Zbiórka Bezpieczna Mama - RCA - zdjęcie główne

Bezpieczna Mama - RCA

15 845 zł  z 44 500 zł (Cel)
Wpłaciło 229 osób

Marie była mamą siedmiorga dzieci. Razem z mężem bardzo dbali o córki i synów. Aby utrzymać rodzinę ciężko pracowali na swoim niewielkim polu. Żyli bardzo skromnie, ale szczęśliwie. Z radością wyczekiwali także przyjścia na świat kolejnego dziecka. Marie miała nadzieję, że oczekiwany poród będzie bezproblemowy - tak jak poprzednie. Nie była jednak w stanie upewnić się czy ciąża przebiega prawidłowo. W okolicy nie było dobrze wyposażonego ośrodka zdrowia. W miejscowej przychodni pracowały dwie położne ogólnie przyuczone do zawodu, które nie potrafiły odpowiednio zbadać Marie. 

Poród zaczął się niespodziewanie kiedy kobieta pracowała przy zbiorach manioku. Sąsiedzi zawieźli ją do przychodni na motorze. Na miejscu pojawiły się komplikacje. Położne nie były w stanie stwierdzić co jest przyczyną problemów. Nagle Marie zaczęła silnie krwawić, słabła, traciła przytomność. Najbliższy lekarz przyjmował w miejscowości oddalonej o 200 km. Nie było szans na transport i cesarskie cięcie. Niewykryte podczas ciąży zaburzenia okazały się śmiertelne w trakcie porodu. Zmarła zarówno mama jak i dziecko… Mąż Marie został sam z siedmiorgiem dzieci.

Gdyby lokalny ośrodek zdrowia był wyposażony w podstawowy sprzęt ginekologiczny i zatrudniał odpowiednio przeszkolone położne ta historia nie musiałaby się wydarzyć.

Republika Środkowoafrykańska to jedno z najbiedniejszych państw świata, w którym od lat trwa wojna domowa. Śmiertelność wśród dzieci do 5 roku życia sięga tam 110 na 1000 żywych urodzeń (w Unii Europejskiej notuje się 4 zgony na 1000 żywych urodzeń). Aby chociaż częściowo odmienić tę dramatyczną sytuację chcemy kupić wyposażenie do 24 ośrodków zdrowia oraz zorganizować szkolenia dla pracującego w nich personelu. Koszt sprzętu i materiałów dla jednego ośrodka to 1 850 zł… Tyle kosztuje szansa na bezpieczny poród dla setek kobiet.

Fundacja Redemptoris Missio ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu projektów pomocowych, a dzięki jej działaniom wsparcie trafiło do setek tysięcy pacjentów z ponad 50 państw Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Sara - wolontariuszka Fundacji, która będzie szkolić personel w Republice Środkowoafrykańskiej brała dotychczas udział w misjach medycznych w Kamerunie, Ghanie i Madagaskarze. Jej wiedza i umiejętności pozwolą dobrze wykorzystać sprzęt medyczny przeznaczony dla ośrodków zdrowia.

To wszystko to jednak za mało… Nie uda nam się pomóc przyszłym mamom z Republiki Środkowoafrykańskiej bez Twojego wsparcia…

Komentarze


  • Bozena Kondrat - awatar

    Bozena Kondrat

    22.03.2021
    22.03.2021

    Niech dobro rodzi dobro.Im więcej dajesz ,tym bardziej jesteś szczęśliwy :)Wspaniałe dzieło i wspaniałe wolontariuszki :):):)Panie wspieraj to dzieło:):)

15 845 zł  z 44 500 zł (Cel)
Wpłaciło 229 osób

Wpłaty: 229

Łucja Mikulska - awatar
Łucja Mikulska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Bozena Kondrat - awatar
Bozena Kondrat
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij