Zbiórka /Nie/Pełnosprawni- Spotkajmy się - zdjęcie główne

/Nie/Pełnosprawni- Spotkajmy się

25 146 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób

(NIE)PEŁNOSPRAWNI - Spotkajmy się!

Jesteśmy organizacją pozarządową, która od 13 lat wspiera rozwój osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podopieczni nasi zazwyczaj po swojej nauce / terapii wracają do domu i nie mają kontaktu z nikim poza swoją rodziną.  Nie mają możliwości korzystania oraz uczenia się jak żyć w społeczeństwie, jakie role w nim pełnić oraz jak funkcjonować na co dzień samodzielnie na miarę swoich możliwości lub jak w grupie znajomych spędzać czas wolny. Osoby te niejako „znikają z życia społecznego”. 

Staramy się aby nasze działania osadzone były w otwartym środowisku społecznym, ponieważ wiemy, że stworzenie takich warunków powoduje, że podopieczni nasi  „żyją wtedy ze społeczeństwem i w społeczeństwie”, a nie obok niego. Tylko takie podejście likwiduje negatywne skutki życia w izolacji.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszych działań. Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przekazane na organizowanie wyjazdowych zajęć, warsztatów, wyjść, wyjazdów do miejsc w przestrzeni publicznej. 

Wsparcie naszych działań pomoże naszym podopiecznym przełamać bariery związane z ograniczeniami wynikającymi z samej niepełnosprawności, jak i przełamać bariery społeczne – stereotypy i uprzedzenia, które dzielą ludzi na „zdrowych” i „chorych”, „normalnych” i „nienormalnych”, „swoich” i „obcych”. Każdy z tych podziałów jest stygmatem, który wciąż funkcjonuje dla oznakowania ludzi „Innych”. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną jak każdy człowiek potrzebują wyjść z domu, potrzebują spotykać się z innymi ludźmi, potrzebują zobaczyć coś nowego i zdobywać nowe doświadczenia. Dlatego tak ważne i zasadne jest prowadzenie takich działań , aby osoby te mogły uczestniczyć w różnych formach życia społecznego na równi z innymi członkami danej zbiorowości, znając i przestrzegając ogólnie przyjęte normy współżycia, zachowując jednocześnie prawo do swojej inności.

(NIE)PEŁNOSPRAWNI - Spotkajmy się!

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE "A JEDNAK" - awatar

  STOWARZYSZENIE "A JEDNAK"

  18.04.2023
  18.04.2023

  Dziękujemy :)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.2023
  20.05.2023

  DT-K

25 146 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób

Wpłaty: 28

Logo Auchan
Klienci Auchan
23 646
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Robert "DZIKI" z Dziki Team - awatar
Robert "DZIKI" z Dziki Team
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij