Pomoc dla OSP z Bieszczadów

22 516 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 409 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Pat Ka - awatar

Pat Ka

Organizator zbiórki

Jesteśmy mieszkańcami  bieszczadzkiej wsi Lutowiska. Tworzymy niewielką, ale zżytą i solidarną społeczność, której istotną i niezastąpioną częścią jest nasza drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej.  Ochotniczej to znaczy, że każdy kto do niej należy, pełni swoją funkcję dobrowolnie i bezinteresownie. Nikt im nie każe zrywać się w środku nocy lub w czasie ważnych często spraw osobistych na dźwięk strażackiej syreny i jechać na akcję. Z własnej woli i potrzeby niesienia pomocy jadą i narażają często swoje zdrowie i życie, bo wiedzą, że Tam jest Ktoś potrzebujący pomocy.

Straż pożarna to nie tylko pożary, wzywani są do wypadków, do przewróconych na drogę drzew, do gniazd szerszeni, często w różnych sprawach do wzywających pomocy turystów. W 2020 roku strażacy z OSP Lutowiska interweniowali ponad 100 razy, czyli 2-3 razy w tygodniu. 

Mieszkając w Bieszczadach umiemy docenić ich obecność, czujemy się bezpieczni. Bieszczady są tak rozległe, że na miejscu zdarzenia pierwsi są zawsze oni, przed zawodową ekipą straży pożarnej. Niestety od jakiegoś czasu nasze bezpieczeństwo jest zagrożone. Trzydziestoletni silnik strażackiego wozu kończy swoje życie. Musimy szybko zebrać środki na jego wymianę. W przeciwnym razie dojazd do oczekujących pomocy nie będzie możliwy. 

Prosimy wszystkich: miejscowych i korzystających z wypoczynku w Bieszczadach turystów, by pomogli. Pokażmy miłość do Biesów i uzbierajmy na remont serca strażackiego wozu, który uratował niejedno życie, czy dobytek. Zbierzmy na remont silnika, by Bieszczady były nadal bezpieczne dla każdego. Każda złotówka jest ważna i za każdą z góry z całego serca dziękujemy!

Aktualizacje


 • Pat Ka - awatar

  Pat Ka

  14.04.2021
  14.04.2021

  Kochani!

  W poniedziałek dzień dla strażaków z OSP w Lutowiskach, rozpoczął się już przed godziną 3:00. Strażacy i STAR-uszek ruszyli w kierunku Starachowic, na tak wyczekiwany remont silnika! A wszystko to dzięki Wam - naszym sympatykom i i przyjaciołom, którzy pomogliście nam zebrać środki na ten cel ❤️

  Szacowaliśmy, że remont wraz z kosztami transportu będzie kosztował około 30 tysięcy złotych i taki ustaliliśmy cel zbiórki. Zbiórka internetowa pozwoliła nam zebrać 22 516 zł. Firma Star San Duo ze Starachowic zaoferowała, że zrobi remont „po kosztach” i ewentualnie dołoży brakującą kwotę. Poza środkami ze zbiórki, otrzymaliśmy też wpłaty na konto od lokalnego przedsiębiorcy z Lutowisk, żołnierzy bieszczadzkiej kompanii WOT, a także dotację z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

  Finalnie, wymienimy silnik na lepszy niż planowaliśmy pierwotnie oraz dokonamy szeregu innych drobnych napraw, jakich wymaga stan samochodu!

  Bardzo Wam dziękujemy, bo dzięki Waszym wpłatom stało się to możliwe❤️Do zobaczenia w Bieszczadach! Będziemy czuwać nad Waszym bezpieczeństwem!

  Zdjęcie aktualizacji 66 819

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Grzegorz Telec - awatar

  Grzegorz Telec

  18.02.2021
  18.02.2021

  Duchem Warszawiak, a Sercem Bieszczadnik.

  • Pat Ka - awatar

   Pat Ka - Organizator zbiórki

   18.02.2021
   18.02.2021

   ❤❤❤ do zobaczenia na szlaku!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  17.02.2021
  17.02.2021

  ❤️

  • Pat Ka - awatar

   Pat Ka - Organizator zbiórki

   17.02.2021
   17.02.2021

   ❤❤❤

 • Krzysztof Deberny - awatar

  Krzysztof Deberny

  16.02.2021
  16.02.2021

  Jestem w 3/4 Góralem, ale nie z Bieszczad a z okolic Limanowej, Byłem w Bieszczadach raz i teraz wracam tam co roku.... jak i w okolice Limanowej... Wiem jak jest w górach ludziom ciężko... Sam nie pracuje normalnych godzin w swoim zawodzie na śląsku - nigdy... Więc wspieram kilkoma groszami Strażaków... zawsze będę to robił... Bo to ludzie dobrzy i z mega zapałem... Brawo dla Was że nie Wstydzicie się ogłosić takiej informacji, gdyż znajdą się ludzie którzy dorzuca tę cegiełkę. Szacun!!!!!!!!!!

  • Pat Ka - awatar

   Pat Ka - Organizator zbiórki

   16.02.2021
   16.02.2021

   Dziękujemy za pomoc i wsparcie! Nie ma rzeczy niemożliwych! Wyremontujemy ten silnik, żeby móc dalej pomagać 😊

 • Jebac PiS - awatar

  Jebac PiS

  15.02.2021
  15.02.2021

  ❤️

  • Pat Ka - awatar

   Pat Ka - Organizator zbiórki

   16.02.2021
   16.02.2021

 • Radek - awatar

  Radek

  15.02.2021
  15.02.2021

  Poszło! Zachęcę znajomych!

  • Pat Ka - awatar

   Pat Ka - Organizator zbiórki

   15.02.2021
   15.02.2021

   jesteś super! dziękujemy! znajomych zapraszamy 😍

22 516 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 409 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Pat Ka - awatar

Pat Ka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 409

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewa Marszalek - awatar
Ewa Marszalek
200
Monika i Krzysiek Paczkowscy - awatar
Monika i Krzysiek Paczkowscy
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Barbara Ostropolska - awatar
Barbara Ostropolska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Barbara - awatar
Barbara
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij