związane z pełnomocnictwem procesowym,

*  koszty ewentualnych opinii biegłych (jeśli sąd lub druga strona zażądają ich powołania),

*  koszty wysyłki pism.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę bez względu na jej wysokość. Każda złotówka to dla nas nie tylko realne wsparcie finansowe, ale także wyraz poparcia i solidarności.

JAK JESZCZE MOŻESZ POMÓC?

Oprócz wsparcia finansowego możesz nam pomóc informując o zbiórce w Internecie: udostępnij link do zbiórki na swoim profilu na Facebooku lub Twitterze, udostępnij grafikę o zbiórce na swoim profilu na Facebooku lub Twitterze, zachęć znajomych, aby się przyłączyli. Tylko łącząc siły mamy szansę zadbać oto, aby szkoły były miejscem, gdzie żadnemu uczniowi i żadnej uczennicy nie dzieje się krzywda.

WIĘCEJ O NAS

Jesteśmy grupą osób i organizacji, którym zależy na tym, aby wszyscy uczniowi i uczennice w szkole byli otoczeni szacunkiem i opieką.  Prowadzimy warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek – dajemy im narzędzia potrzebne do pracy z dziećmi i młodzieżą, która doświadcza przemocy, wyzwisk, wykluczenia czy dyskryminacji (np. ze względu na swoje pochodzenie, wygląd, płeć, status materialny czy orientację seksualną). Zabieramy głos zawsze wtedy, gdy komuś w szkole dzieje się krzywda. Doradzamy i pomagamy rozwiązywać trudne sytuacje. To dzięki naszej pracy kadra szkolna lepiej rozumie potrzeby swoich podopiecznych, a uczniowie i uczennice czują, że w szkole jest miejsce dla wszystkich.

O naszych działaniach na rzecz dzieci i młodzieży szkolnej możesz przeczytać tutaj: 

Fundacja na Rzecz Różnorodności Społecznej: 

*  http://ffrs.org.pl/aktualne-dzialania/programy-edukacyjne/szkolne-kodeksy-rownego-traktowania

*  https://www.facebook.com/FundacjaNaRzeczRoznorodnosciSpolecznej/

Kampania Przeciw Homofobii:

*  https://kph.org.pl/category/edukacja/

*  http://www.lekcjarownosci.pl/

Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej 

*  http://www.tea.org.pl/pl/SiteContent?item=projekty

*  http://www.tea.org.pl/pl/SiteContent?item=publikacje

Aktualizacje


 • NGOsy dla szkół - awatar

  NGOsy dla szkół

  15.02.2020
  15.02.2020

  Rozpoczynamy postępowanie w sądzie!

  Przygotowanie pozwów było czasochłonnym procesem, ale obecnie wszystkie dokumenty wymagane do rozpoczęcia postępowania znajdują się już w sądzie. Sąd zdecydował także, że złożone przez nas pozwy będą rozpatrywane oddzielnie (z wyjątkiem pozwów złożonych przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz Kampanię Przeciw Homofobii, które będą rozpatrywane łącznie).

  Przed nami pierwsza rozprawa. Będziemy informować Państwa na bieżąco o najważniejszych etapach i rezultatach postępowania.

  Jeszcze raz dziękujemy za Państwa wsparcie!
  Trzymajcie kciuki!

  Z serdecznymi pozdrowieniami,

  Dorota Bregin, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA)
  Agnieszka Kozakoszczak, Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS)
  Slava Melnyk, Kampania Przeciw Homofobii (KPH)

  Kontakt: [email protected].

  Artykuły o zbiórce i postępowaniu:
  - wyborcza.pl (6 IV 2018): http://bit.ly/2OOUK2v
  - ngo.pl: (9 V 2019): http://bit.ly/2ZL0DRv

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.2018
  10.04.2018

  Moja wpłata - znak sprzeciwu wobec opresyjnej władzy, wobec małej dyktaturki małego człowieka.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.2018
  10.04.2018

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.2018
  09.04.2018

  Powodzenia!

 • Paweł Jankowski - awatar

  Paweł Jankowski

  09.04.2018
  09.04.2018

  Popieram walkę o równość i walke z fundamentalistami z Ordo

 • Paulina Czapska - awatar

  Paulina Czapska

  09.04.2018
  09.04.2018

  3mam za Was mocno kciuki i dziękuję, że to robicie.

17 249 zł  z 15 499 zł (Cel)
Wpłaciły 354 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
NGOsy dla szkół - awatar

NGOsy dla szkół

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 354

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zbigniew Fronczak - awatar
Zbigniew Fronczak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij