Zbiórka Diesel 15letni pies i nowotwór - miniaturka zdjęcia

Diesel 15letni pies i nowotwór

Beata Charkowska - awatar

Beata Charkowska

Organizator zbiórki

Diesel to 15letni obecnie pies, który w 2010 znalazł się w schronisku w Warszawie. W maju 2014 został umieszczony w hoteliku, po 2 latach w pdt. W schronisku stracił wzrok, a, co gorsze, został u niego stwierdzony nowotwór nosa i bliska była jego eutanazja. Po adopcji i wykonanych badaniach okazało się, że to "tylko" grzybica i gronkowiec. 

Od paru za jego prawym oczkiem był zdiagnozowany stan zapalny, który był leczony pzapalnie i później sterydami. 

Niestety, 31.09.18 obudził się z bardzo zmienionym stanem oka. 

Szybka decyzja i operacja 5.09.18.

Usunięto prawe oczko i nowotwór!!!!! zachodzący aż na podniebienie. Udało się usunąć tylko 95% guza :( , istnieje możliwość odnowienia się nowotworu.

W tej chwili Diesel przyjmuje kroplówki wzmacniające, antybiotyki, lekarstwa pbólowe i lekarstwa opóźniające rozwój nowotworu (neoplasmoxan i jad tarantuli).

Operacja kosztowała 784zł, opieka pooperacyjna już 170zł, lekarstwa co miesiąc będą kosztować ok. 400zł. Do tego brakuje co miesiąc na opłacenie płatnego domu tymczasowego (ok.150zł)

I na to wszystko jest ta zbiórka - na zapłacenie za operację, na dalsze leczenie i utrzymanie w pdt. I na godne życie starego psa.


Kim jestem: od listopada 2009 zaczęłam przyjeżdżać do Schroniska na Paluchu i pomagać w psich spacerach, od kwietnia 2010 jestem wolontariuszką w tym schronisku. Przez te lata pomogłyśmy z koleżankami wielu starym, schorowanym psom spędzić ostatnie miesiące czy lata w hotelikach, zapewnić im tam godziwe dożycie, opiekę weterynaryjną i miłość. Diesel jest jednym z naszych podopiecznych.


Wybierz kwotę

Aktualności

  • Beata Charkowska - awatar

    Beata Charkowska

    10.09.18
    10.09.18

    Treść epikryzy z Prima-Vet 5.09 Operacja usunięcia gałki ocznej i zmiany nowotworowej usytuowanej zagałkowo. W trakcie zabiegu usunięto zmienioną gałkę oczną wraz z fragmentami powieki górnej i dolnej. w całości usunięto powiekę III wraz ze zwichniętą chrząstką.Zmiana nowotworowa znajdująca się zagałkowo usunięta w 95 %. Pozostawiono dolny fragment zmiany , który sięgał podniebienia miękkiego i delikatnie je deformował. W oczodół wszyto spongostan. Zalecenia: Kroplówki 2-3 dni po operacji. Antybiotyk 7-10 dni Leki przeciwbólowe 5 dni Głodówka przez 8h po operacji. Ochrona przed uszkodzeniem i zabrudzeniem rany (kołnierz) usuniecie szwów po 10 dniach Przemywanie okolicy rany Do przed znieczulenia zastosowano Morphosol i Narcostart Narkoza : Vetaketam i morphosol W trakcie zabiegu podano NaCl Po zabiegu podano: enroxil, loxicom i biovetalgin

Beata Charkowska - awatar

Beata Charkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Iwona Rochnowska - awatar
50
Iwona Rochnowska
Sonia - awatar
10
Sonia
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Joanna Kania - awatar
30
Joanna Kania
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Piotr Szcz - awatar
100
Piotr Szcz
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Kamila Perczak - awatar
5
Kamila Perczak
Pani Bocian - awatar
20
Pani Bocian

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.