Zaliczka na operację rąk Antosia

93 767 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 878 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agnieszka Spalik - awatar

Agnieszka Spalik

Organizator zbiórki

Cześć  Wszystkim,

Rodzice chcą dać mi warunki do normalnego życia, bardzo chcieliby, żebym w życiu miał szansę, tak jak każde dziecko, być niezależny i samodzielny, paradoksem jest to, że nie są w stanie tego spełnić po prostu przez bardzo wysokie koszty licznych operacji, leczenia oraz wieloletniej i bolesnej rehabilitacji. Niestety jeszcze nie mamy kosztorysu operacji, ale już chcielibyśmy zacząć zbiórkę, bo wiemy na pewno, że nie będzie to mała kwota. 

Co zrobilibyście, jeśli nie do końca mielibyście wpływ na to, czy Wasze dziecko urodzi się zdrowe czy chore?

Jeśli nie moglibyście dać Swojemu dziecku wszystkiego, co najlepsze? Jeśli, mimo to, że się staracie ze wszystkich sił sprawić, by Wasz potomek stał się samodzielny, ale choroba i finanse to blokują, to co zrobilibyście, by umożliwić to Waszemu dziecku? WSZYSTKO! W obliczu choroby zrobilibyście naprawdę wszystko! Bo kiedy na szali stoi życie albo zdrowie Waszego dziecka i inne, mniej istotne sprawy, to zawsze wygra zdrowie i życie i dla niego zrobicie właśnie TO WSZYSTKO! Więc robimy...

Ale zacznijmy od początku.

Najpierw  opowiem Wam trochę o sobie :) 

KIM WŁAŚCIWIE JESTEM?

Nazywam się  Antoni Kubicz, przyszedłem na świat  22.06.2019r.

O tym, że urodzę się chory moi Rodzice dowiedzieli się na wizycie USG, która miała być piękną pamiątką w formie zdjęcia 3D.

Lekarz prowadzący wcześniej nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.

Tym razem Rodzice usłyszeli, że mam nienaturalnie krótkie ręce, a dłonie wyrastają mi jakby wprost z ramion.

Na konkretne rozpoznanie musieli czekać aż do dnia porodu... Co musieli czuć, kiedy czekali na mnie tyle miesięcy wiedząc na końcu, że nie wszystko jest w porządku. I wtedy diagnoza - zespół TAR, czyli trombocytopenia - zespół małopłytkowości, brak kości promieniowej. W efekcie moje rączki są bardzo krótkie , a dłonie wyrastają niemal prosto z ramion. Jest to bardzo rzadkie zaburzenie występujące mniej niż 1 raz na 100 000 urodzeń. Chory może mieć mieć także inne wady układu kostno – stawowego prowadzące do upośledzenia ruchowego, dlatego tak ważna jest operacja, leczenie i rehabilitacja.

Trzy litery, które już na zawsze zmieniły moje i Ich życie.

Dodatkowo muszę zmagać się z małopłytkowością, która uniemożliwia normalne krzepnięcie krwi i zaburzeniami hematologicznymi. To powoduje łatwe powstawanie siniaków, liczne krwawienia po nawet najmniejszych urazach, a te najgorsze do mózgu, mogą spowodować nawet śmierć.

Jednak najgorsze nadchodziło powoli...

Już  02.08.2019r. trafiłem do Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej na przetoczenie krwinek czerwonych. Tam otrzymałem skierowanie na Oddział Gastroenterologii celem poszerzenia diagnostyki i utrzymywania podwyższonego stężenia mleczanów we krwi.

 09.08.2019r. przebywałem na leczeniu w Klinice Gastroenterologii i Żywienia. To był bardzo trudny czas dla całej rodziny, gdyż moim Rodzicom pękało serce, kiedy widzieli jak wiele muszę przejść jako taki maluszek.

Przez kolejne dwa tygodnie życie dało mi posmakować normalności, ale tylko na chwilę, ponieważ  12.09.2019r. dostałem kolejne skierowanie i rozpoznanie : nieżyt jelit, co prowadzi do zatrzymania pokarmu w przewodzie pokarmowym.

Następnego dnia  13.09.2019r. czas dla mnie i moich Rodziców zatrzymał się... wystąpił u mnie bezdech, po czym od razu zostałem przekazany na OIOM. Te chwile grozy na zawsze zostaną nam wszystkim w pamięci.

I tak oto  szpital stał się moim drugim domem .

17.09.2019r. wróciłem znowu do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Kolejny pobyt  24.09.2019r. i dalsze dobijające rozpoznanie: nieżyt żołądkowo-jelitowy, kwasica metaboliczna, kamica nerkowa, złóg w nerce lewej, niedobór masy ciała, AZS, ciężka alergia na białko mleka krowiego. "Taki mały, atak wiele już musi przejść" - mówili Ci, którzy spotykali mnie na swojej drodze. To załamałoby każdego. Ale nie moich Rodziców, oni się nigdy nie poddadzą.

Pierwsze Boże Narodzenie , które miało być tym magicznym i wyjątkowym wcale takie nie było, spędziłem je na braniu na swoje malutkie barki kolejnych diagnoz, które powoli stawały się dla mnie wyrokiem. Światełko w moim tunelu było coraz bledsze . Wszystkie nasze nadzieje powoli legły w gruzach.

Jednak  27.12.2019r. los wysłuchał próśb mojej Rodziny. Po wielu staraniach Rodziców dostałem się do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Z końcowym stwierdzeniem, że pojawiające się te wszystkie choroby są typowe dla dzieci z zespołem TAR. Teraz miało być już coraz lepiej!

Na dzień dzisiejszy jestem radosnym chłopcem , ciekawym świata, ale jak mówią Rodzice - jeszcze w pełni nieświadomym swojej choroby.

Dnia  03.09.2020r. w Warszawie odbyła się długo wyczekiwana konsultacja, na której doktor Paley zakwalifikował mnie pozytywnie do odbycia operacji naprawy moich rączek!

https://paleyinstitute.org/blog/physicians/dror-paley

Koszt wizyty wynosił 3000zł. Pierwsza, bardzo skomplikowana i trudna operacja, której celem jest odgięcie moich dłoni w prawidłowych kierunkach i zabezpieczenie ich w taki sposób, by już nigdy nie wróciły do poprzedniego stanu wyceniana jest w setkach tysięcy złotych. Leczenie jest długie i kosztowne, jednak jest szansą dla mnie i pierwszym krokiem do samodzielności. Drugi etap to bolesne wydłużanie kości, ale to dopiero za kilka lat. Jeszcze nie do końca wiemy o jakiej kwocie mowa, bo czekamy na końcowy kosztorys, ale na pewno nie będą to małe pieniądze. To znacznie przewyższa budżet mojej Rodziny. To znacznie obciąży moją rodzinę, a ja nie chcę być obciążeniem dla mojej Rodziny, żadne dziecko tego nie chce .

Moja choroba, intensywna, czasochłonna, a zarazem też kosztowna rehabilitacja uniemożliwia podjęcie pracy przez moją Mamusię. Moja choroba spowodowała, że ona już zawsze, a na pewno dopóki nie odbędą się moje operacje będzie musiała być przy mnie.

Dlatego ja - Antoś zwracam się do Was, ludzi o dobrych serduszkach  z prośbą o pomoc i wsparcie w tych trudnych dla mnie chwilach.

-----------------------------

Ty też możesz pomóc i wpłacić symboliczną kwotę na zbiórkę na kosztowną operację połączoną z długą rehabilitacją. Kliknij w link i pomóż Antosiowi lub udostępnij ten post. Każdy gest i każda pomoc się liczy!

Proszę pomóż!

Dobro wraca! Pamiętaj!

Dziękujemy!


www.facebook.com/antoskontratar

 www.facebook.com/Ruszamy-z-kopyta-na-pomoc-Antosiowi-103260771532561/


----------------------------------------------------------------

Kochani dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i okazanie dobrego serducha Wszystkim, którzy do tej pory polubili, udostępnili i wsparli naszą akcję. Nasze serca przepełnia ogrom miłości, jaką otrzymaliśmy od Was. 

Dziś uzyskaliśmy wspaniałe wieści i informację o tym, że zostaliśmy zarejestrowani do programu - na operację Antosia oraz otrzymaliśmy wstępny kosztorys operacji wraz z dokumentacją, którą udostępnimy naszej stronie na Facebook'u i na ZBIÓRCE na operację Antosia oraz na ZBIÓRCE na rehabilitację. 

www.facebook.com/antoskontratar 

Cel założonej zbiórki został prawie osiągnięty dlatego informujemy, iż pełną kwotę na operację Antosia która wynosi dokładnie 386 000zł, zbieramy na serwisie siepomaga.pl
Odliczając kwotę zebraną na pomagam.pl, mamy do uzbierania 286 000 zł na serwisie siepomaga.pl
Nie możemy zapomnieć o Fundacji Potrafię Pomóc i Fundacji Żyj dla innych, które także wspierają naszego dzielnego wojownika, i na swoich kontach gromadzą niezbędne fundusze na poczet operacji. 
Licznik na serwisie siepomaga.pl będzie na bieżąco aktualizowany, w związku z prowadzonymi niezależnymi zbiórkami przez inne organizacje pozarządowe które prowadzą zbiórki na rzecz Antosia.

Bardzo prosimy udostępniajcie dalej i śledźcie naszego Antosia na Facebooku. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami, za każde wsparcie!

Do dzieła Kochani!


 


Aktualizacje


 • Agnieszka Spalik - awatar

  Agnieszka Spalik

  03.10.20
  03.10.20

  Ostatnie kilometry przed nami! 👍💪🏖️ Antoś już za chwilę, za momencik się widzimy. To dla Ciebie ta wyprawa, która dziś będzie miała swój finał w Grzybowie na plaży. Zapraszamy wszystkich serdecznie, przyjdźcie i poznajcie naszego małego bohatera. Jeśli nie możecie być z nami wspierajcie jak tylko możecie, udostępniajcie i wplacajcie symboliczny grosik! . Pomóżmy Antosiowi wystartować. Teraz czas na Niego ❤️❤️❤️❤️ https://pomagam.pl/en/antoskontratar

Komentarze


 • Irmina Jakubowska - awatar

  Irmina Jakubowska

  22.12.20
  22.12.20

  Wesołych Świat i dużo dużo Zdrówka ;)!

 • Blanka Kocznur - awatar

  Blanka Kocznur

  18.12.20
  18.12.20

  Wpłata za komplet czapka i komin

 • Halina Bieszczad - awatar

  Halina Bieszczad

  13.12.20
  13.12.20

  Kwota 270 zł wpłacona

 • Artur - awatar

  Artur

  13.12.20
  13.12.20

  Banknoty.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.12.20
  09.12.20

  Wolałbym nie być zmuszany do podawania adresu e-mail ani jakichkolwiek danych. Życzę Miłych Świąt Bożego Narodzenia *

93 767 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 878 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agnieszka Spalik - awatar

Agnieszka Spalik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 878

Joanna Dubiel - dres - awatar
Joanna Dubiel - dres
90
Natalia Nowak - awatar
Natalia Nowak
20
Kinga - awatar
Kinga
20
Paweł - awatar
Paweł
50
Ola EŚ - awatar
Ola EŚ
50
Kamila Gałka - awatar
Kamila Gałka
40
Barbara Pasternak - awatar
Barbara Pasternak
40
Karol Grzyb - awatar
Karol Grzyb
400
MATEUSZ NIJAK - awatar
MATEUSZ NIJAK
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij