Bacardi gdy do nas trafił był bardzo słaby i wyziębiony a nam od razu rzuciło się w oczy otwarte złamanie tylnej łapki i kość wystająca z rany. Koty mają to do siebie, że nawet strasznie okaleczone, starają się uciec z miejsca wypadku, które jest dla nich źródłem bólu. Tylko dzięki szybkiej akcji udało się go złapać. 

Bacardi tak naprawdę miał wiele szczęścia. Koty w wyniku potrącenia bardzo często narażone są na urazy wewnętrzne, wiele z nich nie jest w stanie przeżyć nawet pierwszej doby po wypadku. 

Oględziny u weterynarza nie wykazały innych uszkodzeń, prócz skomplikowanego złamania łapy. Bacardi musiał natychmiast przejść operację. W kończynie został umieszczony stabilizator z włókna węglowego. Niestety, kończynę objął stan zapalny i istnieje ryzyko, że łapę trzeba będzie amputować, by ratować życie kocurka. 


Bacardi walczy również z silnym kocim katarem, co jeszcze bardziej utrudnia jego powrót do zdrowia. W tej chwili, oprócz antybiotykoterapii, jest wspierany preparatami stymulującymi odporność, takimi jak Immunodol czy tran. 

Dla kocurka potrzebne są również dwie rzeczy, które wielokrotnie ratowały życie naszych podopiecznych: pastę z witaminami VetoquinolCalo-Pet oraz odżywkę w proszku RoyalCaninConvalescence Instant Diet Support. Bacardi jest kotem, który wymaga specjalnej opieki a trzeba podkreślić, że niestety jest jednym z 200 naszych podopiecznych.. 

Do tej pory udało nam się uzbierać od darczyńców 390 złotych, jednak w dalszym ciągu nie pokrywa to całości kosztów jakie generuje leczenie Bacardiego. Niestety, nadal po operacji pozostał dług w lecznicy, który trzeba uregulować. Koszt samej operacji to około 1000 zł, trzeba było zamówić specjalny stabilizator na łapę, do tego dochodzą koszty badań krwi (ok. 60 zł), zdjęć rtg (koszt 50zł), wielotygodniowa antybiotykoterapia.


Czy pomożecie nam w walce o życie Bacardiego?

Wielokrotnie udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los skrzywdzonych zwierząt. Wiemy, że macie ogromne Serca! 

Czy zrobicie w nim miejsce dla Bacardiego? 

Za każdą formę pomocy, jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni!

Wszelkie pytania można kierować pod numerem telefonu: 58 622 25 52, mailowo: schronisko@ciapkowo.pl oraz osobiście w godzinach pracy biura adopcyjnego:

Pon-pt 11-17, sob 11-16, niedz 11-15


 


Wpłaty - 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
60
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Iskra - awatar
100
Iskra
Kasia - awatar
50
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anna Morys - awatar
50
Anna Morys
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij