Zbiórka Bastet-kicia bez dziurek w nosie - zdjęcie główne

Bastet-kicia bez dziurek w nosie

170 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób

Trójłapka po przejściach

Bastet trafiła pod opiekę Grupy Neko jako koteczka powypadkowa. W wyniku urazu łapki konieczna była jej amputacja - tak Bastet została koteczką-trójłapką, jednak to nie był koniec jej problemów...

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Zarastające kanały nosowe

Bastet na dzień dzisiejszy to kotka-rezydentka Grupy Neko (działającej w ramach Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych). Kicia nie szuka domu stałego, ponieważ jest kotką hospicyjną, przewlekle chorą, wymagającą częstych wizyt w specjalistycznej klinice. I to wcale nie ze wzgledu na brak jednej łapki.

Koteczka w wyniku wady genetycznej ma prawie całkowicie zrośnięte kanały nosowe. Z tego powodu kicia oddycha przez pyszczek. Do tego dochodzą częste infekcje górnych dróg oddechowych oraz częste zapalenia kanałów słuchowych i zatok. Kicia była konsultowana u weterynarzy we Wrocławiu i poza Wrocławiem. Podjęto dwie próby udrożnienia kanałów nosowych - niestety nieskuteczne (dziurki po jakimś czasie znów zarastały). Obecnie koteczka uczestniczy w specjalnym programie leczniczym Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego i należących do niego Klinik Weterynaryjnych.

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Kosztowne leczenie

Mimo swoich dolegliwości, Bastet to pogodna i przytulasta kicia. Lubi się bawić i wylegiwać w swoim ulubionym drapakowym hamaku oraz na posłanku na parapecie.

Leczenie i utrzymanie Bastet to ok. 150 złotych miesięcznie. Bastet stale dostaje leki, specjalne, wyrabiane dla niej krople, które zapobiegają nawracaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Okresowo musi być poddawana zabiegowi płukania zatok. To wszystko generuje ogromne koszty, które mocno nadwyrężają budżet naszej grupy. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie otrzymane od Was.

Roczne utrzymanie i leczenie Bastet, nie wliczając dodatkowych zabiegów i ewentualnego leczenia, to koszt minimum 1800zł.

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Kim jesteśmy?

"Neko" znaczy "kot". Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych, działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym. Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Komentarze


  • Kasia - awatar

    Kasia

    18.07.2016
    18.07.2016

    <3

170 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
20
Partenia Fulwia - awatar
Partenia Fulwia
10
Magdalena - awatar
Magdalena
10
Anna - awatar
Anna
30
Kasia - awatar
Kasia
50
Marcela - awatar
Marcela
10
Anna - awatar
Anna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij