Zbiórka Bandaże dla Zambii - zdjęcie główne

Bandaże dla Zambii

3 000 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Witajcie! Nazywam się Justyna Fox. Jestem lekarzem. Od kilku lat wspieram szpital misyjny prowadzony przez polskie misjonarki w Katondwe w Zambii. Bywam w tym szpitalu, wiem jak wiele dobrego się tam dzieje mimo panujących tam bardzo trudnych warunków. Staram się organizować pomoc dla szpitala również będąc w Polsce.

Wspólnie z Fundacją „Redemptoris Missio”bardzo Was proszę o wsparcie akcji BANDAŻE DLA ZAMBII, dzięki której możliwe będzie dostarczenie materiałów opatrunkowych do szpitala w Katondwe. Ta pomoc jest niezwykle ważna i potrzebna.

Każdego dnia do szpitala trafiają pacjenci ze zranieniami lub poparzeniami. Te przypadki wymagają bardzo wielu materiałów opatrunkowych. Dziewczynka na zdjęciu to dwuletnia Barbara, która trafiła tu z bardzo groźnymi oparzeniami. Afrykańskie mamy gotują na otwartym ogniu, więc dzieci bardzo często narażone są na wypadki.

W szpitalu tym od 1990 r. pracuje jedyny lekarz specjalista - chirurg – Siostra Mirosława Góra ( pochodzi z Sopotu ) i to za Jej sprawa ten szpital ma obecną postać. Jego funkcjonowanie  głównie dzięki darczyńcom. Brakuje tu wielu leków oraz materiałów medycznych. Bywa, że chorzy leżą nie tylko na łóżkach , ale też na matach bambusowych na podłodze. Jest to jedyny szpital w promieniu 250 km. W tym regionie Zambii nie ma prądu, a zasilanie urządzeń medycznych możliwe jest przez 3 godziny dzięki generatorowi i bateriom słonecznym. Tu, bez prądu, w bardzo prostych warunkach ratuje się życie wielu ludziom. Możesz nam w tym pomóc, liczy się każda, najmniejsza nawet wpłata.

Justyna

Aktualizacje


 • Fundacja Redemptoris Missio - awatar

  Fundacja Redemptoris Missio

  23.12.2019
  23.12.2019

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie dziękujemy za Państwa hojność. Dzięki Wam możemy pomóc szpitalowi misyjnemu w Katondwe w Zambii.

  Zostańcie z nami. Wspólnie możemy zrobić jeszcze wiele dobrego.

  https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/

3 000 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Wpłaty: 29

Kasiaw - awatar
Kasiaw
100
Beatakolenda - awatar
Beatakolenda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agata Pęśkiewicz - awatar
Agata Pęśkiewicz
100
Monika G - awatar
Monika G
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jacek Kustosz - awatar
Jacek Kustosz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij