Zbiórka Wybór, Szansa, Zmiana - zdjęcie główne

Wybór, Szansa, Zmiana

1 391 zł  z 1 250 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Ewa Mil - awatar

Ewa Mil

Organizator zbiórki

Moim życiowym mottem jest zdanie: "Życie ma trzy słowa: wybór, szansa, zmiana. Musisz dokonać wyboru, skorzystać z szansy, jeśli chcesz coś zmienić". W pewnym momencie swojego życia zachorowałam, przeszłam kryzys. Jestem osobą niepełnosprawną, która mimo sporych problemów z poruszaniem się /poruszam się przy pomocy chodzika lub wózka inwalidzkiego/ nie traci nadziei na poprawę zdrowia somatycznego.

Mimo ogromnych przeszkód nie poddałam się. Wzmocniona doświadczeniem dokonałam wyboru: Wybrałam życie, od którego otrzymałam ogromną szansę. Szansę na zmianę mojego życia. Życia z niepełnosprawnością. W 2016 roku zdarzył się cud. Dostałam się do projektu Ekspert przez Doświadczenie zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zespole ds. Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Gdyni na ulicy Wendy. Udział w projekcie umożliwił mi wzięcie udziału w profesjonalnym szkoleniu zawodowym EX -IN, którego celem jest przygotowanie do pracy w roli Eksperta przez Doświadczenie. Projekt przyniósł mi szczęście, a szkolenia EX-IN całkowicie odmieniły moje życie. Wprawiły je w ruch i przywróciły wiarę, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. 

Udział w projekcie pozwolił rozkwitnąć mojej osobowości, dał mi niezbędny czas do skonfrontowania marzeń z rzeczywistością i upewnienia się, że świadomie dokonuję obecnie wyboru dalszej życiowej drogi. Jest to czas realizacji moich marzeń. Wierzę, że "marzenia się nie spełniają, lecz marzenia się spełnia". Wiem co oznacza żyć z niezrealizowanym marzeniem. Byłam nauczycielem akademickim. Realizowałam się w pracy naukowej i dydaktycznej. Raptownie to wszystko straciłam. Nie straciłam jednak wiary w ludzi.

Od zawsze pragnęłam robić rzeczy pożyteczne, użyteczne dla innych, których efekty można byłoby ocenić w praktyce. Zawsze pomagałam, służyłam pomocą osobom potrzebującym wsparcia. Uprawiałam wolontariat. W zdobywaniu doświadczenia bardzo sobie cenię dziewięcioletni kontakt z pacjentami onkologii w Gdańsku. Jestem wolontariuszką z powołania, kocham pomagać i chcę to robić zawodowo.

Dzięki szkoleniom EX-IN odbyłam praktyki zawodowe. Były one dla mnie kluczowym momentem w moim życiu, ponieważ dzięki nim obudziłam uśpione marzenie o studiowaniu psychologii. Zawsze interesowałam się psychologią. Już jako studentka Filologii Klasycznej (1990 - 1995) marzyłam o jej studiowaniu. Jednak w wyniku różnych okoliczności marzenie to uśpiłam. Późniejsze doświadczenia życiowe wykazały, że to marzenie zakorzeniło się w mojej podświadomości - nie wygasło. Tliło się przez około dwadzieścia dwa lata szukając ujścia w wolontariacie, któremu się poświęciłam. Moją pasją są np. trudne rozmowy o emocjach, które - gdy są tłumione i zaniedbane - mogą stać się przyczyną chorób psychosomatycznych. Nie każdy chce i potrafi rozmawiać o emocjach. Chcę poddawać np. analizie przyczyny zaburzeń, obserwować wpływ środowiska domowego i społecznego na rozwój choroby i obniżenie poczucia wartości u człowieka.

Dlatego, gdy podczas praktyk moje marzenie o studiowaniu psychologii odżyło - zaczęłam marzyć. Na początku nie dowierzałam. Mówiłam sobie, Ewa co ty sobie myślisz! Uważałam bowiem, że mam zbyt śmiałe marzenie, na które z racji mojego wieku jest za późno. Uczęszczam wszakże na szkolenia, by pracować w roli Eksperta przez Doświadczenie. Staram się o uzyskanie certyfikatu europejskiego EX-IN. Marzenie jednak coraz silniej dawało o sobie znać. Zaczęłam wypożyczać z biblioteki książki o tematyce psychologicznej, podręczniki akademickie, zaczęłam studiować samodzielnie książki dotyczące rozwoju osobistego. Zaczęłam kupować miesięcznik "Charaktery". Poczułam tak silną motywację, by nareszcie dać sobie szansę na urzeczywistnienie marzenia. Złożyłam dokumenty na studia psychologii na SWPS w Sopocie. Jestem bardzo szczęśliwa, gdy pomyślnie przeszłam rekrutację i zostałam przyjęta na I rok. Ponieważ są to studia płatne złożyłam wniosek o dofinansowanie czesnego w ramach projektu "Aktywny Samorząd" w Gdyńskim Mopsie na Grabowo 2. Jednak nie otrzymałam pełnego dofinansowania semestru zimowego 2017/2018. Brakująca kwota do opłacenia pierwszego i drugiego semestru to 1250 zł. Czesne za jeden semestr wynosi 3950 zł. Otrzymałam z PFRON-u dofinansowanie czesnego w kwocie 3000 zł na jeden semestr, plus zgromadzone moje oszczędności, brakuje mi zatem 1250 zł.

Zdałam na studia magisterskie 3, 5 letnie. Czy będę miała szansę na ich ukończenie? Nie wiem. Tu nie wystarcza tylko dobra moja wola i chęć do nauki. Co każdy semestr będę składała wniosek o dofinansowanie czesnego. Obecnie muszę zebrać pełną kwotę na opłacenie semestru zimowego. Za chwilę będę składać wniosek na opłacenie semestru letniego i tak przez 3, 5 lat.

Czy ktoś z Państwa chciałby mi pomóc ? Byłam długo wykluczona społecznie, bo mój wyuczony zawód należy do niszy i obecnie, aby wrócić na rynek należy się przekwalifikować. Ponieważ praca w roli psychologa i Eksperta przez Doświadczenie jest moim marzeniem nie czuję z tego powodu przymusu tylko radość i szczęście. Jestem tak bliska jego realizacji. Bardzo chcę studiować, psychologię, by pomagać ludziom. Zamierzam wybrać specjalizację kliniczną. Pragnę po uzyskaniu certyfikatu Eksperta przez Doświadczenie pracować z ludźmi, wspierać ich, towarzyszyć w odkrywaniu ich potencjału, pasji i celów życiowych. Pragnienie zostania również psychologiem wiąże się z moim poczuciem odpowiedzialności za drugiego człowieka, z poczuciem kompetencji w udzielaniu usługi psychologicznej klientowi z którym będę pracować. Chciałabym wprowadzić na rynek swoją usługę specjalistyczną. Marzy mi się taki mix - połączenie moich umiejętności i zasobów jako Eksperta przez Doświadczenie z pracą Psychologa klinicznego mającego uprawnienia do świadczenia usług psychologicznych Pragnę zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Obecnie utrzymuję się z tymczasowej renty. Wykształcenie psychologiczne jest dla mnie szansą na spełnienie mojej pasji i realizację swojej misji - celu życiowego jakim jest praca z drugim człowiekiem w myśl maksymy docendo dicimus.

Aktualizacje


 • Ewa Mil - awatar

  Ewa Mil

  21.12.2017
  21.12.2017

  Ponieważ wczoraj tekst podziękowania w całości się nie zmieścił dziś załączam ciąg dalszy:

  " (...) Kochani, od 9 grudnia jestem Certyfikowanym Ekspertem przez Doświadczenie EX-IN. Pracowałam na niego przez cały rok. Jestem dumna z jego otrzymania. To zaszczyt. Będę rozpowszechniać jego ideę wszędzie.

  Jestem szczęśliwa, że szkolenie to zawdzięczam gdyńskiemu Mopsowi. Gdyby nie Ci ludzie, ich inicjatywa, by ten projekt wdrożyć do życia w Gdyni nie wiem, gdzie byłabym dzisiaj. Na pewno nie realizowałabym teraz marzenia swojego życia.

  Za każdym razem gdy przekraczam próg Uczelni myślę o Tobie Anonimowy Darczyńco ile Ci zawdzięczam. Czuję wdzięczność. Dzięki Tobie Anonimowy Darczyńco mam dostęp do wymarzonych studiów, do specjalistycznej wiedzy, do uzyskania kompetencji psychologa.

  Ten dar waszego serca jest dla mnie najcudowniejszym prezentem mikołajkowym.
  Życzę Wspaniałych, Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku! "

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.11.2017
  24.11.2017

  Jeśli ma się marzenie, bądź cel i bardzo się w wierzy, to duże prawdopodobieństwo, że się spełni. :) Trzymam kciuki za studia. :)

  • Ewa Mil - awatar

   Ewa Mil - Organizator zbiórki

   24.11.2017
   24.11.2017

   Właśnie teraz czuję rodzącą się nadzieję, że może nareszcie spełni się to moje marzenie. Jeśli tak się stanie, nigdy nie zapomnę tego daru, ofiarności wszystkich Państwa pragnących mi pomóc. Dziękuję za trzymanie kciuków :-) Bardzo się przydadzą. Pozdrawiam serdecznie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.11.2017
  22.11.2017

  Powodzenia!

  • Ewa Mil - awatar

   Ewa Mil - Organizator zbiórki

   22.11.2017
   22.11.2017

   Bardzo dziękuję za wpłatę i słowa wsparcia. Pozdrawiam serdecznie :-)

1 391 zł  z 1 250 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Ewa Mil - awatar

Ewa Mil

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
555
marciniak - awatar
marciniak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna S - awatar
Anna S
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij