Zbiórka Chory Lucek i biedna Pistacja - zdjęcie główne

Chory Lucek i biedna Pistacja

260 zł z 260 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury za wizyty weterynaryjne Pistacji oraz Lucka.

Koszatniczki przebywają w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.pl/DTuAruru).


1. Pistacja

Pistacja razem ze swoją towarzyszką trafiły do Domu Tymczasowego u Aruru z Huty Żelechowskiej. Koszatniczki przebywały w fatalnych warunkach - mikro klatka niesprzątana od wieków, śmierdząca moczem. Maluchy miały grzyba, którego udało nam się wyleczyć.

Pistacja bardzo chciała pozwiedzać świat - przegryzła kuwetę i chciała sprawdzić "co tam" u innych koszatniczek. Niestety, inne stado nie mogąc jej dosięgnąć mocno ją uszkodziło.

Pistacja otrzymała mocne ugryzienie w tylną łapkę oraz odgryziono jej połowę ogona.

Nasza wolontariuszka pojechała z małą na wizytę do weterynarza. Malutka przyjmuje antybiotyk. Sprawdziliśmy również czy nie doszło do uszkodzeń kości poprzez zdjęcie RTG.


2. Lucek

Lucek do Domu Tymczasowego u Aruru przyjechał w niedzielę (01.07.2018). Jego stan widzicie na filmie wyżej. Nawet niewprawione oko przyzna, że koszatniczka wygląda koszmarnie - jest wychudzona, chora, ślepa...
Miesiąc wcześniej Lucek stracił swojego ukochanego towarzysza, od tego czasu zaczęły się problemy zdrowotne.

W karcie wizyty czytamy:

1) Lucek jest odwodniony i niedożywiony - otrzymał kroplówkę.
2) Weterynarz określił stan Lucka jako KACHETYCZNY, co oznacza - organizm skrajne wyniszczony chorobą, z zanikiem tkanki tłuszczowej i mięśni.
3) Lucek ma zanik mięśni w okolicach głowy, miednicy i kończyn tylnych.
4) Lucek w uszach ma grzyby - smarujemy uszy maścią.
5) Lucek ma powiększoną wątrobę.
6) Lucek ma zapalenie jamy ustnej - smarujemy gencjaną w jamie gębowej.
7) Lucek nie ma znaczących przerostów, co oznacza, że delikatne są, ale nie na tyle by robić mu zabiegi.
8 ) Pobraliśmy krew do badań - zerowa odporność, otłuszczona wątroba.
9) Sprawdziliśmy poziom cukru we krwi - 90mg/ml. Obniżony cukier może być spowodowany jego niedożywieniem.

Kolejna wizyta odbędzie się już w ten piątek (06.07.2018), aby ponownie pobrać krew Luckowi do bardziej szczegółowych badań.

Jego leczenie dopiero się zaczyna - diagnozujemy problem, który może być główną przyczyną takie stanu zdrowia Lucka. Mamy nadzieję na szybkie wyzdrowienie malucha i powrót do formy.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Za dwie wizyty weterynaryjne do zapłaty mamy do zapłaty 260 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktury. Wiemy, że to dopiero początek wydatków na leczenie Lucka, ale wiemy też, że WARTO. Bo każde, nawet najmniejsze istnienie ma prawo żyć w zdrowiu!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

260 zł z 260 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Wpłaty: 12

Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
18
Ewa Nowacka - awatar
Ewa Nowacka
10
Sandra Zalewska - awatar
Sandra Zalewska
50
Karolina Drzymała - awatar
Karolina Drzymała
20
Agata - awatar
Agata
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Daria B. - awatar
Daria B.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij