Helena Błaszczak - awatar

Helena Błaszczak

Organizator zbiórki

Nasz Aniołek

Szymon urodził się 26.03.2011r. Natura wyposażyła go w dodatkowy chromosom 21 - Zespół Downa. W trakcie porodu doszło do niedotlenienia okołoporodowego, co znacznie spowolniło jego rozwój. Dodatkowo Szymon cierpi na niedoczynność tarczycy, niedosłuch lewostronny, wiotkość mięśni i stawów, krótkowzroczność. Chłopiec wymaga obuwia ortopedycznego, okularów korekcyjnych. Pierwsze, tak wyczekiwane kroki, postawił gdy miał cztery lata. Syn jest pod stałą kontrolą poradni specjalistycznych (kardiologicznej, neurologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej, stomatologicznej, psychiatrycznej). Szymon nie mówi, komunikuje się gestem, krzykiem, wymaga pomocy w codziennych czynnościach. Trudności sprawia mu trening czystości. Każda czynność wymaga wielokrotnych powtórzeń i czasu.

Szymon przewrócił nas świat do góry nogami. Nic już nie jest tak oczywiste. Syn stał się dla nas najważniejszy. Każdy dzień jest dla niego szansą na lepsze jutro. Chłopiec uczy na cierpliwości i pokory. To co innym przychodzi bez trudu, u niego wymaga ciężkiej pracy, ćwiczeń, systematycznej rehabilitacji.


Kroki ku samodzielności

Szymon jest uśmiechniętym i pełnym energii chłopcem. Ma duży potencjał, który chcielibyśmy rozwijać. Chłopiec uczęszcza do przedszkola specjalnego, dodatkowo w ramach specjalistycznych usług opiekuńczych ma zajęcia z logopedą i pedagogiem. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji i wspomaganiu  psychoruchowemu ma szansę na samodzielność. 

Z uwagi na ogromne koszty leczenia i rehabilitacji, w tym turnusów rehabilitacyjnych, nie jesteśmy w stanie sami zapewnić mu odpowiedniego wsparcia.

Potrzebuję pomocy

Przed Szymonem  jeszcze daleka droga do samodzielność. Tylko dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiedni rozwój. Dać mu szansę na lepsze jutro.

Prosimy Wszystkich, znajomych i nieznajomych o pomoc na rehabilitację Szymona.

Z góry dziękujemy Rodzice Szymona!!!


Komentarze

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    09.12.17
    09.12.17

    Powodzenia

Helena Błaszczak - awatar

Helena Błaszczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij