Zbiórka Choruję na raka, mam 36 lat. - zdjęcie główne

Choruję na raka, mam 36 lat.

16 168 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 301 osób
Bartek Bartek - awatar

Bartek Bartek

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo, 

Mam na imię Bartek i pierwszy raz w życiu zwracam się z prośbą o wsparcie materialne. Jest to dla mnie niezwykle trudne, ponieważ zawsze starałem się radzić sobie ze wszystkim we własnym zakresie. Pracując i zarabiając. Wiele razy pomagałem też innym, zawsze łatwiej jest w tą stronę. Długo się wahałem, czy zdecydować się poprosić o pomoc, ale nie mam chyba wyjścia. Wszystkie pieniądze, zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z walką z chorobą. Poniżej opisuję, swoją sytuację. Będę ogromnie wdzięczny za każdą złotówkę. Od półtorej roku walczę. Wierzę, że jest to tylko sytuacja przejściowa. Mogę udostępnić papiery z rozpoznaniem.

W sierpniu 2017 r. zdiagnozowano u mnie raka płuc. Przebywałem wtedy w Gdańsku i tam podczas hospitalizacji z powodu zapalenia płuc wykryto zmianę w górnym płacie płuca prawego. Wróciłem załamany do rodzinnych Kielc ze skierowaniem do poradni torakochirurgicznej. Przeprowadzono biopsję przy pomocy bronchoskopu i okazało się, że mam raka płaskonabłonkowego rogowaciejącego. Był to dla mnie cios, ale na szczęście nie jestem osobą która się całkiem załamuje. Dotarłem do jednego z najlepszych torakochirurgów znanych w naszym województwie. Niestety lekarz ten pracuje już w Rzeszowie. Przyjął mnie, zrobił bronchoskopię i zakwalifikował mnie do zabiegu usunięcia całego prawego płuca. Zabieg odbył się 13 września 2017 roku. Później już standardowe leczenie onkologiczne, chemioterapia od listopada do stycznia, brachyterapia, i 6 tygodni radioterapii od 3 kwietnia. W między czasie wyjazdy do Rzeszowa na kontrolne bronchoskopie, do Warszawy na badania tomografem. 

25 grudnia 2018 trafiłem karetką do szpitala z powodu bardzo silnego bólu głowy. Był tak silny, że powodował omdlenia. Po wykonanej tomografii głowy okazało się, że mam pięciocentymetrowego guza w lewym płacie czołowym tuż nad okiem. Kolejna operacja odbyła się 31 grudnia 2018. Badanie histopatologiczne wskazało tą samą tkankę nowotworową. 

O ile po pierwszej operacji poprzestałem na tradycyjnym leczeniu i oszczędzającym trybie życia, to teraz jednak widzę, że to za mało. Niestety wszelkie terapie alternatywne, ziołolecznictwo, suplementacja, przejazdy do lekarzy, pokrycie kosztów badań, przejazdów oraz noclegów w miastach gdzie są prowadzone, są bardzo kosztowne. Dodatkowo mieszkam w Kielcach, które jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, mając jedno płuco, oraz astmę oskrzelową od dziecka, nie jestem w stanie wyjść na zewnątrz bez maseczki antysmogowej. Zmieniać w niej filtry muszę, w sezonie grzewczym, co około dwa tygodnie aby maska spełniała swoje zadanie. Te z atestami są, niestety, drogie.  Muszę też używać tlenu. Chcę i muszę zrobić wszystko żeby wyzdrowieć, skorzystać z każdej szansy. 

Mam umówioną wstępnie wizytę u lekarza w Niemczech, leczenie nowatorską metodą, która w Polsce nie jest dopuszczona. Muszę najpierw zgromadzić środki na wyjazd i opłacenie wizyty, a później leczenia. Do tej pory każdy grosz przeznaczony na to wszystko pochodził z własnych zarobków. Teraz, gdyby nie wsparcie Rodziny i znajomych już musiałbym zrezygnować z większości. W tej chwili nie jestem w stanie wrócić do pracy, zarówno fizycznie jak i w opinii lekarzy.

Zwracam się zatem do Państwa o pomoc. Nie chcę dopuścić do najgorszego. Mam dopiero 36 lat i 4 letnią córkę. Chcę z tego wyjść, wrócić do normalnego życia bez strachu.

Aktualizacje


 • Bartek Bartek - awatar

  Bartek Bartek

  17.02.2019
  17.02.2019

  Drodzy,
  Chciałbym Wam wszystkim z całego serca podziękować.
  Gdy wczoraj zakładałem tą zbiórkę, to w najmniejszym stopniu nie spodziewałem się, że uda się tak szybko. Jeśli tulko będzie sposób i możliwości to dzięki Wam, będę mógł się odwdzięczyć, mam taką nadzieję.
  Nie wiem jak Wam dziękować!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Luka - awatar

  Luka

  22.02.2019
  22.02.2019

  Duzo Zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2019
  21.02.2019

  dużo zdrowia:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2019
  21.02.2019

  Wracaj do życia bez lęku i ciesz się każdym dniem a będzie ich jeszcze bez liku!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.2019
  20.02.2019

  Bartek zdrowiej! Trzymaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.2019
  19.02.2019

  Walcz i zaufaj Panu Jezusowi

16 168 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 301 osób
Bartek Bartek - awatar

Bartek Bartek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 301

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Martyna Banaś - awatar
Martyna Banaś
50
Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda Jamróz - awatar
Magda Jamróz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Monika Górniak - awatar
Monika Górniak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij