Pride Month - Miesiąc Dumy- 6 pomysłów na wsparcie dla osób LGBT+

Joanna
16 maja 2024
Wpis Pride Month - Miesiąc Dumy- 6 pomysłów na wsparcie dla osób LGBT+ - miniaturka zdjęcia


Czerwiec to Miesiąc Dumy, obchodzony na świecie już kilkadziesiąt lat, w trakcie którego promujemy równość i różnorodność oraz samoakceptację. To wyjątkowy miesiąc, w którym powstaje wiele zbiórek dla osób LGBT+ w serwisie Pomagam.pl. Na co? Sprawdź 6 najpopularniejszych pomysłów na zbiórki na rzecz osób LGBT+ i zainspiruj się do założenia swojej!

Udana zbiórka funduszy na potrzeby osób LGBT+ to coś więcej niż sukces finansowy. To kolejny krok w budowaniu lepszego, inkluzywnego  świata, w którym każdy może celebrować swoją różnorodność, jednocześnie będąc częścią większej społeczności. 

Kto może założyć zbiórkę na wsparcie dla LGBT+? Każdy. Możesz założyć ją dla siebie, jako osoba LGBT+, możesz założyć ją jako bliska osoba, która chce wesprzeć np. w pozyskaniu środków na tranzycje swojego przyjaciela, czy członka rodziny. Jeśli jesteś organizacją (stowarzyszeniem czy fundacją) działającą na rzecz osób LGBT+ możesz także założyć zbiórkę w serwisie Pomagam.pl, aby zbierać fundusze na działalność statutową lub organizację akcji społecznej. 

Zbieraj fundusze na wsparcie dla osób LGBT+ w Pomagam.pl. 

Jak wspierać osoby ze społeczności LGBT+? Oto popularne pomysły na zbiórki:

Zbiórka funduszy na tranzycje

Na Pomagam.pl możesz łatwo i za darmo założyć zbiórkę, która pomoże tobie lub bliskiej ci osobie zebrać fundusze na tranzycję. Dzięki zbiórce masz szansę pozyskać środki na to, aby opłacić konsultację ginekologiczną, seksuologiczną i endokrynologiczną. Może zbierać pieniądze na pokrycie kosztów terapii hormonalnej czy innych niezbędnych procedur medycznych potrzebnych na drodze do swojej tożsamości płciowej.  Dzięki zbiórkom w Pomagam.pl osoby transpłciowe pozyskują środki na to, aby spełnić swoje największe marzenie, by czuć się dobrze w swoim ciele. 

Operacyjna korekta płci - przeczytaj artykuł, jak zebrać pieniądze na operację - https://pomagam.pl/blog/korekta-plci-finansowanie/.

Oto zbiórki na tranzycje, które może wesprzeć teraz:

Zbiórka Liama: https://pomagam.pl/t3knfy?src=tag

Zbiórka Alka: https://pomagam.pl/9ghb63?src=tag

Zbiórka Adama: https://pomagam.pl/wpnfgp?src=tag

 Zrzutka na Paradę Równości

Czerwiec jest miesiącem, w którym Parady Równości odbywają się w całej Polsce. Już w maju liczba zbiórek na organizację Marszów Równości dynamicznie wzrasta. To jest idealny czas, by na Pomagam.pl rozpocząć zbiórkę na organizację Parady Równości w Twoim mieście. 

Te wydarzenia są nie tylko świętowaniem różnorodności, ale również ważnym głosem w walce o prawa i akceptację społeczności LGBT+. Zbiórka może pomóc zebrać środki na zapewnienie profesjonalnego nagłośnienia, bezpieczeństwa uczestników, czy też na promocję i materiały informacyjne, które pomogą zwiększyć zasięg i wpływ Parady Równości, w której organizację jesteś zaangażowany/a. 

Organizując zbiórkę, przyczyniasz się do realnej zmiany, tworząc przestrzeń na wyrażenie siebie i wspieranie równości. Zacznij już teraz na Pomagam.pl. Załóż swoją zbiórkę lub wesprzyj istniejącą. Twoje wsparcie otwiera drzwi do świata, gdzie równość staje się rzeczywistością na każdym kroku. 

Oto zbiórki na Marsz Równości 2024, które możesz wesprzeć:

Parada Równości, Warszawa 15 czerwca: https://pomagam.pl/9rbn4e?src=tag

VI Marsz Równości w Lublinie, 1 czerwca: https://pomagam.pl/miloscaniewojna?src=tag

Równość małżeńska

Miłość nie wyklucza. Dlatego na Pomagam.pl możesz łatwo zorganizować zbiórkę na rzecz wsparcia par jednopłciowych. Każda zbiórka to krok w stronę zwiększenia świadomości i wsparcia dla równości małżeńskiej w naszym społeczeństwie. Niezależnie od tego, czy zbierasz środki na kampanię edukacyjną, film czy książkę o życiu par jednopłciowych i ich rodzin, wsparcie prawne dla par, czy organizację wydarzeń promujących równość – każdy wkład ma znaczenie. 

Rozpocznij zbiórkę już dziś na Pomagam.pl i pokaż, że miłość nie zna granic. Działaj, inspiruj, zmieniaj – razem możemy więcej! Wesprzyj równość małżeńską, bo każdy ma prawo kochać i być kochanym.

Wesprzyj organizację LGBT+

Miesiąc Dumy to wspaniała okazja do tego, aby wesprzeć organizacje działające na rzecz osób LGBT+. Wsparcie tych organizacji jest kluczowe, bo one odgrywają fundamentalną rolę w edukowaniu społeczeństwa, ochronie prawnej osób LGBT+, a także w walce z dyskryminacją tych osób. Dzięki Twojej zbiórce, organizacje te mogą kontynuować swoją misję, organizować warsztaty, prowadzić kampanie społeczne i oferować bezpośrednie wsparcie m.in psychologiczne osobom LGBT+. 

Twój wkład pomaga budować społeczeństwo oparte na równości i akceptacji, gdzie każdy może czuć się bezpiecznie. Wybierz organizację, której chcesz pomóc i rozpocznij zbiórkę już dzisiaj, bo wspieranie organizacji działających na rzecz praw LGBT+ to inwestycja w lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Zbieraj fundusze na aktywistę LGBT+

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu jakiegoś bohatera. Może twoim jest jakaś lokalna aktywistka lub aktywista, który od lat wspiera osoby LGBT+, a teraz sam/a potrzebuje wsparcia? Na Pomagam.pl możesz zorganizować grupę wsparcia. 

Tak właśnie jest w przypadku aktywisty - Tomka Szypuły, który od lat niezmiennie walczył o równość i prawa człowieka, szczególnie osób LGBTQ+. Jego zaangażowanie było inspiracją dla wielu osób. Tomek organizował m.in. pierwszy Marsz Równości w Krakowie, współtworzył Kampanię Przeciw Homofobii, jako pierwszy Polak w historii objął funkcję członka zarządu ILGA-Europe (Europejskiego Regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów) z siedzibą w Brukseli. Tomkowi zawsze zależało na wsparciu innych, stawał się głosem tych, którzy nie mogli mówić. 

17 kwietnia Tomasz doznał ciężkiego udaru mózgu. Nadal przebywa w szpitalu. Jego przyjaciółki i przyjaciele założyli zbiórkę na leczenie i rehabilitację, która będzie kosztowna i długotrwała. Ty też możesz wesprzeć Tomka -  https://pomagam.pl/dlatomkasz, ale także założyć zbiórkę na twojego bohatera, który potrzebuje pomocy. 

Pomoc psychologiczna i prawna dla osób LGBT+

Na Pomagam.pl masz możliwość zakładania zbiórek na pomoc prawną i wsparcie psychologiczne dla osób LGBT+. Specjalistyczne wsparcie prawne może pomóc w obronie przed dyskryminacją i nieuczciwym traktowaniem. Bardzo ważne są też konsultacje psychologiczne dla osób LGBT, bo są one szczególnie narażone na problemy ze zdrowiem psychicznym z uwagi m.in. na wykluczenie czy odrzucenie przez swoich bliskich. Dlatego dostęp do poradnictwa psychologicznego  i pomocy ekspertów od zdrowia psychicznego jest kluczowy w zarządzaniu stresem związanym z problemami emocjonalnymi, które mogą wynikać z tych doświadczeń.

Możesz założyć zbiórkę na działanie Infolinii (tzw. Telefonu Zaufania) oferującej bezpłatną pomoc psychologiczną lub prawną na rzecz osób LGBTQIA  w potrzebie, które są w trudnej sytuacji życiowej i szukają wsparcia w kryzysie, by mogły porozmawiać o swoich wyzwaniach.  

Albo zbierać fundusze na bezpieczną przestrzeń dla LGBTQIA np. hotel interwencyjny lub mieszkanie interwencyjne  dla osób LGBT+, by zapewnić im bezpieczeństwo i opiekę w kryzysowej sytuacji. A może ważny dla ciebie jest temat edukacji seksualnej osób LGBT+, na to również możesz zbierać fundusze w Pomagam.pl  Każda zbiórka ma znaczenie.

Załóż zbiórkę na własny projekt

Jeśli masz pomysł na własny projekt  – np. na  książkę,  podcast, film lub inicjatywę, która może zwiększyć świadomość praw i potrzeb osób LGBT+ – Pomagam.pl to idealne miejsce, aby go zrealizować. Nasz serwis umożliwia szybkie i bezpłatne zakładanie zbiórek, które mogą przyczynić się do rzeczywistej zmiany. 

Opowiedz swoją historię, podziel się swoim pomysłem i zdobądź wsparcie, które pomoże ci przekształcić marzenia w rzeczywistość. Niezależnie od tego, czy to film dokumentalny o życiu osób LGBT+ czy seria warsztatów edukacyjnych – każdy projekt ma szansę na sukces, gdy stoi za nim społeczność gotowa pomóc i promować pozytywne inicjatywy. Zacznij teraz na Pomagam.pl i zainspiruj innych swoją proaktywnością! 

Pomagam.pl to jeden z największych na świecie serwisów crowdfundingowych, który umożliwia zakładanie zbiórek na wsparcie osób LGBT+. Jesteśmy platformą, która stawia na inkluzywność i aktywne wsparcie różnorodności, oferując przestrzeń dla każdego, kto chce przyczynić się do budowania przyjaznego świata. 

Pomagam.pl pozwala na szybkie zdobywanie środków na tak ważne cele jak prawa osób LGBT+, wsparcie dla aktywistów, czy promocja równości małżeńskiej. Każda inicjatywa, każda zbiórka przynosi zmianę, a każdy udostępniony link czy przekazana złotówka to krok do budowania lepszego i równego świata. Załóż swoją zbiórkę i dołącz do nas już dziś! Wspieraj projekty, które leżą ci na sercu i bądź częścią społeczności, która każdego dnia niesie pomoc tysiącom osób.


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij