Zbiórka Pomagamy Archeologom z Ukrainy - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Archeologom z Ukrainy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomagamy Archeologom z Ukrainy - zdjęcie główne

Pomagamy Archeologom z Ukrainy

39 400 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 266 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy archeolodzy, Miłośnicy archeologii

od 24 lutego obywatele Ukrainy walczą o swoją wolność, która chce im odebrać Rosja. Stawiają dzielny opór najeźdźcy dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego społeczeństwa. Wielu cywilów zdecydowało się bronić swoich miast, ulic i domów przed agresorem. Ukraińskie oddziały obrony terytorialnej (w skrócie TRO) cierpią na poważne braki wyposażenia w środki pierwszej pomocy i odzież ochronną. Wśród nich są również archeolodzy, którzy z dnia na dzień musieli porzucić swoje plany naukowe, by zająć się obroną swojej wolności. Nie pozwólmy, by stała im się krzywda. Wspólnie pomóżmy im przetrwać ten trudny czas, abyśmy w przyszłości mogli znów spotykać się z nimi w trakcie badań terenowych, w salach konferencyjnych i laboratoriach. Pomóżmy im również chronić archeologiczne dziedzictwo Ukrainy, które jest tak ważną częścią światowego dziedzictwa kulturowego. Pamiętajmy, że zagrożenia dla życia i zdrowia są dziś w każdej części Ukrainy powszechne, bo rosyjskie wojska ostrzeliwują codziennie wiele miast i wsi. Nie ma tam w pełni bezpiecznych miejsc.

Z tego powodu prosimy całe środowisko archeologiczne o wsparcie finansowe zakupu środków pierwszej pomocy, medykamentów i odzieży ochronnej (hełmów, kamizelek itp.), które zwiększą szanse na przeżycie naszych ukraińskich Koleżanek i Kolegów. Są to rzeczy obecnie niemożliwe do kupienia w Ukrainie, a również u nas dość poszukiwane i wysoko wyceniane.

Pokażmy ukraińskim archeologom, że mogą na nas liczyć!


Ladies and Gentlemen,

Fellow Archaeologists, archaeology Enthusiasts

Since 24 February, the people of Ukraine have been fighting for freedom, which Russia wants to take away from them. They are bravely resisting the invaders thanks to the enormous commitment of the entire society. Many civilians have decided to defend their towns, streets and homes from the aggressor. The Ukrainian territorial defense units (TRO) suffer from a severe shortage of first aid equipment and protective clothing. Among them are archaeologists who had to abandon their scientific plans overnight in order to defend their freedom. We cannot let them be harmed. Let's support them together through this difficult time so that in the future we can meet them again in the field, in conference rooms and laboratories. Let’s also help them protect the archaeological heritage of Ukraine, which is such an important part of the world's cultural legacy.

Threats to life and health are now common in every part of Ukraine as Russian troops shell cities and villages every day. There are no completely safe places there. For this reason, we are asking the entire archaeological community to financially support the purchase of first aid supplies, medications and protective clothing (like helmets and bulletproof vests) that will increase the chances of survival of our Ukrainian colleagues. These are things that are currently impossible to buy in Ukraine and also sought after and high-priced in our country.


Let's show Ukrainian archaeologists that they can count on us!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - awatar

  Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

  05.06.2022
  05.06.2022

  Kolejne zamówienia są w przygotowaniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim za dotychczas okazane wsparcie! Nie oswajamy się jednak z myślą o tym, że intensywność pomagania miałaby się zmniejszyć. Potrzeb jest dużo, dlatego cały czas liczymy na Wasze udostępnienia linku do zbiórki i oczywiście z góry dziękujemy za wszystkie, nawet najmniejsze wpłaty! Another orders are under preparation. We are very grateful to everyone for the support provided so far! However, we do not get used to the idea that the intensity of helping would decrease. There are a lot of needs, so we are constantly thaknfull of your sharing the foundraiser link and of course thank you in advance for all even the smallest payments!

  Zdjęcie aktualizacji 96 070

Komentarze


 • Klaudia Karpinska - awatar

  Klaudia Karpinska

  04.06.2022
  04.06.2022

  With all the support and best wishes to the brave defenders of Ukraine! I believe that this cruel war will end soon. Слава Україні!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.2022
  20.05.2022

  Дякую за можливість долучитися до собору коштів. Дякую панство, дякую Речь Посполітая!!!

 • Mark Brisbane - awatar

  Mark Brisbane

  27.04.2022
  27.04.2022

  We must stay united to help end this terrible war. My heartfelt best wishes and support to Ukrainian archaeologists.

  • Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - awatar

   Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - Organizator zbiórki

   27.04.2022
   27.04.2022

   It is true! Thank you very much for your support!

 • Ian Riddler and Nicola Trzaska-Nartowski - awatar

  Ian Riddler and Nicola Trzaska-Nartowski

  13.04.2022
  13.04.2022

  Well done to Poznan Museum for this wonderful idea! We are sharing your link across England and Ireland with our friends and colleagues, and it will be in the next newsletter of the Society of Antiquaries. We all need to support the bravest people on earth.

  • Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - awatar

   Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - Organizator zbiórki

   13.04.2022
   13.04.2022

   Thank you very much for your activity!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.04.2022
  05.04.2022

  Peremahaye toy, khto ryzykuye

39 400 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 266 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 266

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Magda - awatar
Magda
50
Judyta - awatar
Judyta
300
Per P. - awatar
Per P.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Lars - awatar
Lars
100
Professor Howard Williams - awatar
Professor Howard Williams
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
John Ralph Collis - awatar
John Ralph Collis
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij