Najlepszy tydzień w roku

22 800 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Michał Kalinowski - awatar

Michał Kalinowski

Organizator zbiórki

Za 150 zł możesz:

 • kupić bilet na Pendolino z Krakowa do Warszawy 

 • przejść kurs pierwszej pomocy 

 • pójść ze znajomymi na koncert

 • skoczyć na bungee 

 • kupić karnet na siłownię na miesiąc 

 • zjeść obiad w **** restauracji

My za 150 zł możemy to wszystko połączyć, bo właśnie tyle kosztuje pobyt jednego dziecka na przygotowanych przez nas rekolekcjach, wyjątkowej półkolonii podczas której można: przeżyć wakacyjną przygodę, zdobyć nowe umiejętności, pokazać swój muzyczny talent, bawić się do upadłego z nowymi kolegami, zmierzyć się z innymi w zawodach sportowych, a po wszystkim zjeść pyszny posiłek.

KIM JESTEŚMY?

Akcja Ukraina jest projektem realizowanym przez Wspólnotę Indywidualności Otwartych. Grupa wolontariuszy wyjeżdża do parafii na Ukrainie, by przeprowadzić rekolekcje w formie półkolonii dla mieszkających tam dzieci polskiego pochodzenia.

Od 18 lat łączymy zapał wolontariuszy z Polski z energią dzieci w parafiach Ukrainy Zachodniej. 

Polski Kościół jest pełen mocy młodych ludzi - wolontariuszy z pasją, wiarą i zapałem. Kościół na Ukrainie budują nieduże parafie, silne wiarą ludzi, którzy pomimo 50 lat sowieckiego terroru zachowali wierność Bogu. 

Celem naszej Akcji jest szukać tego, co łączy Polskę i Ukrainę - Kościół polski i ukraiński. Razem chcemy rozwijać nasz wspólny potencjał!


JAK PRACUJEMY?

Nasza metodyka pracy opiera się na tzw. "projektowaniu doświadczeń". Poprzez animacje, zabawy i liczne zadania dzielimy się z dziećmi naszą wiarą oraz umiejętnościami. Zamiast suchej teorii dajemy dzieciom szansę spróbowania tego, o czym mówimy, na własnej skórze.  

Na każdych rekolekcjach podkreślamy sukcesy dzieci, to co danego dnia szczególnie je wyróżniało. W tym celu stosujemy odpowiednie narzędzia, np: dzienniczki postanowień, koło uczynków miłosierdzia itd. Prowadzimy inspirujące warsztaty, pokazujące atrakcyjną stronę nauki i zdobywania nowych umiejętności. Zajęcia warsztatowe obejmują obszary naszych zawodowych i naukowych kompetencji, takich jak: automatyka, medycyna, chemia, fizyka czy survival. 

Wszystko po to, by ten jeden wyjątkowy tydzień motywował do działania, przez cały rok, aż do kolejnych rekolekcji w ramach Akcji Ukraina. 


JAK WYGLĄDAJĄ REKOLEKCJE?

Pracujemy z dziećmi w wieku 8 - 14 lat i młodzieżą po 14. roku życia. Rekolekcje trwają 6 dni, od poniedziałku do soboty i mają formę półkolonii. Dzieci są razem z nami w ciągu dnia od godziny 9:00 do 19:00. 

Każdego dnia uczestniczymy w konferencji wprowadzającej w temat rekolekcji. Następnie, poprzez animacje, warsztaty i zadania, wprowadzamy słowa z konferencji – w czyn.

Podczas rekolekcji dzielimy się na 6 grup. Każdą z nich prowadzi dwoje animatorów, którzy mają pod swoją opieką ok. 12 dzieci. Wspólnie jemy posiłki, wykonujemy zadania i bierzemy udział w międzygrupowej rywalizacji.


GDZIE DZIAŁAMY?

W 2017. roku organizujemy rekolekcje w 4 parafiach archidiecezji Lwowskiej: Pnikucie, Mościskach, Sąsiadowicach i Łanowicach

Przed II wojną światową miejscowości te należały do Polski. Pomimo przesiedleń i licznych represji ze strony najeźdźców, wciąż są to miejscowości, w których nie brakuje polskich społeczności. To właśnie dzięki Kościołowi, polskość jest obecna na tamtych ziemiach do dziś.


KIEDY JEDZIEMY?

W tym roku rekolekcje rozpoczną się 10. i potrwają do 16. lipca. 

Na Ukrainę wyjeżdżamy już 6. lipca, by jak najlepiej przygotować się do pracy z dziećmi.


NA CO PRZEZNACZAMY PIENIĄDZE?

Udział jednego dziecka w rekolekcjach to 150 zł, co w przeliczeniu na jeden dzień wynosi 25 zł. Ta kwota pozwala pokryć wszystkie niezbędne koszty organizacji rekolekcji, m.in.:

 • 3 posiłki dziennie

 • Materiały dydaktyczne

 • Sprzęt sportowy

 • Artykuły plastyczne

 • Upominki.

W tym roku spodziewamy się ok. 250 dzieci

Dziękujemy wszystkim, którzy chcą wspomóc naszą akcję :) Wspólnie możemy dać dzieciom NAJLEPSZY TYDZIEŃ W ROKU!

Aktualizacje


 • Michał Kalinowski - awatar

  Michał Kalinowski

  23.12.2017
  23.12.2017

  Dzięki Wam byliśmy w 4 miejscowościach na Ukrainie.
  Dzięki Wam byliśmy tam dla ponad 250 dzieci.
  Dzięki Wam to był NAJLEPSZY TYDZIEŃ W ROKU!

  Z Wami możemy więcej!

  Zapraszamy Was na kolację podsumowującą
  - Akcję Ukraina 2017 -
  28 stycznia 2018 r. po mszy świętej o 20.00,
  w Kamieniołomie JPII obok Kościoła św. Józefa w Krakowie, ul. Zamoyskiego 2.

  Dziękujemy, że jesteście z nami!

  Zdjęcie aktualizacji 10 513

Komentarze


 • Łukasz Pietrzyca - awatar

  Łukasz Pietrzyca

  05.07.2017
  05.07.2017

  Michał, dziękuję za Twoje zaangażowanie. Warto pomagać w myśl zasady dzieląc się, pomnażasz. Pokój i dobro Bracie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.07.2017
  03.07.2017

  Z PANEM BOGIEM !!!

 • Krzysztof Pe - awatar

  Krzysztof Pe

  26.06.2017
  26.06.2017

  Wszystkiego dobrego podczas wyjazdu! :)

 • Michal N - awatar

  Michal N

  21.06.2017
  21.06.2017

  powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.2017
  21.06.2017

  Powodzenia !

22 800 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Michał Kalinowski - awatar

Michał Kalinowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 133

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
232
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Pietrzyca - awatar
Łukasz Pietrzyca
444
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karolina i Marek - awatar
Karolina i Marek
1 001
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij