Zbiórka Albens prosi o pomoc. - zdjęcie główne

Albens prosi o pomoc.

575 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Zapewne, czy jesteś koniarzem, czy też nie - o stadach ogierów słyszałeś. Tych państwowych, tych finansowanych z budżetu. Podziwiane, uwielbiane, budzące zachwyt i pragnienie posiadania - tylko takie konie tam znajdziesz. Na inne w budżecie nie ma subkonta. Wszystko ma jakiś cel. Hodowla to nie schronisko, wiadomo.

Albens. Podziwiany, budził wiele lat pragnienie posiadania zapewne. W budżecie miał swoją działkę, jak dziesiątki jego kolegów. Przynajmniej dopóki zarabiał. Potem nikt już nie ma żadnych planów. Przychodzą nowe modele, trzeba zwolnić miejsce, zejść z piedestału.

Stary Albens przyjechał po nagle zakończonej karierze. Dostaliśmy telefon - albo my, albo rzeźnia. Dyrektor stadniny bardzo żałował Albensa, ale miał związane ręce. Odgórne przepisy są, jakie są. Koń to tylko koń.

Zdezorientowany, zagubiony, można spekulować. Wybiegł, lekko utykając na tylną nogę. Wzruszał, zachwycał, przejmował. Albens wie, jak niewiele brakowało. Minął się ze śmiercią zaledwie kilka dni. I nie pomaga nic. Bo to nieprawda, że papier czy pochodzenie Cię ochronią. Przed ogromnym biznesem, jakim jest reprodukcja i hodowla nie chroni nic - liczy się zysk i ludzkie pragnienie posiadania osobników coraz to lepszych, doskonalszych, piękniejszych. Bo hodowla z miłością nie ma wiele wspólnego.

2500 zł od Darczyńców - i przeskoczyliśmy kwestię odkupienia leciwego, kulawego Albensa. Przez jakiś czas dzwoniły jeszcze telefony. Ktoś się dowiedział, że Albens jest u nas, chcieli odkupić. Jak wyszło na jaw, że od razu został przez nas wykastrowany - telefony ucichły. Potem kolejna tura zainteresowanych - dzwonili młodzi ludzie, którzy znali Albensa z czasów hodowlanych - chcieli adoptować, chociaż do lekkiej jazdy. Kiedy mówiliśmy, że nadaje się tylko na łąkę, nikt już nie oddzwaniał. Zaś Albens powoli zadomawiał się u nas. Znalazł swoje stado, znalazł swoją końską miłość. Postanowiliśmy, że zostanie z nami na zawsze. Ilekolwiek tego zawsze zostało.

Dziś Albens wychodzi dumnie na zamglone pastwisko. U jego boku spaceruje wolniutko ukochana Seniorina Bęsia. Ma sporo ponad 20 lat, ale kiedy przyjrzysz się, to zauważysz w oku tę samą ikrę co miał, kiedy go po raz pierwszy zobaczyliśmy. Już nie bryka, nie fika, częściej stoi, albo wyleguje w swoim boksie. Nikt już nie poznałby w nim ogiera z jednego z największych państwowych stad ogierów w Polsce. Dziś jest już tylko naszym Albensem, po którego nikt nie dzwoni, o którego nikt nie pyta.  

Dlatego my, w jego imieniu, prosimy Cię o pomoc. Chcemy wiedzieć, dlaczego nasz Alb coraz częściej poleguje. Potrzebne są badania krwi, pełna diagnostyka, wizyta weterynarza i zabieg dentystyczny. Potrzebne są suplementy na stawy, pasza dla staruszków, derka na zimę. Potrzebne jest wszystko, co Albens stracił, kiedy przestał być potrzebny. 

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.06.2018
  11.06.2018

  Albens dziękuje za okazane wsparcie, jednak niezmiennie prosi o Waszą pomoc.

  Wymaga podawania specjalistycznej paszy dla końskich emerytów, leków poprawiających trawienie, przeciwzapalnych, jak i stałego wsparcie w formie Wirtualnych Opiekunów.

  Pomóż Albensowi spędzać emeryturę godnie i cieszyć się życiem wolnym od trosk i pracy jak najdłużej.

  Zdjęcie aktualizacji 16 170

575 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób

Wpłaty: 20

Andrzej - awatar
Andrzej
20
Ania - awatar
Ania
20
ErKa - awatar
ErKa
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
5
Michał Habel - awatar
Michał Habel
30
Michał Habel - awatar
Michał Habel
50
anna dobroń - awatar
anna dobroń
50
Olka - awatar
Olka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Magda Podsiadły - awatar
Magda Podsiadły
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij