Zbiórka Choruję na raka, mam 36 lat. - zdjęcie główne

Choruję na raka, mam 36 lat.

16 168 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 301 osób
Bartek Bartek - awatar

Bartek Bartek

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo, 

Mam na imię Bartek i pierwszy raz w życiu zwracam się z prośbą o wsparcie materialne. Jest to dla mnie niezwykle trudne, ponieważ zawsze starałem się radzić sobie ze wszystkim we własnym zakresie. Pracując i zarabiając. Wiele razy pomagałem też innym, zawsze łatwiej jest w tą stronę. Długo się wahałem, czy zdecydować się poprosić o pomoc, ale nie mam chyba wyjścia. Wszystkie pieniądze, zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z walką z chorobą. Poniżej opisuję, swoją sytuację. Będę ogromnie wdzięczny za każdą złotówkę. Od półtorej roku walczę. Wierzę, że jest to tylko sytuacja przejściowa. Mogę udostępnić papiery z rozpoznaniem.

W sierpniu 2017 r. zdiagnozowano u mnie raka płuc. Przebywałem wtedy w Gdańsku i tam podczas hospitalizacji z powodu zapalenia płuc wykryto zmianę w górnym płacie płuca prawego. Wróciłem załamany do rodzinnych Kielc ze skierowaniem do poradni torakochirurgicznej. Przeprowadzono biopsję przy pomocy bronchoskopu i okazało się, że mam raka płaskonabłonkowego rogowaciejącego. Był to dla mnie cios, ale na szczęście nie jestem osobą która się całkiem załamuje. Dotarłem do jednego z najlepszych torakochirurgów znanych w naszym województwie. Niestety lekarz ten pracuje już w Rzeszowie. Przyjął mnie, zrobił bronchoskopię i zakwalifikował mnie do zabiegu usunięcia całego prawego płuca. Zabieg odbył się 13 września 2017 roku. Później już standardowe leczenie onkologiczne, chemioterapia od listopada do stycznia, brachyterapia, i 6 tygodni radioterapii od 3 kwietnia. W między czasie wyjazdy do Rzeszowa na kontrolne bronchoskopie, do Warszawy na badania tomografem. 

25 grudnia 2018 trafiłem karetką do szpitala z powodu bardzo silnego bólu głowy. Był tak silny, że powodował omdlenia. Po wykonanej tomografii głowy okazało się, że mam pięciocentymetrowego guza w lewym płacie czołowym tuż nad okiem. Kolejna operacja odbyła się 31 grudnia 2018. Badanie histopatologiczne wskazało tą samą tkankę nowotworową. 

O ile po pierwszej operacji poprzestałem na tradycyjnym leczeniu i oszczędzającym trybie życia, to teraz jednak widzę, że to za mało. Niestety wszelkie terapie alternatywne, ziołolecznictwo, suplementacja, przejazdy do lekarzy, pokrycie kosztów badań, przejazdów oraz noclegów w miastach gdzie są prowadzone, są bardzo kosztowne. Dodatkowo mieszkam w Kielcach, które jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, mając jedno płuco, oraz astmę oskrzelową od dziecka, nie jestem w stanie wyjść na zewnątrz bez maseczki antysmogowej. Zmieniać w niej filtry muszę, w sezonie grzewczym, co około dwa tygodnie aby maska spełniała swoje zadanie. Te z atestami są, niestety, drogie.  Muszę też używać tlenu. Chcę i muszę zrobić wszystko żeby wyzdrowieć, skorzystać z każdej szansy. 

Mam umówioną wstępnie wizytę u lekarza w Niemczech, leczenie nowatorską metodą, która w Polsce nie jest dopuszczona. Muszę najpierw zgromadzić środki na wyjazd i opłacenie wizyty, a później leczenia. Do tej pory każdy grosz przeznaczony na to wszystko pochodził z własnych zarobków. Teraz, gdyby nie wsparcie Rodziny i znajomych już musiałbym zrezygnować z większości. W tej chwili nie jestem w stanie wrócić do pracy, zarówno fizycznie jak i w opinii lekarzy.

Zwracam się zatem do Państwa o pomoc. Nie chcę dopuścić do najgorszego. Mam dopiero 36 lat i 4 letnią córkę. Chcę z tego wyjść, wrócić do normalnego życia bez strachu.

Aktualizacje


 • Bartek Bartek - awatar

  Bartek Bartek

  17.02.19
  17.02.19

  Drodzy, Chciałbym Wam wszystkim z całego serca podziękować. Gdy wczoraj zakładałem tą zbiórkę, to w najmniejszym stopniu nie spodziewałem się, że uda się tak szybko. Jeśli tulko będzie sposób i możliwości to dzięki Wam, będę mógł się odwdzięczyć, mam taką nadzieję. Nie wiem jak Wam dziękować!

Komentarze


 • Luka - awatar

  Luka

  22.02.19
  22.02.19

  Duzo Zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.19
  21.02.19

  dużo zdrowia:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.19
  21.02.19

  Wracaj do życia bez lęku i ciesz się każdym dniem a będzie ich jeszcze bez liku!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.19
  20.02.19

  Bartek zdrowiej! Trzymaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.19
  19.02.19

  Walcz i zaufaj Panu Jezusowi

16 168 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 301 osób
Bartek Bartek - awatar

Bartek Bartek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 301

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Martyna Banaś - awatar
Martyna Banaś
50
Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda Jamróz - awatar
Magda Jamróz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Monika Górniak - awatar
Monika Górniak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij