Zbiórka Akcja dla Kamili - zdjęcie główne

Akcja dla Kamili

15 301 zł  z 24 050 zł (Cel)
Wpłaciło 219 osób
Kamila Kościelniak - awatar

Kamila Kościelniak

Organizator zbiórki

Poznałam Kamilę 4 lata temu, kiedy to wzięła udział w projekcie szkoleniowym, a ja zostałam jej Trenerem Pracy, czyli osobą, która wspiera, motywuje, pomaga, doradza. Od samego początku byłam i jestem pełna podziwu dla jej pracowitości, ciągłego dokształcania, zaangażowania, zmotywowania do działania, niesienia pomocy innym ludziom. Po raz pierwszy spotkałam osobiście osobę, która pomimo swojej niepełnosprawności, jest tak pełna energii i radości życia. Do pełni szczęścia obecnie brakuje jej specjalistycznego wózka z napędem elektrycznym i pionizatorem. Dzięki niemu Kamila mogłaby pozwolić sobie na większą samodzielność w domu. Kamili jednak przede wszystkim zależy na umożliwieniu jej aktywności zawodowej. Wózek z napędem elektrycznym pozwoli jej na podjęcie pracy, przemieszczanie się w zakładzie pracy i wykonywanie większej ilości zadań zawodowych bez potrzeby pomocy osób drugich. 

Postanowiłam pomóc w zrealizowaniu jej marzenia i zaproponowałam utworzenie tej zbiórki. Początkowo Kamila uważała, że inne osoby bardziej potrzebują pomocy, a jej w sumie nic nie potrzeba. Mówi, że czerpie radość z pomagania innym. Jednak po wielu wspólnych i długich rozmowach Kamila uznała, że dzięki Waszej pomocy, może dostać szansę na większą samodzielność i możliwość zrealizowania swoich planów zawodowych. Zgodziła się, żebym zorganizowała tę zbiórkę.

Kamila Kościelniak urodziła się w Blachowni jako 5-miesięczny wcześniak. Okazało się, że urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Niestety, ale kłopoty okołoporodowe, doprowadziły dodatkowo do niedotlenienia i powstania wodniaków mózgu. Wodniaki niestety wywołały padaczkę i uszkodziły rdzeń kręgowy. Zerwany nerw odpowiada za rozluźnienie mięśni, dlatego Kamila cierpi na ciągłe ich napięcie i musi stale być rehabilitowana, by nie doprowadzić do sytuacji w której mięśnie całkowicie przestałyby się rozluźniać, a ona byłaby cała napięta , bez możliwości jakiegokolwiek ruchu, całkowicie zdana na pomoc innych osób.

Kamila bardzo chciała uczyć się i została przyjęta do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego (SPSK) im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, które jest szkołą prywatną, ale ona została przyjęta bezpłatnie. Po zdaniu matury Kamila cały czas dokształcała się samodzielnie. Nauczyła się języka włoskiego, gdyż jest wielką fanką włoskiego piosenkarza, Albano. Od 2013 r. rozpoczęła szkolenia komputerowe, gdyż zrozumiała, że to jest jej jedyna możliwość realizacji zawodowej. Skończyła kurs tworzenia stron internetowych, grafiki komputerowej, sklep online, tworzenie aplikacji sprzedażowych, e-marketing. W tym roku ukończyła kurs sprzedaży internetowej. Mimo posiadanej wiedzy i umiejętności Kamili trudno znaleźć pracę na etat. Pracę, która pozwoliłaby jej na większą samodzielność, a przede wszystkim zapewniłaby jej środki na potrzebne leczenie, a głównie rehabilitację.

Podczas odbywania stażu zawodowego zauważyłyśmy, że duże trudności sprawiało jej przemieszczanie się. I nie chodzi tu tylko o poruszanie się po budynku, ale przede wszystkim o przemieszczanie się pomiędzy urządzeniami biurowymi. Dysponując jedynie zwykłym wózkiem Kamila potrzebowała pomocy osoby drugiej, aby przepchnęła wózek od jednego biurka do drugiego. Należy tu zaznaczyć, że Kamila sama nie przemieszcza się zwykłym wózkiem, gdyż całkowicie sprawna ma tylko prawą rękę. To spowodowało, że pracodawca zrezygnował z zatrudnienia jej. Kamila pragnie być aktywna zawodowo i pragnie osobiście wypełniać swoje obowiązki zawodowe w zakładzie, co prócz pracy pozwoli jej na większe kontakty społeczne.

Na ten moment Kamila wykorzystuje swoje umiejętności jako wolontariusz administrując portal internetowy Fundacji Głos Młodych. Oprócz tego Kamila udziela się w licznych akcjach charytatywnych jako wolontariusz:  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórkach żywności Banku Żywności, a ostatnio ścięła włosy w ramach kampanii na rzecz dzieci z rakiem.

Teraz to ona prosi Was wszystkich o pomoc w zrealizowaniu jej marzenia. Zakupu wózka z napędem elektrycznym. Wózek będzie wykonany i dopasowany w ramach indywidualnego zamówienia. Faktura proforma to 28 000. Do tego niezbędny jest zakup szyn teleskopowych , których koszt to 850 zł.

Kamila zebrała w ramach 1 % kwotę 1800 zł., do tego otrzyma dofinansowanie z NFZ w kw. 3000 zł.. Potrzebna kwota do zebrania to 24050 zł. 

Wasza pomoc jest niezbędna, gdyż dochód Kamili (renta socjalna+zas. pielęgnacyjny) nie wystarczy na zakup wózka. Bez Waszej pomocy Kamila nie będzie miała możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym naszego społeczeństwa. 

Będziemy bardzo wdzięczne za każdą okazaną pomoc i dziękujemy za każdą złotówkę.

Aktualizacje


 • Kamila Kościelniak - awatar

  Kamila Kościelniak

  03.06.2020
  03.06.2020

  Właśnie wykonałam przelew za wózek :)

Komentarze


 • Anonim - awatar

  Anonim

  20.05.2020
  20.05.2020

  Powodzenia:)

 • Adam Sośnicki - Na urodziny :-) - awatar

  Adam Sośnicki - Na urodziny :-)

  10.11.2019
  10.11.2019

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANA MOJA :****

  • Kamila Kościelniak - awatar

   Kamila Kościelniak - Organizator zbiórki

   13.11.2019
   13.11.2019

   DZIĘKUJĘ KOCHANY MÓJ :****

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2018
  13.12.2018

  Dawaj czadu na nowym wózku! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.11.2018
  29.11.2018

  devi crederci ci sarà una storia d'amore ed un mondo migliore

  • Kamila Kościelniak - awatar

   Kamila Kościelniak - Organizator zbiórki

   29.11.2018
   29.11.2018

   Grazie per tutto

 • Robert Zawada - awatar

  Robert Zawada

  21.11.2018
  21.11.2018

  Pozdrawiam i Powodzenia.

15 301 zł  z 24 050 zł (Cel)
Wpłaciło 219 osób
Kamila Kościelniak - awatar

Kamila Kościelniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 219

Joanna Gruner - awatar
Joanna Gruner
50
Urszula Marascz - awatar
Urszula Marascz
20
JNPK - awatar
JNPK
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Renata Gęsiarz - awatar
Renata Gęsiarz
100
Andrzej Ziółek - awatar
Andrzej Ziółek
50
Łukasz Kaczmarek - awatar
Łukasz Kaczmarek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij