Zbiórka Operacja ścięgno Achillesa - zdjęcie główne

Operacja ścięgno Achillesa

72 700 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 052 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Krzysztof Różnicki - awatar

Krzysztof Różnicki

Organizator zbiórki

Krzysztof Różnicki - biegacz średniodystansowy, Mistrz Europy Juniorów, Mistrz Polski Seniorów, rekordzista kraju juniorów młodszych i juniorów, posiadacz siódmego wyniku w historii Polski na 800m, który był jednocześnie wskaźnikiem na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Poza niepodważalnym talentem, Krzysia cechuje sumienność, dyscyplina pracy i przede wszystkim, co pokazały nie tylko wspaniałe wyczyny lekkoatletyczne, ale przede wszystkim ostatnie dwa "niebiegowe" lata, niesamowity charakter i wolę walki.

Od startu w Tallinie latem 2021, kiedy zawodnik Cartusi sięgnął po zloty medal Mistrzostw Europy Juniorów, musiał przebrnąć przez wyzwania znacznie trudniejsze niż obciążenia treningowe, zgrupowania oraz presja rywalizacji i startów na najwyższym międzynarodowym poziomie.

Zamiast stadionów, Krzysiu odwiedzał kolejnych lekarzy i fizjoterapeutów, a tartan musiał zamienić na kozetkę. Aby w miarę sensownie opisać co działo się przez ostatnie dwa lata, objętość tekstu bardziej odpowiadałaby publikacji książkowej, niż opisowi na zrzutce. Taka być może kiedyś powstanie i oby na jej końcu mogły znaleźć się podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się np. do zdobycia olimpijskiego krążka.

Na potrzeby tego krótkiego apelu niech wystarczą informacje, że regularny trening biegowy musiał zostać przerwany latem 2021, z powodu bólu w okolicach przyczepu ścięgna achillesa. Od tego czasu zawodnik przeszedł dwa zabiegi, które nie rozwiązały problemu. Po każdym z nich konieczna była rehabilitacja i stopniowa próba powrotu do treningu. W międzyczasie wykonano szereg badań i starano się zastosować inne metody mające wyeliminować przyczyny problemu. Przez ten okres następowały próby powrotu do biegania, które niestety za każdym razem były uniemożliwiony przez ból achillesa. Ile nadziei, rozczarowań i skrajnych emocji można przeżyć przez taki okres, wie tylko sam Krzysiu. Początkowo zawodnik miał wrócić do treningów po 6-8 tygodniach od pierwszego zabiegu, a na dzień dzisiejszy przerwa to już dwa lata.

Próby leczenia w Polsce nie przyniosły pożądanego skutku i Krzysiu w ostatnim czasie udał się na konsultacje do specjalistycznej kliniki do Londynu. Jedyną szansą na powrót do profesjonalnego sportu jest inwazyjny zabieg na achillesie. Po wszystkim czeka go również kolejna przerwa na wygojenie i długotrwała rehabilitacja.

Koszt zabiegu w Londynie wraz z transportem to około 110 000zł. To kwota znacznie przekraczająca możliwości 20-latka. Wierzymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy tak jak my wierzą w powrót Krzysia na najwyższy poziom i zechcą dać mu tą ostatnią szansę. Przed sobą ma jeszcze kilkanaście lat kariery i jeżeli tylko zdrowie pozwoli być może kilka Igrzysk Olimpijskich.

Zawodnik mimo długiej przerwy od lekkoatletyki, nieustannie wykonuje treningi zastępcze na rowerze, basenie czy siłowni, utrzymując sylwetkę jak w szczycie życiowego sezonu na bieżni. Mimo tylu zawiedzionych nadziei nadal wierzy i nadal walczy, czekając w blokach na upragniony strzał startera. Jesteśmy przekonani, że jeżeli tylko pomożemy, aby nastąpił, zawodnik ruszy do biegu z niespotykaną motywacja i mentalem, którego nie będą w stanie złamać już żadne trudności, których na ścieżce zawodowego lekkoatlety przecież nie brakuje.

Podpisano:

Bliscy i Przyjaciele Krzysia

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  15.10.2023
  15.10.2023

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.10.2023
  13.10.2023

  Krzysztofie wracaj do zdrowia i do treningu. Rekord Polski na 800m już jest za stary

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.2023
  08.10.2023

  Panie Krzysztofie, wierzę, że najlepsze wyniki i największe sportowe emocje dopiero przed Panem i ufam, że Pan też właśnie tak myśli, nawet jeśli to teraz bardzo trudne. Jest Pan bez wątpienia jednym z największych polskich lekkoatletycznych talentów. Czekam na Pana powrót i wszystkie rekordy, jakie Pan jeszcze pobije. Proszę nigdy nie tracić nadziei. Wiem, że będzie Pan po operacji przechodził rehabilitację. Gdyby i tam potrzebna była pomoc, proszę dać znać na swoich social mediach. Jestem w stanie dorzucać się miesięcznie 50 złotych do Pana rehabilitacji. Nie jest to może dużo, ale na pewno znajdzie się więcej osób, które wspomogą Pana jeśli będzie tylko taka potrzeba. Na zbiórkę wrócę jeszcze za parę dni i jeśli nie będzie uzbieranej całości kwoty, dorzucę jeszcze parę groszy. Czekam z niecierpliwością na powrót na bieżnię!

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  07.10.2023
  07.10.2023

  Powodzenia w powrocie do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.10.2023
  07.10.2023

  Wszystkiego dobrego, wysyłam dużo wsparcia ❤️❤️

72 700 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 052 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Krzysztof Różnicki - awatar

Krzysztof Różnicki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 052

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Michal Czajkowski - awatar
Michal Czajkowski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij