Zbiórka 12-letni Artur potrzebuje pomocy - zdjęcie główne

12-letni Artur potrzebuje pomocy

3 654 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Joanna Gadocha - awatar

Joanna Gadocha

Organizator zbiórki

Się działo: 

 http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/w-krzeszowicach-koncertowali-i-licytowali-sie-zeby-zbierac,5039915,artgal,39928465,t,id,tm,zid.html

potrzeba jeszcze trochę, choć sporo już jest. 

Dziękujemy darczyńcom


Kochani, co tu się dzieje! 17 marca w Kopalni Talentów, przy ul. św. Floriana 3 w Krzeszowicach będzie koncert dla Artura. Granie, śpiewanie, licytacje, kramik pyszności.

Tu możecie śledzić nasze przygotowania, a także znaleźć coś dla siebie, co zostanie wystawione przez organizatorów na licytację:

https://www.facebook.com/events/253317038754417/

zbieramy pieniądze tutaj, przez Fundację, na koncercie.  Będzie się działo, wszak kapelę góralską zaprosiliśmy... przybywajcie


I kilka słów o Arturze....

Artur urodził się w 2007 roku z wadą serca pod postacią atrezji zastawki tętnicy płucnej oraz hipoplazją prawej komory. Przeszedł etapowe leczenie kardiochirurgiczne obejmujące wykonanie zabiegów zespolenia systemowo płucnego po stronie prawej i lewej, operację hemi-Fontana oraz operację Fontana. Całe leczenie odbyło się w Krakowie i przebiegało po myśli lekarzy. Przez wiele lat stan serca nie niepokoił nikogo, Artur regularnie przyjmował niezbędne leki oraz przyjeżdżał na wizyty kontrolne. Zmagał się z częstymi infekcjami związanymi z hypogammaglobulinemią, z tego powodu miał także regularnie podawane immunoglobuliny. Poza tym wiódł zupełnie zwyczajne życie, takie jakie wiedzie znamienita większość zupełnie zdrowych dzieci w tym wieku.

W pewnym momencie, około roku temu u Artura pojawił się kaszel. Z powodu zaburzeń immunologicznych częstsze infekcje mogły mieć miejsce ale kaszel nie ustępował po lekach, nie ustępował po syropach, inhalacjach ani antybiotykach. Artur odkrztuszał gęstą wydzielinę a lekarze przepisywali kolejne syropy. Jesienią 2018 roku pojawiło się przypuszczenie, że jest to może nietypowa infekcja, może hipoplazja w obrębie dróg oddechowych a może coś jeszcze innego. Jednocześnie kardiologów zaczął niepokoić pogarszający się stan układu krążenia, postanowiono, że Artur zostanie przyjęty do szpitala celem modyfikacji leczenia kardiologicznego.

W styczniu tego roku nasz świat zawalił się. Okazało się, że wytworzone krążenie Fontana nie działa jak powinno, że jest w nim zdecydowanie zbyt wysokie ciśnienie, a Artur ma najpewniej wszystkie możliwe powikłania – enteropatię wysiękową z utratą białka, plastyczne zapalenie oskrzeli, osteoporozę. Zdecydowano o cewnikowaniu serca, w czasie zabiegu, który odbył się 25 stycznia 2019 roku poszerzono tętnicę płucną oraz założono stent do wytworzonej w czasie operacji Fontana fenestracji. Kosztem tego zabiegu jest spadek saturacji do 75-80% ale była to szansa, że objawy plastic bronchitis ustąpią. W czasie cewnikowania potwierdzono też skrajnie wysokie ciśnienie w krążeniu płucnym. Przeprowadzono bronchoskopię, usunięto widoczne odlewy. Niestety, Artur wciąż odkrztusza, odlewy wciąż gromadzą się w jego oskrzelach a układ krążenia według kardiologów funkcjonuje bardzo źle. „Fontana” nie działa tak jak powinna. Szukamy ratunku, w przypadku powikłania jakim jest plastyczne zapalenie oskrzeli ratunek możliwy jest jednak wyłącznie poza granicami kraju. Nie możemy pogodzić się ze skrajnie złymi przedstawionymi przez lekarzy rokowaniami, szukamy innych możliwości leczenia dziecka. To wiąże się z kosztami. Do tej pory nie korzystaliśmy z pomocy darczyńców, przez wiele lat nasz syn żył zupełnie normalnie, nie było potrzeby prosić o pomoc. Dziś jednak znaleźliśmy się w sytuacji, w której bez tej pomocy od innych ludzi nie poradzimy sobie.


Aktualizacje


 • Joanna Gadocha - awatar

  Joanna Gadocha

  25.02.2019
  25.02.2019

  Wszystkim Darczyńcom dziękujemy! Razem robimy Wielką Rzecz!!!

Komentarze


 • Mariusz M. - awatar

  Mariusz M.

  20.03.2019
  20.03.2019

  Powodzenia dla Was wszystkich

  • Joanna Gadocha - awatar

   Joanna Gadocha - Organizator zbiórki

   20.03.2019
   20.03.2019

   Dziękuję, i dla Ciebie

3 654 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Joanna Gadocha - awatar

Joanna Gadocha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lidia i Sławek Ryszka - awatar
Lidia i Sławek Ryszka
200
Mariusz M. - awatar
Mariusz M.
20
Andrzej Seremak - awatar
Andrzej Seremak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij