Zbiórka Pomoc po zniszczonej stolarni - zdjęcie główne

Pomoc po zniszczonej stolarni

5 657 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Artur Bisztyga - awatar

Artur Bisztyga

Organizator zbiórki

Dnia 03.01.2022 około godziny 2:40 w Miszewie wybuchł potężny pożar budynku, w którym znajdowała się nasza stolarnia. W pożarze walczyło 26 zastępów straży pożarnej z całego powiatu kartuskiego, z Gdańska, Gdyni i Rumii. Z pożarem strażacy walczyli co najmniej do godziny 7.

Pożar zaczął się w warsztacie, znajdującym się w tym budynku. Ważne było, aby ogień nie przedostał się do lakierni, gdzie wszystko jest łatwopalne, znajdującej się pomiędzy warsztatem i naszą stolarnią. Kiedy sytuacja wydawała się na opanowaną, ogień przeszedł na lakiernię i sytuacja była jeszcze gorsza niż wcześniej.

Wideo pożaru: https://www.facebook.com/100009411769245/videos/944036066237429/

W obawie przed przejściem ognia na stolarnię, straż zaczęła polewać dach całej stolarni wodą oraz rozbierać dach w kilku miejscach, aby łatwiej było gasić ogień wewnątrz. Strażakom na szczęście udało się ugasić pożar chwilę przed stolarnią, jednak szkody spowodowane przez sadź, która pokryła wszystko wewnątrz (materiały, narzędzia, budynek) oraz woda, która zniszczyła wszystkie materiały znajdujące się wewnątrz stolarni, a także zniszczony dach, który cały wymaga remontu, wyrządziły ogromne straty. Budynek stolarni jest niezdatny do użytkownika przez pocięty dach, w dalszym ciągu duże ilości wody w środku i sadź.

Po 15 latach prowadzenia prac stolarskich, przez pożar budynku działalność została wstrzymana. Na szybko udało nam się znaleźć tymczasowe pomieszczenie pod zakład. Pomieszczenie wymaga wkładu finansowego pod adaptację miejsca na stolarnię, aby można było wznowić prace. Pomieszczenie jest tylko tymczasowe, dlatego potrzebne są środki na odnowienie starego budynku lub przy decyzji, że nie nadaje się on już zupełnie, znalezienie nowego odpowiedniego miejsca. Mimo tego wszystkiego, próbuję wznowić działalność, dlatego też byłbym wdzięczny za wszelkie wsparcie finansowe. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.


Komentarze


 • Karolcia Anna - awatar

  Karolcia Anna

  06.01.2022
  06.01.2022

  Kochani bardzo serdecznie wam współczuję i wierzę że są jeszcze dobrzy ludzi, którzy Wam pomogą was wesprzeć chodź małą symboliczną kwotą.Ja już zrobiłam 🥰😘🥰może to nie wiele ale zawsze coś.Pozdrawiam serdecznie was kochani😘🥰😘🥰

 • Sąsiedzi z Osiedla Nowe Banino :) - awatar

  Sąsiedzi z Osiedla Nowe Banino :)

  05.01.2022
  05.01.2022

  Trzymamy kciuki aby wszystko się ułożyło :)

5 657 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Artur Bisztyga - awatar

Artur Bisztyga

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ewa Jarosz - awatar
Ewa Jarosz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Iza Ciołek - awatar
Iza Ciołek
50
Sandra - awatar
Sandra
20
Fornica - awatar
Fornica
1 000
Wioletta Koss - awatar
Wioletta Koss
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij