Zbiórka Postawmy Bellę na nogi! - zdjęcie główne

Postawmy Bellę na nogi!

8 077 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 224 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

„Klacz leży na łące, nie podnosi się od kilku dni- chyba UMIERA!!!"

Koniec tygodnia, dostajemy takie zgłoszenie: „Klacz leży na łące, nie podnosi się od kilku dni- chyba UMIERA”. Niezwłocznie nasi inspektorzy udają się na wskazane miejsce. Pukamy do domu właściciela- nikt nam nie odpowiada. Udajemy się na łąkę, gdzie znajduje się duża, zimnokrwista strasznie chuda klacz. Kładzie się i wstaje, próbuje odganiać natrętne owady resztką sił. Z daleka widać odleżyny, które są ogromnych rozmiarów, opuchnięte, dosłownie obklejone muchami. 


Podchodzimy bliżej i nie wierzymy własnym oczom. Klacz z zaawansowaną chorobą czterech kopyt powodującą ogromny ból- ochwatem. Delikatnie podnosimy nogi by zobaczyć co się dzieje od spodu. Trzy kopyta poprzerastane, mocno gnijące, a czwarte... bez podeszwy, na wierzchu goła kość. Klacz słania się na nogach, krążąc w kółko na łańcuchu. Na małym kawałku łąki, w pełnym słońcu. 


Nasza batalia o Belle trwała ponad tydzień. Właściciel nie chciał jej dobrowolnie oddać, twierdząc, że przecież to nic takiego, podkowy przybije i  za pół roku koń wróci do pracy na polu. Z decyzją burmistrza i asystą policją, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, udaje  nam się odebrać, i przewieźć klacz do naszego przytuliska Rogate Ranczo OTOZ Animals.


Osoby które związane są z końmi od lat wiedzą, jak potwornie klacz musi cierpieć. Każdy krok, każdy ruch wywołuje u niej straszny ból.  

Wstawiona do boksu, pierwszy raz w życiu nie wiązana, wzrokiem szuka koni, które słyszy na padoku. W końcu odżywa gdy te wbiegają do stajni, każdego obwąchuje, rży... Mimo bólu widać, że jest szczęśliwa, ma obok konie, których nie widziała od ponad 12 lat.

W tym samym dniu wzywamy lekarza weterynarii na konsultację i od razu zaczynamy leczenie. Leczenie które będzie trwać kilka miesięcy, lat. Poza strasznym ochwatem, klacz jest wychudzona, ma okropne odleżyny, grzybicę skóry, świerzba z dużym odczynem alergicznym. Dodatkowo po szczegółowych oględzinach okazuje się, że ma rany na pęcinach, co wskazuje na to , że była- i to nie dawno, pętana.


Na co zbieramy pieniądze:

- opłatę zaległych faktur za badania weterynaryjne (RTG 4 nóg, morfologia), a także leki, odrobaczenie, zastrzyki przeciwgrzybiczne  i przeciwświerzbowe, maści na odleżyny i grudę - 1650 zł

- preparat osłonowy układu pokarmowego Ulcosan - 290 zł

- kowal (werkowanie i kucie ortopedyczne co 4 tygodnie) - 400 zł miesięcznie

- półroczny zapas trocin - 300 zł miesięcznie

- specjalistyczne pasze bezowsowe dla koni poochwatowych (półroczny zapas)- 400 zł miesięcznie

Dodatkowo naszą Belle czeka długa rehabilitacja, najbliższe miesiące będą decydujące.

Klacz musi być pod stałą opieką lekarza weterynarii i kowala, którzy raz w tygodniu przyjeżdżają skontrolować stan jej kopyt.

Bella dzielnie znosi wszystkie badania i z wielkim bólem, ale współpracuje z kowalem.

Z dnia na dzień robi się bardziej kontaktowa, sama zabiega o uwagę każdego donośnym rżeniem.

Prosimy serdecznie o pomoc w ratowaniu życia Belli.


Aktualizacje


 • OTOZ Animals - awatar

  OTOZ Animals

  11.05.2017
  11.05.2017

  Bella pozdrawia z naszego przytuliska dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo!
  Jak widać przybrała na wadze, a jej rany i odleżyny pięknie się zagoiły. Niestety wciąż wymaga stałej opieki weterynaryjnej oraz kowala w związku z jej kopytem i ubytkiem podeszwy.
  Najważniejsze jednak, że Bella znów cieszy się spokojnym życiem bez bólu, strachu, cierpienia.
  Wszystkim darczyńcom, którzy dotychczas wsparli naszą zbiórkę serdecznie dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 4 849

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2016
  26.11.2016

  Wpłata zrobiona :-)

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy!

 • fresz - awatar

  fresz

  16.11.2016
  16.11.2016

  Wplata zrobiona,oby leczenie się udało 😯

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   30.12.2016
   30.12.2016

   Dziękujemy!

 • Elżbieta Tiesmeyer - awatar

  Elżbieta Tiesmeyer

  15.11.2016
  15.11.2016

  Powodzenia...

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   30.12.2016
   30.12.2016

   Dziękujemy za pomoc!

 • AGNIESZKA NOGIEĆ - awatar

  AGNIESZKA NOGIEĆ

  02.10.2016
  02.10.2016

  dasz radę

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   05.10.2016
   05.10.2016

   Dziękujemy za wsparcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.10.2016
  01.10.2016

  Zdrowiej BELLA :)

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   05.10.2016
   05.10.2016

   Dziękujemy za pomoc dla Belli!

8 077 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciły 224 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 224

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Malwina - awatar
Malwina
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
EwaS - awatar
EwaS
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bożka Podgórska Kulig - awatar
Bożka Podgórska Kulig
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katarzyna Górna - awatar
Katarzyna Górna
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij