Walczymy dla Oli

38 288 zł  z 37 800 zł (Cel)
Wpłaciło 629 osób

Miejscowość: Leśna k. Żywca

Ola przyszła na świat w 25 tygodniu ciąży w ciężkiej zamartwicy w styczniu w 2015 roku jako skrajny wcześniak z ciąży bliźniaczej. Ważąca zaledwie 700 g kruszynka, z 1 punktem w skali Apgar, zaraz po porodzie była reanimowana i zaintubowana, a jedyną oznaką życia były pojedyncze uderzenia jej serduszka. Tak skrajne wcześniactwo sprawiło, że w szpitalach od porodu, spędziła prawie pół roku, a brat bliźniak Oleńki zmarł po ponad czterech miesiącach walki o życie.

Zbyt wczesne przyjście na świat spowodowało u Oli niepełnosprawność ruchową, dysplazję oskrzelowo – płucną, astmę, refluks żołądkowo - przełykowy, ciężkie uszkodzenia wzroku i nerwów, retinopatię, jaskrę i krótkowzroczność. Po operacjach ratujących wzrok, wada sięga w oku lewym -20st. a w prawym -1,5 st. Widzi tylko jednym oczkiem, ma zaburzenia koordynacji wzrokowo - ruchowej, równowagi, częste potknięcia i upadki. Wymaga stałej obecności i pomocy drugiej osoby.

Dodatkowo, u naszej córeczki zdiagnozowano całościowe zaburzenia rozwoju, regres, autyzm wczesnodziecięcy oraz mutyzm wybiórczy. Ola ma trudności w kontaktach z innymi ludźmi, dziećmi, żyje w lęku, trudno ją wyciągnąć z domu, chodzi w słuchawkach wygłuszających, ma silną nadwrażliwość słuchową, która np. zwykły spacer zmienia w wyzwanie. Z powodu refluksu i dużej wybiórczości pokarmowej ma poważną niedowagę, spożywa głównie obiady blendowane, papkowate i kilka stałych produktów. Trudno ją przekonać do spróbowania nowych rzeczy. Ma 8 lat i waży 20kg.

Od porodu do dnia obecnego Ola pozostaje pod opieką wielu lekarzy, aż 10-ciu specjalizacji! Z których wiedzy i pomocy korzystamy w większości na prywatnych wizytach. Nasza córeczka poprzez ciężką pracę osiągnęła już dużo, ale ciągle wymaga intensywnych zajęć z terapii wzroku, odwrażliwiania słuchu, terapii ręki, rehabilitacji ruchowej SI, fizjoterapii, dogoterapii, zajęć z terapii mutyzmu, małych kroków, treningu umiejętności społecznych. Dodatkowo korzysta ze wsparcia psychologa, neurologopedy oraz pedagoga.

W tym miejscu pragniemy zwrócić się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie. Zgromadzone środki pozwolą nam pokryć olbrzymie koszty wielospecjalistycznej terapii i leczenia, które pomagają Olusi pokonać lęk i trudności i dają szanse na kolejny krok w samodzielność i lepsze funkcjonowanie społeczne.

Naszym marzeniem jest, aby Olusia była zdrowa i w przyszłości samodzielna, a Państwa pomoc jest dla nas niezwykle cennym wsparciem, gdyż zapewnia środki na dalszą walkę o jej życie, zdrowie, rozwój i lepsze funkcjonowanie w świecie, który obecnie ją przeraża.

Ogromnie dziękujemy za okazane serce i pomoc

Rodzice Aleksandry


Zapraszamy na grupę licytacyjną: https://m.facebook.com/groups/1502284656787311/?tsid=0.8818934547688622&source=result 

Komentarze


 • Anka Jacher - awatar

  Anka Jacher

  19.03.2023
  19.03.2023

  Legowisko

 • Sandra czerkas - awatar

  Sandra czerkas

  15.03.2023
  15.03.2023

  🥰

 • Joanna Stasica - awatar

  Joanna Stasica

  24.02.2023
  24.02.2023

  Bajeczki do poduszeczki

 • Arek Stasica - awatar

  Arek Stasica

  18.02.2023
  18.02.2023

  Książeczki bajki

 • Ciocia owca - awatar

  Ciocia owca

  17.02.2023
  17.02.2023

  Za bluzę

38 288 zł  z 37 800 zł (Cel)
Wpłaciło 629 osób

Wpłaty: 629

Monika Sitek wysyłka - awatar
Monika Sitek wysyłka
19
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
19
Natalia Caputa Kurki - awatar
Natalia Caputa Kurki
60
Za przesyłkęod Pani Agi - awatar
Za przesyłkęod Pani Agi
20
Jolanta Bodzek - awatar
Jolanta Bodzek
150
Katarzyna Bąk - awatar
Katarzyna Bąk
10
Agnieszka Kosiec - awatar
Agnieszka Kosiec
45
Anka Jacher - awatar
Anka Jacher
50
Wiola P. - awatar
Wiola P.
10
Iwona - awatar
Iwona
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij