Zbiórka BELLA walczy o nowe PROTEZY - zdjęcie główne

BELLA walczy o nowe PROTEZY

14 877 zł  z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób

EDIT:

Kochani dziękujemy wszystkim za podarowanie Belli szansy na nowe życia! Chcieliśmy przekazać wszystkim darczyńcom cudowne informacje. Dzięki Wam Bella w przeciągu ostatnich 2 lat przeszła dwie ciężkie operacje wszczepienia endoprotez biodrowych. Operacje dały jej szanse na nowe życie, pozbawione bólu. Poniżej załączamy zdjęcie RTG nowych bioder Belli.

Dziękujemy!

Bella po drugiej operacji:

Bella po pierwszej operacji:

Bella 9-miesięczna sunia z ciężką dysplazją, walczy o lepsze życie i protezy biodrowe.

Kochani, 5-ego maja trafiła pod nasze skrzydła urocza,  8-miesięczna sunia o imieniu Bella. 

Pomimo swojego wieku  Bella nie może cieszyć się beztroskim okresem szczenięcym. Niestety mała ma zdiagnozowaną ciężką dysplazję bioder. 


Jej poprzedni właściciele z bólem serca, ale dla dobra Belli, postanowili powierzyć opiekę nad nią właśnie nam, gdyż chcieli mieć pewność, że pomożemy tej kruszynce i damy jej szansę na nowe, w pełni sprawne życie, bez bólu i cierpienia.

Nie zastanawialiśmy się ani chwili i przygarnęliśmy małą pod nasze skrzydła. Oczywiście nie stało by się to bez naszych przyjaciół Agnieszki i Konrada, którzy już od wielu lat wspierają nas i pomagają podopiecznym Fundacji.  

Kiedy tylko poprosiliśmy ich o zostanie Domem Tymczasowym dla Belli od razu zgodzili się i przygarnęli małą do swojego domu i serca. 

A oto co o niej piszą:

„Kiedy parę tygodni temu w imieniu Fundacji Warta Goldena odbieraliśmy Bellę od właścicieli, serce pękało na jej widok. Biedne, smutne oczy psa, w których było tylko poddanie i rezygnacja. Bella (chora wtedy na babeszjozę, o której jeszcze nie wiedzieliśmy) przeżywała swój własny dramat. Nowi ludzie, nowe psy, nowy dom… Bella straciła wszystko co w swoim króciutkim życiu znała i rozumiała. Ona nie wiedziała, że zostaje oddana bo ma bardzo chore biodra i ktoś inny (Fundacja) zajmie się nią teraz, aby jej pomóc. Ona straciła cały swój dotychczasowy świat.

Szczęśliwie to już za nami. Od tamtej pory przeszliśmy z Bellą ogromną przemianę. Walka z babeszjozą, która trawiła ją od kiedy do nas trafiła, walka z niedożywieniem, awersja do jedzenia, walka z obroną zasobów, bo sunia sprzeczała się o każdy smaczek, piłeczkę, patyczek – zwłaszcza ten nie do niej kierowany… To wszystko mamy za sobą. To udało się nam dla Belli zrobić. 

Mimo swojej ciężkiej dysplazji bioder jest wesołym psiakiem z takim oddaniem w oczach, że każdego dnia rozczula nas to na nowo. 

Tyle mogliśmy zrobić dla Belli sami. Chcielibyśmy zrobić dla niej wszystko… ale nie wszystko sami możemy, nie potrafimy. Nie potrafimy dać jej nowych bioder…

Po rozmowach z poprzednimi właścicielami mieliśmy pewność, że mała cierpi na poważną dysplazję. Zaraz po przyjęciu jej i wyleczeniu z choroby odkleszczowej zajęliśmy się dalszą diagnostyką. 

Na podstawie badań radiologicznych stwierdzono u Belli: nadwichnięcie obu stawów biodrowych ze spłaszczeniem panewki (dno panewki wypełnione jest kostniną), w obu biodrach zniszczony jest dogrzbietowy (dogłowowy) brzeg panewki oraz zdeformowana główka kości udowej.

Ta diagnoza rozerwała nasze serca na strzępy. Wiedzieliśmy, że jest źle. Oczywiście mogło by być gorzej… Bella mogłaby po prostu już nie chodzić. Ale to młode psie dziecko ma w sobie tyle siły i woli życia, że chce biegać, chce bawić się jak każdy inny szczeniak - Ona chce po prostu być normalna i swoich ograniczeń nie rozumie.

Konsultacje z psimi ortopedami i ostateczną diagnozę opraliśmy na doświadczeniu i wiedzy najlepszych lekarzy. 

Bellę diagnozował dr Igor Bissenik z Warszawy oraz dr Jacek Mederski z Grudziądza. 

Obaj mówią to samo. Wybór należy do nas – do Fundacji. 

A dla nas wybór jest jeden – chcemy zapewnić Belli komfort życia. Teraz obraz stawów biodrowych Belli w badaniu odpowiada zaawansowanemu zwichnięciu stawów biodrowych, co w efekcie (w szybkim czasie) doprowadza do ciężkiej choroby zwyrodnieniowej (dysplazji stawów biodrowych).

Nasi lekarze mówią tak: są trzy możliwości leczenia:

 • leczenie zachowawcze – uśmierzanie bólu i podawanie leków przeciwbólowych, regeneracyjnych, chondroprotetyka – niestety leczenie jest długotrwałe i może doprowadzić do uszkodzenia przewodu pokarmowego oraz narządów wewnętrznych psa; istnieje duże ryzyko, że pies przestanie reagować na leki i leczenie nie będzie nieefektywne; ta metoda nie powoduje wyleczenia
 • amputacja główki kości udowych – przy tej metodzie pies nigdy nie osiągnie pełnej sprawności, będzie miał  ograniczony zakres ruchu w stawach biodrowych z częściowymi zanikami mięśni kończyn miednicznych – pies wciąż będzie niepełnosprawny

 • TRZECIA METODA I NASZA NADZIEJA to operacja z endoprotezowaniem stawów biodrowych – najbardziej skuteczna metoda dająca przywrócenie pełnej sprawności ruchu w stawach biodrowych psa. Psy po zabiegach endoprotezowania stawów biodrowych mogą doskonale funkcjonować do końca życia bez bólu i bez leków przeciwbólowych.


Mając takie możliwości dla nas wybór jest prosty. Jeśli Bella ma żyć normalnie jest tylko jedna droga – protezowanie stawów biodrowych. Bardzo chcemy z niej skorzystać ale bez Waszej pomocy nie damy rady.

Bella wymaga dwóch bardzo poważnych i skomplikowanych operacji. 

Każdy staw operowany będzie oddzielnie – nie ma możliwości, aby zoperować wszystko jednocześnie. Odstęp czasowy pomiędzy operacjami to okres ok. 3 miesięcy. 

Bella będzie potrzebować wtedy dużo opieki, domu bez schodów, ograniczenia ruchu wg ścisłych zaleceń lekarzy (np. spacery na krótkiej smyczy min. przez 6 tygodni). 

Po 3 miesiącach od pierwszej, druga operacja i schemat postępowania dokładnie ten sam.

Jesteśmy Opiekunami Belli, wiemy na jaką pracę się decydujemy, zrobimy dla Niej wszystko, dołożymy tyle ile się da, aby uzbierać potrzebną kwotę, ale bez pomocy nas wszystkich, Fundacji nie stać na tak kosztowne leczenie.

Zalecany termin operacji dla Belli to 11-12 miesiąc Jej życia. Mamy zatem naprawdę mało czasu, aby przygotować się finansowo do udźwignięcia tego kosztu. Kwota jest ogromna - to ok. 14 tysięcy złotych za obie operacje. Nikt z nas nie ma takich pieniędzy już, teraz, od razu.

Jeśli chcemy pomóc Belli – a chcemy najbardziej na świecie – musimy poprosić o Waszą pomoc. Prosimy o wsparcie finansowe, prosimy o zaangażowanie i wsparcie nas w nagłośnieniu zbiórki pieniędzy na operację dla Belli. 

Prosimy nie dla siebie - prosimy dla Niej, dla Belli. Dla tego młodego psiaka, który ma całe życie przed sobą ale musi najpierw kupić bilet do lepszego świata, w którym można bawić się i biegać do woli. Bilet ma wysoką cenę – 14 tysięcy złotych.

Nasz cel to tak naprawdę nowe nóżki dla pięknej Belli, aby mogła szczęśliwie żyć bez bólu. Wiemy jak to zrobić i potrzebujemy tylko pomocy takich jak Wy – oddanych i kochających psy ludzi. 

Wierzymy, że razem damy radę, bo już nie raz nam to udowodniliście.”

W imieniu Fundacji, Domu Tymczasowego oraz samej Belli - dziękujemy za każde wsparcie w tej ciężkiej drodze. 

Aktualizacje


 • Fundacja Warta Goldena - awatar

  Fundacja Warta Goldena

  16.03.2021
  16.03.2021

  Kochani dziękujemy wszystkim za podarowanie Belli szansy na nowe życia! Chcieliśmy przekazać wszystkim darczyńcom cudowne informacje. Dzięki Wam Bella w przeciągu ostatnich 2 lat przeszła dwie ciężkie operacje wszczepienia endoprotez biodrowych. Operacje dały jej szanse na nowe życie, pozbawione bólu. Poniżej załączamy zdjęcie RTG pięknych bioderek Belli.

  Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 65 101

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kozieł Ewa - awatar

  Kozieł Ewa

  30.06.2018
  30.06.2018

  Wracaj szybko do zdrowia . Trzymam mocno kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.06.2018
  28.06.2018

  Ciesze się ze Bella zbliża się do całkowitego zdrowia!!!! Trzymam za nią kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.06.2018
  22.06.2018

  Golden Bruno śle pozdrowienia i powodzenia !!

 • od Tymka - awatar

  od Tymka

  20.06.2018
  20.06.2018

  dużo zdrówka Belluniu!

 • Ania&Brox - awatar

  Ania&Brox

  20.06.2018
  20.06.2018

  Trzymamy kciuki Zlotko!

14 877 zł  z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób

Wpłaty: 179

Jarosław Domański - awatar
Jarosław Domański
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
MaAk - awatar
MaAk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Izabela - awatar
Izabela
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna Zembowicz - awatar
Joanna Zembowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij