Akademia Zaangażowanego Rodzica

319 zł  z 319 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA, DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które wpłaciły przez Pomagam.pl i informujemy, że zamykamy niniejszą zbiórkę. Pierwotnie zakładaną kwotę (14 000 zł) udało nam się zebrać dzięki imprezie benefitowej i darowiźnie w kwocie 7500 zł od Craiga, Davida i ich rodziców. Pieniądze już trafiły na nasze konto. Wasze wsparcie ogromnie dużo dla nas znaczy!

_____________________________________

Boisz się wyoutować rodzicom? Twoi rodzice wiedzą, ale unikają tematu? A może deklarują, że akceptują, ale tak naprawdę nie chcą, żeby dowiedziała się babcia, ciocia i sąsiadka? Rodzice z Akademii Zaangażowanego Rodzica działają, od Lublina aż po Szczecin, żeby to zmienić. 

Wspierają innych rodziców i ich dzieci, uczestniczą w żywych bibliotekach, opowiadają o swoich doświadczeniach, przekonują nauczycieli i polityków. Działają na rzecz osób LGBT - dzieci zarówno swoich, jak i wszystkich innych. Dorzuć się do Akademii Zaangażowanego Rodzica - miejsca, które daje rodzicom odwagę i siłę, żeby zmieniać życie osób LGBT. 

Wstyd, poczucie winy, zawód i osamotnienie - to najczęstsze uczucia jakie towarzyszą rodzicom, którzy dowiadują się, że ich dzieci są LGBT. Często te uczucia są tak silne, że rodzice wolą zerwać kontakt z dzieckiem, niż pogodzić się z orientacją albo tożsamością płciową swojego dziecka. 

My, dzieci LGBT, te mniej lub bardziej dorosłe, potrzebujemy swoich rodziców! Ich miłości, zrozumienia, wsparcia i przede wszystkim akceptacji takimi jakimi jesteśmy. 

Akademia Zaangażowanego Rodzica to miejsce, w w którym rodzice dzielą się swoim doświadczeniem, uczą się o orientacji i tożsamości płciowego swojego dziecka, wspólnie płaczą i się śmieją. Jaki jest efekt?

Kiedyś myślałem, że to katastrofa, teraz Bogu dziękuję, że mam syna geja, bo pokazał mi cały kolorowy świat, o którego istnieniu nie miałem pojęcia. 

- Andrzej z Lublina.


Co chcemy zrobić?

W 2017 roku w Paradzie Równości wzięła udział największa w historii zorganizowana grupa rodziców osób LGBT: 50 matek i ojców maszerowało z nami. Nieśli transparenty: Jestem dumną Mamą lesbijki! czy Równych praw dla naszych dzieci! Co chwilę podbiegał do nich ktoś z tłumu, żeby poprosić o wspólne zdjęcie i pokazać moim rodzicom, że też tak mogą!

Rodzice Ci to uczestnicy i absolwenci Akademii Zaangażowanego Rodzica. Angażują się w działania na terenie całej Polski, od dużych miast do małych miejscowości. Pomagają, wspierają i przekonują. Jest ich coraz więcej! A więc rosną także koszty związane z Akademią Zaangażowanego Rodzica. 

Aby rodzice mogli dalej się rozwijać i angażować kolejne dziesiątki osób, chcemy zorganizować jeszcze trzy zjazdy Akademii Zaangażowanego Rodzica w tym roku. Część pieniędzy już mamy, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Przekaż darowiznę na Akademię!

Dlaczego to jest ważne?

Większość rodziców, którzy wiedzą, że ich dzieci są LGBT, unika tematu. Boją się opowiedzieć o swoich dzieciach w pracy czy przy dalszej rodzinie. Nie zapraszają dziecka na święta z partnerem. Nie wiedzą jak się zachować, kiedy wujek Staszek rzuca żart "o pedałach". Czują się bezradni, kiedy w autobusie widzą, jak ktoś wskazuje kogoś palcem i mówi "dziwadło, to facet czy laska?!". 

A to właśnie oni mają moc zmieniania rzeczywistości. To ich głos jest najsilniejszy, bo mówią "obrażasz moje dziecko, nie życzę sobię!". To oni docierają do setek osób w swoim otoczeniu i, żarażając swoją miłością, pokazują jak można akceptować i wspierać. 

Muszą robić więcej i docierać dalej - i dlatego tak ważne jest, żeby grupa rodziców rosła i się rozwijała. Na Akademii uczą się jak reagować na homofobię i transfobię, pokonują swoje lęki przed wystąpieniami publicznymi, zdobywają wiedzę na temat wspierania innych rodziców i ćwiczą przekonywanie tych nieprzekonanych. 

Tylko z pomocą zaangażowanych rodziców Polska może się zmienić. 

Tylko z Twoją pomocą tych rodziców będzie coraz więcej. 

Przekaż darowiznę na Akademię Zaangażowanego Rodzica!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
319 zł  z 319 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jakub Kotyński - awatar
Jakub Kotyński
30
Anna Cymerman - awatar
Anna Cymerman
100
Rafał - awatar
Rafał
50
Sylwester Pykosz - awatar
Sylwester Pykosz
50
Paulina Brzoza - awatar
Paulina Brzoza
50
Wiktoria Banasiak - awatar
Wiktoria Banasiak
9
Łukasz - awatar
Łukasz
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij