Najlepszy tydzień w roku

22 800 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Michał Kalinowski - awatar

Michał Kalinowski

Organizator zbiórki

Za 150 zł możesz:

 • kupić bilet na Pendolino z Krakowa do Warszawy 

 • przejść kurs pierwszej pomocy 

 • pójść ze znajomymi na koncert

 • skoczyć na bungee 

 • kupić karnet na siłownię na miesiąc 

 • zjeść obiad w **** restauracji

My za 150 zł możemy to wszystko połączyć, bo właśnie tyle kosztuje pobyt jednego dziecka na przygotowanych przez nas rekolekcjach, wyjątkowej półkolonii podczas której można: przeżyć wakacyjną przygodę, zdobyć nowe umiejętności, pokazać swój muzyczny talent, bawić się do upadłego z nowymi kolegami, zmierzyć się z innymi w zawodach sportowych, a po wszystkim zjeść pyszny posiłek.

KIM JESTEŚMY?

Akcja Ukraina jest projektem realizowanym przez Wspólnotę Indywidualności Otwartych. Grupa wolontariuszy wyjeżdża do parafii na Ukrainie, by przeprowadzić rekolekcje w formie półkolonii dla mieszkających tam dzieci polskiego pochodzenia.

Od 18 lat łączymy zapał wolontariuszy z Polski z energią dzieci w parafiach Ukrainy Zachodniej. 

Polski Kościół jest pełen mocy młodych ludzi - wolontariuszy z pasją, wiarą i zapałem. Kościół na Ukrainie budują nieduże parafie, silne wiarą ludzi, którzy pomimo 50 lat sowieckiego terroru zachowali wierność Bogu. 

Celem naszej Akcji jest szukać tego, co łączy Polskę i Ukrainę - Kościół polski i ukraiński. Razem chcemy rozwijać nasz wspólny potencjał!


JAK PRACUJEMY?

Nasza metodyka pracy opiera się na tzw. "projektowaniu doświadczeń". Poprzez animacje, zabawy i liczne zadania dzielimy się z dziećmi naszą wiarą oraz umiejętnościami. Zamiast suchej teorii dajemy dzieciom szansę spróbowania tego, o czym mówimy, na własnej skórze.  

Na każdych rekolekcjach podkreślamy sukcesy dzieci, to co danego dnia szczególnie je wyróżniało. W tym celu stosujemy odpowiednie narzędzia, np: dzienniczki postanowień, koło uczynków miłosierdzia itd. Prowadzimy inspirujące warsztaty, pokazujące atrakcyjną stronę nauki i zdobywania nowych umiejętności. Zajęcia warsztatowe obejmują obszary naszych zawodowych i naukowych kompetencji, takich jak: automatyka, medycyna, chemia, fizyka czy survival. 

Wszystko po to, by ten jeden wyjątkowy tydzień motywował do działania, przez cały rok, aż do kolejnych rekolekcji w ramach Akcji Ukraina. 


JAK WYGLĄDAJĄ REKOLEKCJE?

Pracujemy z dziećmi w wieku 8 - 14 lat i młodzieżą po 14. roku życia. Rekolekcje trwają 6 dni, od poniedziałku do soboty i mają formę półkolonii. Dzieci są razem z nami w ciągu dnia od godziny 9:00 do 19:00. 

Każdego dnia uczestniczymy w konferencji wprowadzającej w temat rekolekcji. Następnie, poprzez animacje, warsztaty i zadania, wprowadzamy słowa z konferencji – w czyn.

Podczas rekolekcji dzielimy się na 6 grup. Każdą z nich prowadzi dwoje animatorów, którzy mają pod swoją opieką ok. 12 dzieci. Wspólnie jemy posiłki, wykonujemy zadania i bierzemy udział w międzygrupowej rywalizacji.


GDZIE DZIAŁAMY?

W 2017. roku organizujemy rekolekcje w 4 parafiach archidiecezji Lwowskiej: Pnikucie, Mościskach, Sąsiadowicach i Łanowicach

Przed II wojną światową miejscowości te należały do Polski. Pomimo przesiedleń i licznych represji ze strony najeźdźców, wciąż są to miejscowości, w których nie brakuje polskich społeczności. To właśnie dzięki Kościołowi, polskość jest obecna na tamtych ziemiach do dziś.


KIEDY JEDZIEMY?

W tym roku rekolekcje rozpoczną się 10. i potrwają do 16. lipca. 

Na Ukrainę wyjeżdżamy już 6. lipca, by jak najlepiej przygotować się do pracy z dziećmi.


NA CO PRZEZNACZAMY PIENIĄDZE?

Udział jednego dziecka w rekolekcjach to 150 zł, co w przeliczeniu na jeden dzień wynosi 25 zł. Ta kwota pozwala pokryć wszystkie niezbędne koszty organizacji rekolekcji, m.in.:

 • 3 posiłki dziennie

 • Materiały dydaktyczne

 • Sprzęt sportowy

 • Artykuły plastyczne

 • Upominki.

W tym roku spodziewamy się ok. 250 dzieci

Dziękujemy wszystkim, którzy chcą wspomóc naszą akcję :) Wspólnie możemy dać dzieciom NAJLEPSZY TYDZIEŃ W ROKU!

Aktualności


 • Michał Kalinowski - awatar

  Michał Kalinowski

  23.12.17
  23.12.17

  Dzięki Wam byliśmy w 4 miejscowościach na Ukrainie. Dzięki Wam byliśmy tam dla ponad 250 dzieci. Dzięki Wam to był NAJLEPSZY TYDZIEŃ W ROKU! Z Wami możemy więcej! Zapraszamy Was na kolację podsumowującą - Akcję Ukraina 2017 - 28 stycznia 2018 r. po mszy świętej o 20.00, w Kamieniołomie JPII obok Kościoła św. Józefa w Krakowie, ul. Zamoyskiego 2. Dziękujemy, że jesteście z nami!

  Zdjęcie aktualności 10 513

Komentarze


 • Łukasz Pietrzyca - awatar

  Łukasz Pietrzyca

  05.07.17
  05.07.17

  Michał, dziękuję za Twoje zaangażowanie. Warto pomagać w myśl zasady dzieląc się, pomnażasz. Pokój i dobro Bracie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.07.17
  03.07.17

  Z PANEM BOGIEM !!!

 • Krzysztof Pe - awatar

  Krzysztof Pe

  26.06.17
  26.06.17

  Wszystkiego dobrego podczas wyjazdu! :)

 • Michal N - awatar

  Michal N

  21.06.17
  21.06.17

  powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.17
  21.06.17

  Powodzenia !

22 800 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Michał Kalinowski - awatar

Michał Kalinowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 133

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
232
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Pietrzyca - awatar
Łukasz Pietrzyca
444
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karolina i Marek - awatar
Karolina i Marek
1 001
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij