Zbiórka Akcja dla Kamili - miniaturka zdjęcia

Akcja dla Kamili

Zbiórka Akcja dla Kamili - zdjęcie główne

Akcja dla Kamili

15 231 zł z 24 050 zł (Cel)
Wpłaciło 217 osób
Wpłać teraz
 
Kamila Kościelniak - awatar

Kamila Kościelniak

Organizator zbiórki

Poznałam Kamilę 4 lata temu, kiedy to wzięła udział w projekcie szkoleniowym, a ja zostałam jej Trenerem Pracy, czyli osobą, która wspiera, motywuje, pomaga, doradza. Od samego początku byłam i jestem pełna podziwu dla jej pracowitości, ciągłego dokształcania, zaangażowania, zmotywowania do działania, niesienia pomocy innym ludziom. Po raz pierwszy spotkałam osobiście osobę, która pomimo swojej niepełnosprawności, jest tak pełna energii i radości życia. Do pełni szczęścia obecnie brakuje jej specjalistycznego wózka z napędem elektrycznym i pionizatorem. Dzięki niemu Kamila mogłaby pozwolić sobie na większą samodzielność w domu. Kamili jednak przede wszystkim zależy na umożliwieniu jej aktywności zawodowej. Wózek z napędem elektrycznym pozwoli jej na podjęcie pracy, przemieszczanie się w zakładzie pracy i wykonywanie większej ilości zadań zawodowych bez potrzeby pomocy osób drugich. 

Postanowiłam pomóc w zrealizowaniu jej marzenia i zaproponowałam utworzenie tej zbiórki. Początkowo Kamila uważała, że inne osoby bardziej potrzebują pomocy, a jej w sumie nic nie potrzeba. Mówi, że czerpie radość z pomagania innym. Jednak po wielu wspólnych i długich rozmowach Kamila uznała, że dzięki Waszej pomocy, może dostać szansę na większą samodzielność i możliwość zrealizowania swoich planów zawodowych. Zgodziła się, żebym zorganizowała tę zbiórkę.

Kamila Kościelniak urodziła się w Blachowni jako 5-miesięczny wcześniak. Okazało się, że urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Niestety, ale kłopoty okołoporodowe, doprowadziły dodatkowo do niedotlenienia i powstania wodniaków mózgu. Wodniaki niestety wywołały padaczkę i uszkodziły rdzeń kręgowy. Zerwany nerw odpowiada za rozluźnienie mięśni, dlatego Kamila cierpi na ciągłe ich napięcie i musi stale być rehabilitowana, by nie doprowadzić do sytuacji w której mięśnie całkowicie przestałyby się rozluźniać, a ona byłaby cała napięta , bez możliwości jakiegokolwiek ruchu, całkowicie zdana na pomoc innych osób.

Kamila bardzo chciała uczyć się i została przyjęta do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego (SPSK) im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, które jest szkołą prywatną, ale ona została przyjęta bezpłatnie. Po zdaniu matury Kamila cały czas dokształcała się samodzielnie. Nauczyła się języka włoskiego, gdyż jest wielką fanką włoskiego piosenkarza, Albano. Od 2013 r. rozpoczęła szkolenia komputerowe, gdyż zrozumiała, że to jest jej jedyna możliwość realizacji zawodowej. Skończyła kurs tworzenia stron internetowych, grafiki komputerowej, sklep online, tworzenie aplikacji sprzedażowych, e-marketing. W tym roku ukończyła kurs sprzedaży internetowej. Mimo posiadanej wiedzy i umiejętności Kamili trudno znaleźć pracę na etat. Pracę, która pozwoliłaby jej na większą samodzielność, a przede wszystkim zapewniłaby jej środki na potrzebne leczenie, a głównie rehabilitację.

Podczas odbywania stażu zawodowego zauważyłyśmy, że duże trudności sprawiało jej przemieszczanie się. I nie chodzi tu tylko o poruszanie się po budynku, ale przede wszystkim o przemieszczanie się pomiędzy urządzeniami biurowymi. Dysponując jedynie zwykłym wózkiem Kamila potrzebowała pomocy osoby drugiej, aby przepchnęła wózek od jednego biurka do drugiego. Należy tu zaznaczyć, że Kamila sama nie przemieszcza się zwykłym wózkiem, gdyż całkowicie sprawna ma tylko prawą rękę. To spowodowało, że pracodawca zrezygnował z zatrudnienia jej. Kamila pragnie być aktywna zawodowo i pragnie osobiście wypełniać swoje obowiązki zawodowe w zakładzie, co prócz pracy pozwoli jej na większe kontakty społeczne.

Na ten moment Kamila wykorzystuje swoje umiejętności jako wolontariusz administrując portal internetowy Fundacji Głos Młodych. Oprócz tego Kamila udziela się w licznych akcjach charytatywnych jako wolontariusz:  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórkach żywności Banku Żywności, a ostatnio ścięła włosy w ramach kampanii na rzecz dzieci z rakiem.

Teraz to ona prosi Was wszystkich o pomoc w zrealizowaniu jej marzenia. Zakupu wózka z napędem elektrycznym. Wózek będzie wykonany i dopasowany w ramach indywidualnego zamówienia. Faktura proforma to 28 000. Do tego niezbędny jest zakup szyn teleskopowych , których koszt to 850 zł.

Kamila zebrała w ramach 1 % kwotę 1800 zł., do tego otrzyma dofinansowanie z NFZ w kw. 3000 zł.. Potrzebna kwota do zebrania to 24050 zł. 

Wasza pomoc jest niezbędna, gdyż dochód Kamili (renta socjalna+zas. pielęgnacyjny) nie wystarczy na zakup wózka. Bez Waszej pomocy Kamila nie będzie miała możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym naszego społeczeństwa. 

Będziemy bardzo wdzięczne za każdą okazaną pomoc i dziękujemy za każdą złotówkę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Kamila Kościelniak - awatar

  Kamila Kościelniak

  18.05.20
  18.05.20

  Jutro pierwsza miara do nowego wózka. Trzymajcie kciuki żeby się udało ☺

Komentarze


 • Anonim - awatar

  Anonim

  20.05.20
  20.05.20

  Powodzenia:)

 • Adam Sośnicki - Na urodziny :-) - awatar

  Adam Sośnicki - Na urodziny :-)

  10.11.19
  10.11.19

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANA MOJA :****

  • Kamila Kościelniak - awatar

   Kamila Kościelniak - Organizator zbiórki

   13.11.19
   13.11.19

   DZIĘKUJĘ KOCHANY MÓJ :****

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.18
  13.12.18

  Dawaj czadu na nowym wózku! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.11.18
  29.11.18

  devi crederci ci sarà una storia d'amore ed un mondo migliore

  • Kamila Kościelniak - awatar

   Kamila Kościelniak - Organizator zbiórki

   29.11.18
   29.11.18

   Grazie per tutto

 • Robert Zawada - awatar

  Robert Zawada

  21.11.18
  21.11.18

  Pozdrawiam i Powodzenia.

15 231 zł z 24 050 zł (Cel)
Wpłaciło 217 osób
Wpłać teraz
 
Kamila Kościelniak - awatar

Kamila Kościelniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 217

JNPK - awatar
JNPK
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Renata Gęsiarz - awatar
Renata Gęsiarz
100
Andrzej Ziółek - awatar
Andrzej Ziółek
50
Łukasz Kaczmarek - awatar
Łukasz Kaczmarek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij