Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Zbiórka

Trójłapka po przejściach

Bastet trafiła pod opiekę Grupy Neko jako koteczka powypadkowa. W wyniku urazu łapki konieczna była jej amputacja - tak Bastet została koteczką-trójłapką, jednak to nie był koniec jej problemów...

Photo

Zarastające kanały nosowe

Bastet na dzień dzisiejszy to kotka-rezydentka Grupy Neko (działającej w ramach Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych). Kicia nie szuka domu stałego, ponieważ jest kotką hospicyjną, przewlekle chorą, wymagającą częstych wizyt w specjalistycznej klinice. I to wcale nie ze wzgledu na brak jednej łapki.

Koteczka w wyniku wady genetycznej ma prawie całkowicie zrośnięte kanały nosowe. Z tego powodu kicia oddycha przez pyszczek. Do tego dochodzą częste infekcje górnych dróg oddechowych oraz częste zapalenia kanałów słuchowych i zatok. Kicia była konsultowana u weterynarzy we Wrocławiu i poza Wrocławiem. Podjęto dwie próby udrożnienia kanałów nosowych - niestety nieskuteczne (dziurki po jakimś czasie znów zarastały). Obecnie koteczka uczestniczy w specjalnym programie leczniczym Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego i należących do niego Klinik Weterynaryjnych.

Photo

Kosztowne leczenie

Mimo swoich dolegliwości, Bastet to pogodna i przytulasta kicia. Lubi się bawić i wylegiwać w swoim ulubionym drapakowym hamaku oraz na posłanku na parapecie.

Leczenie i utrzymanie Bastet to ok. 150 złotych miesięcznie. Bastet stale dostaje leki, specjalne, wyrabiane dla niej krople, które zapobiegają nawracaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Okresowo musi być poddawana zabiegowi płukania zatok. To wszystko generuje ogromne koszty, które mocno nadwyrężają budżet naszej grupy. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie otrzymane od Was.

Roczne utrzymanie i leczenie Bastet, nie wliczając dodatkowych zabiegów i ewentualnego leczenia, to koszt minimum 1800zł.

Photo

Kim jesteśmy?

"Neko" znaczy "kot". Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych, działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym. Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Photo

Komentarze

 • Kasia

  18.07.16
  18.07.16

  <3

Wpłaty - 6

 • Avatar Partenia Fulwia
  10
  Partenia Fulwia
 • Avatar Magdalena
  10
  Magdalena
 • Avatar Anna
  30
  Anna
 • Avatar Kasia
  50
  Kasia
 • Avatar Marcela
  10
  Marcela
 • Avatar Anna
  20
  Anna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę