Zbiórka Akademia Zaangażowanego Rodzica - miniaturka zdjęcia

Akademia Zaangażowanego Rodzica

ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA, DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które wpłaciły przez Pomagam.pl i informujemy, że zamykamy niniejszą zbiórkę. Pierwotnie zakładaną kwotę (14 000 zł) udało nam się zebrać dzięki imprezie benefitowej i darowiźnie w kwocie 7500 zł od Craiga, Davida i ich rodziców. Pieniądze już trafiły na nasze konto. Wasze wsparcie ogromnie dużo dla nas znaczy!

_____________________________________

Boisz się wyoutować rodzicom? Twoi rodzice wiedzą, ale unikają tematu? A może deklarują, że akceptują, ale tak naprawdę nie chcą, żeby dowiedziała się babcia, ciocia i sąsiadka? Rodzice z Akademii Zaangażowanego Rodzica działają, od Lublina aż po Szczecin, żeby to zmienić. 

Wspierają innych rodziców i ich dzieci, uczestniczą w żywych bibliotekach, opowiadają o swoich doświadczeniach, przekonują nauczycieli i polityków. Działają na rzecz osób LGBT - dzieci zarówno swoich, jak i wszystkich innych. Dorzuć się do Akademii Zaangażowanego Rodzica - miejsca, które daje rodzicom odwagę i siłę, żeby zmieniać życie osób LGBT. 

Wstyd, poczucie winy, zawód i osamotnienie - to najczęstsze uczucia jakie towarzyszą rodzicom, którzy dowiadują się, że ich dzieci są LGBT. Często te uczucia są tak silne, że rodzice wolą zerwać kontakt z dzieckiem, niż pogodzić się z orientacją albo tożsamością płciową swojego dziecka. 

My, dzieci LGBT, te mniej lub bardziej dorosłe, potrzebujemy swoich rodziców! Ich miłości, zrozumienia, wsparcia i przede wszystkim akceptacji takimi jakimi jesteśmy. 

Akademia Zaangażowanego Rodzica to miejsce, w w którym rodzice dzielą się swoim doświadczeniem, uczą się o orientacji i tożsamości płciowego swojego dziecka, wspólnie płaczą i się śmieją. Jaki jest efekt?

Kiedyś myślałem, że to katastrofa, teraz Bogu dziękuję, że mam syna geja, bo pokazał mi cały kolorowy świat, o którego istnieniu nie miałem pojęcia. 

- Andrzej z Lublina.


Co chcemy zrobić?

W 2017 roku w Paradzie Równości wzięła udział największa w historii zorganizowana grupa rodziców osób LGBT: 50 matek i ojców maszerowało z nami. Nieśli transparenty: Jestem dumną Mamą lesbijki! czy Równych praw dla naszych dzieci! Co chwilę podbiegał do nich ktoś z tłumu, żeby poprosić o wspólne zdjęcie i pokazać moim rodzicom, że też tak mogą!

Rodzice Ci to uczestnicy i absolwenci Akademii Zaangażowanego Rodzica. Angażują się w działania na terenie całej Polski, od dużych miast do małych miejscowości. Pomagają, wspierają i przekonują. Jest ich coraz więcej! A więc rosną także koszty związane z Akademią Zaangażowanego Rodzica. 

Aby rodzice mogli dalej się rozwijać i angażować kolejne dziesiątki osób, chcemy zorganizować jeszcze trzy zjazdy Akademii Zaangażowanego Rodzica w tym roku. Część pieniędzy już mamy, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Przekaż darowiznę na Akademię!

Dlaczego to jest ważne?

Większość rodziców, którzy wiedzą, że ich dzieci są LGBT, unika tematu. Boją się opowiedzieć o swoich dzieciach w pracy czy przy dalszej rodzinie. Nie zapraszają dziecka na święta z partnerem. Nie wiedzą jak się zachować, kiedy wujek Staszek rzuca żart "o pedałach". Czują się bezradni, kiedy w autobusie widzą, jak ktoś wskazuje kogoś palcem i mówi "dziwadło, to facet czy laska?!". 

A to właśnie oni mają moc zmieniania rzeczywistości. To ich głos jest najsilniejszy, bo mówią "obrażasz moje dziecko, nie życzę sobię!". To oni docierają do setek osób w swoim otoczeniu i, żarażając swoją miłością, pokazują jak można akceptować i wspierać. 

Muszą robić więcej i docierać dalej - i dlatego tak ważne jest, żeby grupa rodziców rosła i się rozwijała. Na Akademii uczą się jak reagować na homofobię i transfobię, pokonują swoje lęki przed wystąpieniami publicznymi, zdobywają wiedzę na temat wspierania innych rodziców i ćwiczą przekonywanie tych nieprzekonanych. 

Tylko z pomocą zaangażowanych rodziców Polska może się zmienić. 

Tylko z Twoją pomocą tych rodziców będzie coraz więcej. 

Przekaż darowiznę na Akademię Zaangażowanego Rodzica!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jakub Kotyński - awatar
30
Jakub Kotyński
Anna Cymerman - awatar
100
Anna Cymerman
Rafał - awatar
50
Rafał
Sylwester Pykosz - awatar
50
Sylwester Pykosz
Paulina Brzoza - awatar
50
Paulina Brzoza
Wiktoria Banasiak - awatar
9
Wiktoria Banasiak
Łukasz - awatar
10
Łukasz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij