Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Witam, nazywam się Małgorzata Dziuba i jestem mamą 3 letniego Wiktora. Wiktorek urodził się 20 lipca 2015 roku z wrodzoną wadą końsko - szpotawą prawej stopy. 

Niedługo po urodzeniu przeszedł serię gipsów zmienianych co tydzień. Później zabieg tenotomii ścięgna Achillesa i znów gips tym razem założony na cztery tygodnie. 

Po całym tym procesie leczenia zaczęła się nasza przygoda z szyną derotacyjną Denis - Browna. Na początku syn nosił ją 24 godziny na dobę, zdejmowana była tylko do kąpieli.  Później ten czas ulegał skróceniu. Problemy zaczęły się, gdy szyna była zakłada tylko 'na noc'.  U nas to określenie niestety okazało się nietrafionym. Nigdy nie zostaliśmy poinformowani o protokole szynowania.

 W wieku około 2 lat usłyszeliśmy od lekarza prowadzącego, że nastąpił nawrót, a stopę 'trzeba poprawić'. Przerażeni wizją rozległej operacji z zastosowaniem drutów Kirschnera szukaliśmy pomocy u innych lekarzy w Polsce - bezskutecznie.  Operacje przeprowadzone w Polsce oprócz tego, że są inwazyjne to jeszcze niosą wysokie ryzyko nawrotu, bo aż 40%.  Szukaliśmy dalej. Pewnego dnia natrafiliśmy na stronę clubfoot.pl i pojawiło się światełko, że można wyleczyć nasze dziecko mniej inwazyjną metodą. W kwietniu tego roku odbyliśmy konsultację u dr Radlera w Wiedniu. Dr Radler zaproponował nam transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz zabieg korygujący zgięcie grzbietowe poprzez przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomię). Co najważniejsze zabiegi te są mało inwazyjne i niosą za sobą tylko 2% ryzyka nawrotu.  Metoda ta niestety nie jest stosowana w Polsce. Termin wyznaczony został na 31 października 2018 roku. Przed zabiegiem czekają nas ponowne gipsy zmieniane co tydzień (2, 9, 16, 23 października) oraz dwa gipsy po operacji (jeden założony na cztery tygodnie, drugi na dwa tygodnie). Wierzymy, że jest to wielka szansa dla naszego dziecka w drodze do prostej stópki. Koszt operacji oszacowany został na kwotę 4 484,84 EUR. 

Do tego dochodzi koszt pobytu w Wiedniu w okresie okołooperacyjnym (5 dni) oraz wielokrotne koszty dojazdów na zmiany gipsów w krótkim okresie czasu (minimum 7). Niestety powyższe koszty przekraczają nasze możliwości w związku z czym prosimy Państwa o pomoc.


Edit: 04.10.2018

W dniu 2 października odbyliśmy wizytę w Wiedniu, gdzie został założony pierwszy gips na nóżkę naszego Synka. 


Edit: 15.10.2018

Drugi z czterech gipsów przed operacją został założony 9 października, a dziś szykujemy się do kolejnego wyjazdu do Wiednia. 

Edit:09.11.2018

W dniu 16.10.2018 roku został założony kolejny, trzeci gips.


Ostatni gips przed operacją, tym razem długi założony został 23.10.2018 roku.


W dniu 31.10.2018 roku odbyła się tak długo wyczekiwana operacja, transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomia), którą wykonał Dr Christof Radler w Orthopadisches Spital Speising w Wiedniu.  Tym razem kontrolę po operacji i  zmianę gipsu mamy dopiero 23.11.2018 roku. Na szczęście Wiktorek wszystko znosi bardzo dzielnie.

Niestety koszty operacji wyszły wyższe od tych ujętych w kosztorysie o prawie 300 Euro.


Przed nami jeszcze 2 wizyty w Wiedniu oraz zakup buta ADM, który będzie zakładany Wiktorkowi codziennie do spania.


Edit: 29.12.2018

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za dokonane wpłaty :) Operacja się udała. W dniu 7 grudnia 2018 roku został ściągnięty Wiktorowi ostatni gips. Zobaczyć naszą piękną, prostą stópką po tylu miesiącach oczekiwania to najwspanialszy prezent Mikołajkowy jaki mogliśmy otrzymać. Minęło 5 dni od ściągnięcia gipsu, a Wiktorek zaczął stawiać pierwsze kroki. Dziś potrafi już nawet biegać. To wszystko zasługa wspaniałego doktora jakim jest Christof Radler. Dziękujemy!!!

Komentarze

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  01.11.18
  01.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Barbara Jednacz - awatar

  Barbara Jednacz

  29.10.18
  29.10.18

  Życzę zdrowia!!!

 • Grzesiek Karsiborz :) - awatar

  Grzesiek Karsiborz :)

  29.10.18
  29.10.18

  Niech kazdy wplaci PIĄTAKA to tylko pół czteropaka :) ! zachęcam :) !

 • ALINA - awatar

  ALINA

  29.10.18
  29.10.18

  zdrowiej maluchu!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.18
  29.10.18

  Powodzenia;)

Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Wpłaty - 198

Katarzyna i Krzysztof Boksowie - awatar
300
Katarzyna i Krzysztof Boksowie
Joanna - awatar
20
Joanna
Szkoła Podstawowa w Dziwnowie - awatar
802
Szkoła Podstawowa w Dziwnowie
Katarzyna i Krzysztof Boksa - awatar
600
Katarzyna i Krzysztof Boksa
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Tomasz Malach - awatar
100
Tomasz Malach
www.idzpodprad.pl - awatar
1
www.idzpodprad.pl
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
20
Karolina
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij