Zbiórka Bastet-kicia bez dziurek w nosie - miniaturka zdjęcia

Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Trójłapka po przejściach

Bastet trafiła pod opiekę Grupy Neko jako koteczka powypadkowa. W wyniku urazu łapki konieczna była jej amputacja - tak Bastet została koteczką-trójłapką, jednak to nie był koniec jej problemów...

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Zarastające kanały nosowe

Bastet na dzień dzisiejszy to kotka-rezydentka Grupy Neko (działającej w ramach Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych). Kicia nie szuka domu stałego, ponieważ jest kotką hospicyjną, przewlekle chorą, wymagającą częstych wizyt w specjalistycznej klinice. I to wcale nie ze wzgledu na brak jednej łapki.

Koteczka w wyniku wady genetycznej ma prawie całkowicie zrośnięte kanały nosowe. Z tego powodu kicia oddycha przez pyszczek. Do tego dochodzą częste infekcje górnych dróg oddechowych oraz częste zapalenia kanałów słuchowych i zatok. Kicia była konsultowana u weterynarzy we Wrocławiu i poza Wrocławiem. Podjęto dwie próby udrożnienia kanałów nosowych - niestety nieskuteczne (dziurki po jakimś czasie znów zarastały). Obecnie koteczka uczestniczy w specjalnym programie leczniczym Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego i należących do niego Klinik Weterynaryjnych.

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Kosztowne leczenie

Mimo swoich dolegliwości, Bastet to pogodna i przytulasta kicia. Lubi się bawić i wylegiwać w swoim ulubionym drapakowym hamaku oraz na posłanku na parapecie.

Leczenie i utrzymanie Bastet to ok. 150 złotych miesięcznie. Bastet stale dostaje leki, specjalne, wyrabiane dla niej krople, które zapobiegają nawracaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Okresowo musi być poddawana zabiegowi płukania zatok. To wszystko generuje ogromne koszty, które mocno nadwyrężają budżet naszej grupy. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc i wsparcie otrzymane od Was.

Roczne utrzymanie i leczenie Bastet, nie wliczając dodatkowych zabiegów i ewentualnego leczenia, to koszt minimum 1800zł.

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Kim jesteśmy?

"Neko" znaczy "kot". Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych, działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym. Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Bastet-kicia bez dziurek w nosie

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

  • Kasia - awatar

    Kasia

    18.07.16
    18.07.16

    <3

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
20
Magda
Partenia Fulwia - awatar
10
Partenia Fulwia
Magdalena - awatar
10
Magdalena
Anna - awatar
30
Anna
Kasia - awatar
50
Kasia
Marcela - awatar
10
Marcela
Anna - awatar
20
Anna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij