Helena Błaszczak - awatar

Helena Błaszczak

Organizator zbiórki

Nasz Aniołek

Syn miał być zdrowym, uśmiechniętym, tak wyczekiwanym chłopcem. Nic w trakcie ciąży nie wskazywało, że będzie inaczej. Wyniki prawidłowe, usg w normie. Tym większe zaskoczenie gdy na świecie pojawił się mały Zespolaczek. Szymon urodził się 26.03.2011r. Natura wyposażyła go w dodatkowy chromosom 21 - Zespół Downa. W trakcie porodu doszło do niedotlenienia okołoporodowego, co znacznie spowolniło jego rozwój. Dodatkowo Szymon cierpi na niedoczynność tarczycy, niedosłuch lewostronny, wiotkość mięśni i stawów, krótkowzroczność. Chłopiec z uwagi na końskoszpakowatość stóp i koślawość kolan nosi obuwia ortopedyczne. Wada wzroku- astygmatyzm utrudnia mu odpowiednie odbieranie obrazu, zaburza jego zmysł równowagi. Syn wymaga okularów korekcyjnych. Pierwsze, tak wyczekiwane kroki, postawił gdy miał cztery lata. Chód jego wymaga jednak dalszej korekcji. Syn nie biega, problem stanowi samodzielne wejście po schodach. Szymon jest pod stałą kontrolą poradni specjalistycznych (kardiologicznej, neurologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej, stomatologicznej, psychiatrycznej). Tak pierwsze wyczekiwane słowa z ust syna jeszcze nie padły. Komunikuje się gestem, krzykiem. Szukamy alternatywnych sposobów komunikacji - makaton, piktogramy czy mówik. Szanse by zaczął mówić są niewielkie. Nadzieja jednak umiera ostatnia. Chłopiec wymaga pomocy w codziennych czynnościach, ubieranie, mycie. Trudności sprawia mu trening czystości. Każda czynność wymaga wielokrotnych powtórzeń i czasu, którego zostało coraz mniej. Z uwagi na szybkie starzenie się mózgu rozwój syna jest znacznie spowolniony i może się zatrzymać  w wielu 9-11 lat.

Szymon przewrócił nas świat do góry nogami. Nic już nie jest tak oczywiste. Rozwój syna stał się dla nas najważniejszy. Wiemy, że każdy dzień jest dla niego szansą na lepsze jutro. Chłopiec uczy na cierpliwości i pokory. To co innym przychodzi bez trudu, u niego wymaga ciężkiej pracy, ćwiczeń, systematycznej rehabilitacji. Nie jest lekko, lecz nikt nie powiedział że będzie. Są dni gdy opadają ręce. Człowiek uderza głową o mur. Lekarze utwierdzają -przecież to tylko Downy. Dla nas to syn który potrzebuje miłości. Jest wyjątkowy!

Kroki ku samodzielności

Szymon jest uśmiechniętym i pełnym energii chłopcem. Ma duży potencjał, który chcielibyśmy rozwijać. Chłopiec uczęszcza do przedszkola specjalnego, dodatkowo w ramach specjalistycznych usług opiekuńczych ma zajęcia z logopedą i pedagogiem. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji i wspomaganiu  psychoruchowemu ma szansę na samodzielność. 

Z uwagi na ogromne koszty leczenia i rehabilitacji, w tym turnusów rehabilitacyjnych, nie jesteśmy w stanie sami zapewnić mu odpowiedniego wsparcia.

Potrzebuję pomocy

Przed Szymonem  jeszcze daleka droga do samodzielność. Tylko dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiedni rozwój. Dać mu szansę na lepsze jutro.

Prosimy Wszystkich, rodzinę, znajomych i nieznajomych o pomoc na rehabilitację Szymona.

Z góry dziękujemy Rodzice Szymona!!!


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Agnieszka Smantek - awatar

  Agnieszka Smantek

  14.08.18
  14.08.18

  Życzę dużo siły oraz zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.12.17
  09.12.17

  Powodzenia

Helena Błaszczak - awatar

Helena Błaszczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 12

Martyna - awatar
20
Martyna
Maja - awatar
50
Maja
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Smantek - awatar
20
Agnieszka Smantek
Sylwia Sobol - awatar
50
Sylwia Sobol
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Justyna - awatar
20
Justyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij