Któregoś dnia zadzwonił telefon. Płacz po drugiej stronie słuchawki nie pozwalał za wiele zrozumieć. Było coś o psie, że chory. Że piszczy, że lokalni lekarze rozkładają ręce i każą jechać do neurologa, ale nie ma pieniędzy na drogie leczenie. Tak poznaliśmy Apisa. 8 letniego bigla z problemami zdrowotnymi i kochającą go wielką miłością, właścicielką.

Kilka dni później otrzymaliśmy kopertę, a w niej zdjęcia psa, kopie dokumentacji weterynaryjnej i odręcznie napisaną prośbę o pomoc. Na kilku kartkach historia choroby Apisa. USG, RTG, informacje o kulawiźnie tylnej łapki, punkcji stawu i podawaniu kwasu hialuronowego. O bolesności okolicy lędźwiowej kręgosłupa. O skierowaniu na konsultacje ortopedyczną.

Właścicielkę w leczeniu Apiska, finansowo wspomaga sąsiadka. Jednak skromy budżet obu Pań nie jest w stanie podołać wszystkim wydatkom tym bardziej, że Apis na dalszą diagnostykę musi być dowożony do odległego o 70 kilometrów Poznania.

Apis jest po pierwszej wizycie u neurologa, otrzymuje leki. Niebawem czekają go kolejne wyprawy do Poznania.

Mamy pod swoją bezpośrednią opieką ponad pół tysiąca zwierząt. Doskonale wiemy jak bywa ciężko opłacić koszty leczenia. Bywało nie raz, że purpurowiejąc przy telefonie przez zaciśnięte wstydem gardło, tłumaczyliśmy się czemu faktura nie została opłacona w terminie. Wiemy też, że bywają sytuacje gdy właściciel by swojemu czworonożnemu przyjacielowi, przychyliłby nieba. Ale go nie stać, a pieniądze nie chcą się cudownie pomnażać.

W takiej sytuacji jest właścicielka Apisa. Kocha swojego psa ale mimo starań nie jest w stanie pokryć rosnących kosztów diagnostyki i leczenia. Wspólnie z Wami wspieramy leczenie Apisa od lipca 2017 roku. 

AKTUALIZACJA 29.08.2018

Niestety stan Apisa ponownie się pogorszył. Psiak ma duże zwyrodnienia w  wyniku których kuleje i ma problemy z chodzeniem. Otrzymuje preparaty  na stawy i mięśnie, bez nich nie będzie chodził. Pies regularnie  przyjmuje drogie leki, do tego dochodzą koszty cyklicznych wizyt u  weterynarza oraz badań. Jeśli wdrożone leczenie nie przyniesie poprawy,  konieczne będzie wykonanie badania tomografem. W imieniu właścicielki i  jej ukochanego Apisa bardzo prosimy ponownie o pomoc w sfinansowaniu leczenia  psiaka. 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  09.11.18
  09.11.18

  W imieniu Apisa i jego opiekunki dziękujemy! Dzięki Wam mogliśmy pomóc w opłaceniu leków i diagnostyki. Leczenie Apisa jest przez opiekunkę kontynuowane.

  Zdjęcie aktualności 21 706

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.08.18
  30.08.18

  Trzymamy kciuki i życzymy zdrowia! APIS walcz!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.07.17
  20.07.17

  Beagle są najlepsze... :-)

Wpłaty - 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Aśka - awatar
85
Aśka
Anna Kossakowska-Krajewska - awatar
20
Anna Kossakowska-Krajewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Urszula - awatar
5
Urszula
Pawel - awatar
30
Pawel
Monika - awatar
20
Monika
Monika - awatar
100
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ewita - awatar
150
Ewita

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij