Zbiórka Radioterapia Kota Białasa - zdjęcie główne

Radioterapia Kota Białasa

1 309 zł z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Zbiórka zakończona
 
ANITA . - awatar

ANITA .

Organizator zbiórki

Dziękuję wszystkim za pomoc . Kontynuacja zbiórki na stronie https://zrzutka.pl/3s87ar


Szanowni Państwo

Białas to kot, który ma 10 lat i bardzo dużo przeszedł w swoim życiu. Większość życia spędził jako wolny wędrowiec, samotnik, nikomu niepotrzebny. Nocował na parkingu gdzie w bardzo złym stanie zauważyła go koleżanka. Osłabiony z braku pożywienia ledwo chodził, w uszach miał wielkie rany, na zewnątrz uszu czarne strupy. Koleżanka zaopiekowała się nim, postawiła budkę do spania, przynosiła jedzenie, podawała leki. Dzięki niej odżył, nabrał siły i tak oto Białas zamieszkał na parkingu, dostał nawet przydomek Strażnika Texasu (czyli parkingu).


Kotek był pacjentem kilku przychodni. Na ranę uszu miał serwowany antybiotyk i wszelkiego rodzaju maści, które nie przynosiły żadnego skutku a wręcz pogłębiały chorobę. Przez długi czas nikt nie postawił właściwej diagnozy.


W końcu 2016 roku przeszedł operację usunięcia rozległej rany małżowiny usznej. Wówczas został pobrany do badania histopatologicznego materiał i zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór płaskonabłonkowy z tendencją do przerzutów. Operacja była udana, wszystko ładnie się zagoiło, nie było wznowy w tym miejscu.


Parę miesięcy po operacji, choroba udzieliła się na płatkach uszu. Kolejna operacja usunięcia części uszu nie przyniosła skutku. Spuchnięte uszko nie chciało się goić. W Białymstoku nie było już ratunku.

Nie poddaliśmy się i w 2017 r. Białasek przeszedł pomyślnie elektrochemioterapię wraz z operacją usunięcia całości uszu. Zabieg był przeprowadzony w Przychodni Weterynaryjnej Kochanowskiego w Warszawie. Wszystko pięknie się zagoiło, bez wznowy w miejscu powstania.


Teraz nowotwór pojawił się na nosku. Jedyna szansa to zabiegi radioterapii. Dostaliśmy namiar na Centrum Zdrowia Małych Zwierząt Vetspec w Groblicach. Wstępnie leczenie jest wycenione na 5 tys. Całość muszę zapłacić po zakończeniu leczenia. Pierwsza wizyta wyznaczona jest na 1 czerwca 2019.


Bardzo Państwa proszę o pomoc. Nie mam słów, by wyrazić jak wiele dla mnie znaczy Wasza pomoc i jak bardzo będę Państwu za nią wdzięczna. Pozostawienie go w tym stanie, spowoduje bardzo szybki postęp choroby, zajęcie zatok, a potem węzłów chłonnych.
Białasa przygarnęłam zimą, kiedy schorowany marzł w budce, a zbliżał się termin jego pierwszej operacji. Dałam mu ciepły kochający dom i chciałabym ratować go do końca. Tym bardziej że, widzę jak wielką ma energie do życia.  


Aktualności


 • ANITA . - awatar

  ANITA .

  02.06.19
  02.06.19

  2.06.2019 Białasek jest już w Przychodni Weterynaryjnej SpecVet. W poniedziałek rozpocznie leczenie , wstępne badanie krwi i pierwsza radioterapia noska i oczka, które też wymaga naświetlania. Całość leczenia jest wyceniona na około 5 tys . Radioterapia kosztuje 3600 zł, reszta to nocleg z opieką kota . Baaaardzo dziękuję za dotychczasowe wpłaty i nadal proszę o wsparcie. Kwota jest bardzo duża ale wierzę, że wspólnie uratujemy mu życie !

  Zdjęcie aktualności 32 270

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.06.19
  04.06.19

  Nie daj się Białasku, trzymam za Ciebie kciuki!

1 309 zł z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Zbiórka zakończona
 
ANITA . - awatar

ANITA .

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 61

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Jolanta T - awatar
Jolanta T
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz. - awatar
Łukasz.
5
Ela B. - awatar
Ela B.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karola - awatar
Karola
20
Izabela Szewczyk - awatar
Izabela Szewczyk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij