Zbiórka Nie ma windy, są schody - zdjęcie główne

Nie ma windy, są schody

126 869 zł  z 210 000 zł (Cel)
Wpłaciło 600 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Julia urodziła się w 2008 roku. Jest dzieckiem leżącym. Choruje na Zespół Westa, dziecięce porażenie mózgowe postać czterokończynową, oczopląs i zaawansowaną osteoporozę. Z powodu niedawno wykrytych szmerów w sercu dostaliśmy skierowanie do poradni kardiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Stan Julii jest poważny. Nie trzyma głowy, jest dzieckiem leżącym, od 2011 roku jest karmiona przez stomię żołądkową.

Julia przeszła dwukrotnie złamanie kości udowej, operację wydłużenia ścięgien Achillesa a także osteotomie odwodzącą biodra lewego.

W tym roku 9 kwietnia Julia skończy 16 lat. Wychowuję ją samotnie, razem z jej młodszą siostrą. Mieszkamy koło Kalwarii Zebrzydowskiej w domu po moich dziadkach. Do tej pory byłam w stanie pokonać każdą przeszkodę, nie było dla mnie sytuacji w której się poddałam. Dla Julii jestem w stanie zrobić wszystko. Dlatego czasem trzeba przyznać przed samym sobą, że już dłużej nie dam rady sama i poprosić o pomoc innych.

Niestety wraz z wiekiem Julii nawet nasz dom stał się barierą nie do pokonania i pomału stajemy się więźniami już nie tylko choroby ale i ograniczeń architektonicznych. Mój kręgosłup jest już w złym stanie, a świadomość, że jestem tu sama z córkami sprawia, że muszę dążyć do rozwiązania jakim jest założenie windy w domu. Wiem że taka winda odmieni nie tylko moje życie jako tej, która nosiła Julię i jej wózek, ale też i Julii, która większość czasu spędza sama w swoim pokoju na dole. Ze względów logistycznych dostosowaliśmy dla Julii pomieszczenie na parterze domu. Ale by wydostać się na zewnątrz z parteru również musimy pokonać schody. Kiedyś nie było to problemem. Dziś Julia jest już na tyle duża, że zwłaszcza w zimie muszę wzywać na pomoc Ochotniczą Straż Pożarną lub dzwonić po znajomych by podjechali pomóc.

Byłam dzielna bardzo długo.

Jednak wiem że Julia będzie mnie potrzebować jeszcze długo, a ja muszę być sprawna, by mieć siłę o nią dbać, o nią i o drugą córkę.

Julia waży już 40 kg, a wózek 25.

Nie chcę być więźniem własnego domu, nie chcę, by Julia spędziła resztę życia w czterech ścianach swojego pokoju. Chciałabym z nią w lato posiedzieć w ogrodzie, jechać na mikołajki do fundacji w zimie czy przy jakiejkolwiek wizycie szpitalnej nie ryzykować kontuzją mojego kręgosłupa.

Niestety likwidacja barier architektonicznych to nie tylko założenie windy i szybu, to niestety także przebudówki murarskie których koszt jest ogromny, zbyt duży dla kogoś kto od 16 lat opiekuje się dzieckiem z niepełnosprawnością.

Bez waszej pomocy nam się nie uda. Dlatego zwracam się z prośbą do każdego dobrego człowieka o udostępnienie zbiórki i wpłatę.

Chcemy tylko wyjść z domu jak wy wychodzicie każdego dnia.

Marta Dryndos

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Jakub Połącarz - awatar

  Jakub Połącarz

  18.04.2024
  18.04.2024

  Zdrowia

 • Katarzyna Stuglik - awatar

  Katarzyna Stuglik

  09.04.2024
  09.04.2024

  Pufa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2024
  08.04.2024

  Powodzenia Mamo Julii :-)

 • Dobra Dusza z Barwa24 ;) - awatar

  Dobra Dusza z Barwa24 ;)

  06.04.2024
  06.04.2024

  Trzymaj się Juleczko i jej wspaniała Mamo Marto. Taka Mama to skarb i ciesz się z każdej chwili z Julią mimo ogromnych trudności i przeciwności losu. Mocno Ci kibicuję i wierzę, że Dobrzy Ludzie zawsze będą z Wami i będą Was wspierać choćby dobry słowem bo to też jest bardzo ważne. 🙂🤝❤️👍👏

 • Iwona Szafran - awatar

  Iwona Szafran

  03.04.2024
  03.04.2024

  Drewniane pudełko na herbatę, 10 zł.

126 869 zł  z 210 000 zł (Cel)
Wpłaciło 600 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 600

Joanna Biczak książka 50 twarzy Greya - awatar
Joanna Biczak książka 50 twarzy Greya
5
Joanna Biczak zestaw rękawiczki i mydło - awatar
Joanna Biczak zestaw rękawiczki i mydło
5
Joanna Biczak książki i kreda - awatar
Joanna Biczak książki i kreda
5
Jakub Połącarz - awatar
Jakub Połącarz
30
Sylwia Lach - awatar
Sylwia Lach
50
Magdalena ubranka chłopięce - awatar
Magdalena ubranka chłopięce
10
Czesława Brózda licytacja - awatar
Czesława Brózda licytacja
20
Zaneta - awatar
Zaneta
200
Piotr - awatar
Piotr
30
DoboR22owe TowarzyStwo Licytacje - awatar
DoboR22owe TowarzyStwo Licytacje
3 225

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij