Zbiórka 12-letni Artur potrzebuje pomocy - zdjęcie główne

12-letni Artur potrzebuje pomocy

3 654 zł z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Joanna Gadocha - awatar

Joanna Gadocha

Organizator zbiórki

Się działo: 

 http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/w-krzeszowicach-koncertowali-i-licytowali-sie-zeby-zbierac,5039915,artgal,39928465,t,id,tm,zid.html

potrzeba jeszcze trochę, choć sporo już jest. 

Dziękujemy darczyńcom


Kochani, co tu się dzieje! 17 marca w Kopalni Talentów, przy ul. św. Floriana 3 w Krzeszowicach będzie koncert dla Artura. Granie, śpiewanie, licytacje, kramik pyszności.

Tu możecie śledzić nasze przygotowania, a także znaleźć coś dla siebie, co zostanie wystawione przez organizatorów na licytację:

https://www.facebook.com/events/253317038754417/

zbieramy pieniądze tutaj, przez Fundację, na koncercie.  Będzie się działo, wszak kapelę góralską zaprosiliśmy... przybywajcie


I kilka słów o Arturze....

Artur urodził się w 2007 roku z wadą serca pod postacią atrezji zastawki tętnicy płucnej oraz hipoplazją prawej komory. Przeszedł etapowe leczenie kardiochirurgiczne obejmujące wykonanie zabiegów zespolenia systemowo płucnego po stronie prawej i lewej, operację hemi-Fontana oraz operację Fontana. Całe leczenie odbyło się w Krakowie i przebiegało po myśli lekarzy. Przez wiele lat stan serca nie niepokoił nikogo, Artur regularnie przyjmował niezbędne leki oraz przyjeżdżał na wizyty kontrolne. Zmagał się z częstymi infekcjami związanymi z hypogammaglobulinemią, z tego powodu miał także regularnie podawane immunoglobuliny. Poza tym wiódł zupełnie zwyczajne życie, takie jakie wiedzie znamienita większość zupełnie zdrowych dzieci w tym wieku.

W pewnym momencie, około roku temu u Artura pojawił się kaszel. Z powodu zaburzeń immunologicznych częstsze infekcje mogły mieć miejsce ale kaszel nie ustępował po lekach, nie ustępował po syropach, inhalacjach ani antybiotykach. Artur odkrztuszał gęstą wydzielinę a lekarze przepisywali kolejne syropy. Jesienią 2018 roku pojawiło się przypuszczenie, że jest to może nietypowa infekcja, może hipoplazja w obrębie dróg oddechowych a może coś jeszcze innego. Jednocześnie kardiologów zaczął niepokoić pogarszający się stan układu krążenia, postanowiono, że Artur zostanie przyjęty do szpitala celem modyfikacji leczenia kardiologicznego.

W styczniu tego roku nasz świat zawalił się. Okazało się, że wytworzone krążenie Fontana nie działa jak powinno, że jest w nim zdecydowanie zbyt wysokie ciśnienie, a Artur ma najpewniej wszystkie możliwe powikłania – enteropatię wysiękową z utratą białka, plastyczne zapalenie oskrzeli, osteoporozę. Zdecydowano o cewnikowaniu serca, w czasie zabiegu, który odbył się 25 stycznia 2019 roku poszerzono tętnicę płucną oraz założono stent do wytworzonej w czasie operacji Fontana fenestracji. Kosztem tego zabiegu jest spadek saturacji do 75-80% ale była to szansa, że objawy plastic bronchitis ustąpią. W czasie cewnikowania potwierdzono też skrajnie wysokie ciśnienie w krążeniu płucnym. Przeprowadzono bronchoskopię, usunięto widoczne odlewy. Niestety, Artur wciąż odkrztusza, odlewy wciąż gromadzą się w jego oskrzelach a układ krążenia według kardiologów funkcjonuje bardzo źle. „Fontana” nie działa tak jak powinna. Szukamy ratunku, w przypadku powikłania jakim jest plastyczne zapalenie oskrzeli ratunek możliwy jest jednak wyłącznie poza granicami kraju. Nie możemy pogodzić się ze skrajnie złymi przedstawionymi przez lekarzy rokowaniami, szukamy innych możliwości leczenia dziecka. To wiąże się z kosztami. Do tej pory nie korzystaliśmy z pomocy darczyńców, przez wiele lat nasz syn żył zupełnie normalnie, nie było potrzeby prosić o pomoc. Dziś jednak znaleźliśmy się w sytuacji, w której bez tej pomocy od innych ludzi nie poradzimy sobie.


Aktualności


 • Joanna Gadocha - awatar

  Joanna Gadocha

  25.02.19
  25.02.19

  Wszystkim Darczyńcom dziękujemy! Razem robimy Wielką Rzecz!!!

Komentarze


 • Mariusz M. - awatar

  Mariusz M.

  20.03.19
  20.03.19

  Powodzenia dla Was wszystkich

  • Joanna Gadocha - awatar

   Joanna Gadocha - Organizator zbiórki

   20.03.19
   20.03.19

   Dziękuję, i dla Ciebie

3 654 zł z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Joanna Gadocha - awatar

Joanna Gadocha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lidia i Sławek Ryszka - awatar
Lidia i Sławek Ryszka
200
Mariusz M. - awatar
Mariusz M.
20
Andrzej Seremak - awatar
Andrzej Seremak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij