Zbiórka ATTT + Hoke Tenotomy w Wiedniu - zdjęcie główne

ATTT + Hoke Tenotomy w Wiedniu

12 629 zł  z 39 500 zł (Cel)
Wpłaciło 198 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Witam, nazywam się Małgorzata Dziuba i jestem mamą 3 letniego Wiktora. Wiktorek urodził się 20 lipca 2015 roku z wrodzoną wadą końsko - szpotawą prawej stopy. 

Niedługo po urodzeniu przeszedł serię gipsów zmienianych co tydzień. Później zabieg tenotomii ścięgna Achillesa i znów gips tym razem założony na cztery tygodnie. 

Po całym tym procesie leczenia zaczęła się nasza przygoda z szyną derotacyjną Denis - Browna. Na początku syn nosił ją 24 godziny na dobę, zdejmowana była tylko do kąpieli.  Później ten czas ulegał skróceniu. Problemy zaczęły się, gdy szyna była zakłada tylko 'na noc'.  U nas to określenie niestety okazało się nietrafionym. Nigdy nie zostaliśmy poinformowani o protokole szynowania.

 W wieku około 2 lat usłyszeliśmy od lekarza prowadzącego, że nastąpił nawrót, a stopę 'trzeba poprawić'. Przerażeni wizją rozległej operacji z zastosowaniem drutów Kirschnera szukaliśmy pomocy u innych lekarzy w Polsce - bezskutecznie.  Operacje przeprowadzone w Polsce oprócz tego, że są inwazyjne to jeszcze niosą wysokie ryzyko nawrotu, bo aż 40%.  Szukaliśmy dalej. Pewnego dnia natrafiliśmy na stronę clubfoot.pl i pojawiło się światełko, że można wyleczyć nasze dziecko mniej inwazyjną metodą. W kwietniu tego roku odbyliśmy konsultację u dr Radlera w Wiedniu. Dr Radler zaproponował nam transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz zabieg korygujący zgięcie grzbietowe poprzez przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomię). Co najważniejsze zabiegi te są mało inwazyjne i niosą za sobą tylko 2% ryzyka nawrotu.  Metoda ta niestety nie jest stosowana w Polsce. Termin wyznaczony został na 31 października 2018 roku. Przed zabiegiem czekają nas ponowne gipsy zmieniane co tydzień (2, 9, 16, 23 października) oraz dwa gipsy po operacji (jeden założony na cztery tygodnie, drugi na dwa tygodnie). Wierzymy, że jest to wielka szansa dla naszego dziecka w drodze do prostej stópki. Koszt operacji oszacowany został na kwotę 4 484,84 EUR. 

Do tego dochodzi koszt pobytu w Wiedniu w okresie okołooperacyjnym (5 dni) oraz wielokrotne koszty dojazdów na zmiany gipsów w krótkim okresie czasu (minimum 7). Niestety powyższe koszty przekraczają nasze możliwości w związku z czym prosimy Państwa o pomoc.


Edit: 04.10.2018

W dniu 2 października odbyliśmy wizytę w Wiedniu, gdzie został założony pierwszy gips na nóżkę naszego Synka. 


Edit: 15.10.2018

Drugi z czterech gipsów przed operacją został założony 9 października, a dziś szykujemy się do kolejnego wyjazdu do Wiednia. 

Edit:09.11.2018

W dniu 16.10.2018 roku został założony kolejny, trzeci gips.


Ostatni gips przed operacją, tym razem długi założony został 23.10.2018 roku.


W dniu 31.10.2018 roku odbyła się tak długo wyczekiwana operacja, transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomia), którą wykonał Dr Christof Radler w Orthopadisches Spital Speising w Wiedniu.  Tym razem kontrolę po operacji i  zmianę gipsu mamy dopiero 23.11.2018 roku. Na szczęście Wiktorek wszystko znosi bardzo dzielnie.

Niestety koszty operacji wyszły wyższe od tych ujętych w kosztorysie o prawie 300 Euro.


Przed nami jeszcze 2 wizyty w Wiedniu oraz zakup buta ADM, który będzie zakładany Wiktorkowi codziennie do spania.


Edit: 29.12.2018

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za dokonane wpłaty :) Operacja się udała. W dniu 7 grudnia 2018 roku został ściągnięty Wiktorowi ostatni gips. Zobaczyć naszą piękną, prostą stópką po tylu miesiącach oczekiwania to najwspanialszy prezent Mikołajkowy jaki mogliśmy otrzymać. Minęło 5 dni od ściągnięcia gipsu, a Wiktorek zaczął stawiać pierwsze kroki. Dziś potrafi już nawet biegać. To wszystko zasługa wspaniałego doktora jakim jest Christof Radler. Dziękujemy!!!

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  01.11.18
  01.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Barbara Jednacz - awatar

  Barbara Jednacz

  29.10.18
  29.10.18

  Życzę zdrowia!!!

 • Grzesiek Karsiborz :) - awatar

  Grzesiek Karsiborz :)

  29.10.18
  29.10.18

  Niech kazdy wplaci PIĄTAKA to tylko pół czteropaka :) ! zachęcam :) !

 • ALINA - awatar

  ALINA

  29.10.18
  29.10.18

  zdrowiej maluchu!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.18
  29.10.18

  Powodzenia;)

12 629 zł  z 39 500 zł (Cel)
Wpłaciło 198 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 198

Katarzyna i Krzysztof Boksowie - awatar
Katarzyna i Krzysztof Boksowie
300
Joanna - awatar
Joanna
20
Szkoła Podstawowa w Dziwnowie - awatar
Szkoła Podstawowa w Dziwnowie
802
Katarzyna i Krzysztof Boksa - awatar
Katarzyna i Krzysztof Boksa
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomasz Malach - awatar
Tomasz Malach
100
www.idzpodprad.pl - awatar
www.idzpodprad.pl
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij