Paulina Radecka - awatar

Paulina Radecka

Organizator zbiórki

Prywatnie zajmujemy się pomocom kotom wolnobytującym i bezdomnym. Tworzymy domy tymczasowe i azyle dla kotów ,,nadwornych". Naszym marzeniem jest zapewnienie im jak najlepszej opieki oraz przygotowanie do dobrej adopcji. Pod nasze skrzydła trafiają koty, którym odmówiono pomocy. Często terminalne, potrzebujące specjalistycznego leczenia, ,,zbyt drogie w utrzymaniu".

   Obecnie potrzebujemy wsparcia finansowego min. na leczenie oraz rehabilitację dla kotki o imieniu Nosek. Ta zbiórka właśnie jest dla niej. Kotka ma około 10-lat. Niemal całe swoje życie spędziła na dworze. Od około roku była przetrzymywana w piwnicy przez tą samą osobę, która niewoliła inną naszą podopieczną o imieniu Madzia. Nosek jest podobna do Madzi. Łączy je smutna historja zamknięcia w piwnicy bez możliwości wyjścia. Długiego cierpienie z powodu nie leczonego nowotworu, biegunek, zębów i wielu innych dolegliwości a także parszywego karmienia produktami nie nadającymi się dla kotów. Koszmarna sytuacja kotki była zgłaszana do organizacji niestety i tym razem nie zareagowano odpowiednio. Kotka trafiła pod naszą opiekę. Rozpoczęliśmy walkę  o życie Noska. Koteczka była w fatalnym stanie... Wiele badań już zostało wykonanych. Wiemy, że mamy do czynienia z nowotworem gruczołu mlecznego, powstał również stan zapalny w obrębie zmian. Badania krwi mimo potwornego zaniedbywania kotki przez ,,byłą opiekunkę" wyszły całkiem dobrze. Kotka była natomiast skrajnie odwodniona. EKG wykazało chore oskrzela, USG zmiany na śledzionie, macicę wypełniona krwią. Nosek nie była zdolna samodzielnie jeść z powodu koszmarnego stanu nielicznych zębów oraz opuchniętych, jątrzących się dziąseł. Obecnie toczymy bój o przygotowanie jej kondycyjnie, do operacji: usunięcia listwy mlecznej wraz z zmianami nowotworowymi, usunięcia śledziony, macicy oraz ekstrakcji zębów. Nosek chce żyć, wyraźnie jest zadowolona z zmiany warunków oraz z poświęcanego jej czasu. Uwielbia być głaskana. Boi się lub odczuwa silny ból przy podnoszeniu. Gdy jednak znajdzie się na kolanach, lub w objęciach głośno mruczy. Na chwilę obecną większość dnia spędza w lecznicy, gdzie Panie weterynarz robią co mogą, by przygotować Noskę do rozległej operacji. Kotka ma biegunki, czasem wymiotuje, dostaje kroplówki, jest karmiona wprost do pyszczka. Otrzymuje leki przeciwbólowe, przeciwzapalne... W aktualnościach będę informować o bieżącym stanie kotki. Proszę pomóżcie w walce o życie Noska!

Aktualności

 • Paulina Radecka - awatar

  Paulina Radecka

  17.01.18
  17.01.18

  Nastąpił przełom- a przynajmniej mam taką nadzieję, bo jeden już był i okazał się być fatamorganą. Noska dziś rano sama zjadła pół saszetki Felixa. Wiem, że to nie rojs rojs wśród karm ale zjadła! i to bez mojej pomocy!!! Po kilku godzinkach podałam jej do pyszczka convalescent i o dziwo też zjadła bez marudzenia. Po kolejnych godzinach dostała do wyboru Felixa i convalescent. Ponownie wygrał Felix. Zjadła tym razem bardzo niewiele i poszła dalej spać. Jeszcze ją dziś nakarmię... W związku z nie ciekawymi wynikami otrzymuje Renalvet na nerki, jednocześnie powinna jeść karmę niskobiałkową a jednak Panie weterynarz są jej przeciwne z uwagi na osłabienie, ogólną niedowagę i obszerną operację jaką nie dawno przeszła. Zanim podziękuję na koniec muszę jeszcze wspomnieć o kupce, która wczoraj sama pojawiła się w kuwetce:) Czuję, że jesteśmy na dobrej drodze. Trzymajcie kciuki. Bardzo Wam wszystkim dziękuję:+

  Zdjęcie aktualności 11 099

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.01.18
  13.01.18

  Trzymam kciuki za Noska.

 • Ewa Ł. - awatar

  Ewa Ł.

  12.01.18
  12.01.18

  Bądź dzielna, Maleńka!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.01.18
  10.01.18

  Nosiuniu ! wracaj do zdrówka !

 • Janina Nykiel - awatar

  Janina Nykiel

  04.01.18
  04.01.18

  Na dobry początek. Powodzenia!

Paulina Radecka - awatar

Paulina Radecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 71

Anna Pilczuk - awatar
5
Anna Pilczuk
Panna Wanda - awatar
7
Panna Wanda
Ewa Ł. - awatar
10
Ewa Ł.
Maria Tylicka-figaj - awatar
100
Maria Tylicka-figaj
Krystyna Tarchala - awatar
12
Krystyna Tarchala
kasia ch - awatar
20
kasia ch
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kasia Siwińska - awatar
30
Kasia Siwińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij