7 pomysłów na świąteczną zbiórkę z Pomagam.pl

Joanna
12 grudnia 2023
Pomoc dla potrzebujących na Boże Narodzenie - pomysły na świąteczną zbiórkę pieniędzy na Pomagam.pl.
Pomoc dla potrzebujących na Boże Narodzenie - pomysły na świąteczną zbiórkę pieniędzy na Pomagam.pl.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Ale nie dla wszystkich. Dlatego otwarte serce i pomocna dłoń dla tych, którzy są w potrzebie, liczy się w tym okresie szczególnie. Pomóc można na wiele sposobów! Masz fajne hobby? Super ekipę do wypraw rowerowych? Wykorzystaj to. Zorganizuj świąteczną akcję i załóż zbiórkę w serwisie Pomagam.pl, aby pomóc potrzebującym  i wnieść choć szczyptę świątecznej magii w ich codzienność.

Zacznij od tego komu chcesz pomóc? Osoby potrzebujące są wśród nas. Żyją w naszym sąsiedztwie. Zorientuj się, kto z twojej okolicy potrzebuje takiego wsparcia. Może jest to rodzina z dziećmi, która ma trudną sytuację materialną, lokalne schronisko dla zwierząt, które potrzebuje karmy dla swoich podopiecznych, a może jest to senior, któremu przydałaby się pomoc np. zbiórka żywności. 

A, co jeśli o tym, że ktoś potrzebuje pomocy, wiesz tylko Ty?  Działaj. Załóż swoją zbiórkę, by nieść świąteczną pomoc. Zaangażuj we wspólne działania rodzinę, sąsiadów, przyjaciół i znajomych z pracy. Wiele osób w tym świątecznym czasie chce pomagać, czasem brakuje im czasu i pomysłów. Zostań inicjatorem wspólnej pomocy, na którą ktoś czeka!

Oto 7 pomysłów na świąteczną zbiórkę z Pomagam.pl

Zostań MotoMikołajem

Jesteś miłośnikiem motocykli? Jeździsz na zloty? Masz znajomych, którzy też mają moto-pasję? Świetnie! Co powiecie na wspólny mikołajkowy przejazd na konkretnej trasie, którego celem będzie zbieranie pieniędzy na ważny świąteczny cel? MotoMikołaje z Płocka realizują swoją akcję już po raz 12! Zobacz tutaj ich akcję i zainspiruj się do stworzenia własnej! Ubierz strój Mikołaja i wykorzystaj to, co jest Twoją pasją (np. rysowanie czy robienie zdjęć) albo po prostu to, co lubisz robić (pieczenie pierniczków)  do zorganizowania nietypowej akcji, której towarzyszyć będzie świąteczna zbiórka na szczytny cel. 

Wesprzyj małych pacjentów na święta

Święta to czas rodzinny i bardzo domowy. Dla dzieci chorych i ich rodziców to szpital staje się domem. Także na Święta. Jak dodać im otuchy, wywołać uśmiechy na twarzy, sprawić radość? Zostań szpitalnym mikołajem! Możesz wesprzeć zbiórkę Fundacji Moje Skrzydła albo zorganizować własną na rzecz małych pacjentów. Zbiórce może towarzyszyć jakaś magiczna akcja np. stworzenia kartek świątecznych dla dzieci ze szpitala  przez Ciebie i bliskie Ci osoby, które zaangażują się w pomoc. A zebrane w zbiórce pieniądze możesz przeznaczyć na zakup paczek dla dzieci - zabawek, książeczek, gier, które sprawią, że mimo trudnej sytuacji uśmiech zagości na ich twarzach.

Zorganizuj charytatywne morsowanie

Morsujesz? Masz fajną ekipę? Zainspiruj się morsami z Jelcza, którzy organizują akcję morsowania, po to, aby wesprzeć akcję MotoMikołajków na rzecz spełnienia marzeń dzieci z domu dziecka w Bierutowie. Więcej o akcji morsów przeczytasz w serwisie Oława24

Zostań Mikołajem na rowerze

Jeśli rower to twój ulubiony przedmiot w domu, a rowerowe przejażdżki to twoja pasja - połącz to z pomaganiem innym. 

Zainspiruj się akcją Mikołaje na Rowerach Dzieciom, która odbywa się w Głogowie już po raz dziewiąty. Jak piszą organizatorzy akcji, przy której uruchomiona jest zbiórka - “W barwnym mikołajowym peletonie, który przejeżdża przez całe miasto docieramy z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona wskazana a więc do dzieci z rodzin dotkniętych trudną sytuacją życiową czy materialną. Docieramy do miejsc i ludzi, którym los nie szczędził smutnych czy ciężkich chwil a przecież każde dziecko czeka na Mikołaja”.  

Zbierz swoją rowerową ekipę i pomagaj na święta z Pomagam.pl. 

Wesprzyj świątecznie zwierzęta

Kochasz zwierzaki? One też potrzebują wsparcia. I z pewnością ucieszą się z mikołajkowych prezentów! 

Pani Iwona ma 7 psów i 11 kotów, 4 koty w zewnętrznym domu tymczasowym oraz stadko kotów wolnożyjących. Założyła zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na wizyty tych zwierzaków w lecznicy. Możesz wesprzeć zbiórkę tutaj, jak również zorganizować swoją akcję na rzecz wsparcia potrzebujących zwierzaków. Może ktoś w twojej okolicy pomaga bezdomnym kotom lub psom? A może lokalne schronisko dla zwierząt potrzebuje zimowej pomocy? Zorganizuj dla nich akcję i pomóc, zakładając za darmo zbiórkę na pomagam.pl. 

Zorganizuj bieg po pomoc

Biegasz? Możesz to wykorzystać! W świątecznym pomaganiu liczy się przecież każdy pomysł, każdy gest.  Wiedzą o tym organizatorzy akcji Nagi Bieg Mikołajkowy na rzecz osób potrzebujących. W tym roku organizują bieg po raz trzeci! Każdy może w nim wziąć udział. Koszt uczestnictwa to dowolna kwota wpłacona na zbiórkę. 

Spodobał Ci się pomysł takiego biegu? Zorganizuj bieg w swoim stylu i otwórz przy nim zbiórkę na rzecz potrzebujących świątecznej pomocy.

Podaruj Wigilię samotnym seniorom

Samotność jest jednym z kluczowych problemów, z jakim zmagają się osoby starsze. Co trzeci Polak powyżej 75. roku życia mieszka sam. Szczególnie smutna jest samotność w Święta, które są przecież synonimem ciepła rodzinnego. 

Włączając się w akcję „Podaruj Wigilię” możesz podarować samotnym seniorom ciepło przy wspólnym stole. Zespół Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które organizuje akcję, zapewnia osobom starszym nie tylko wigilijną kolację, ale też upominki, obecność i bezpieczny dojazd, a gdy trzeba, również specjalistyczny transport medyczny. Swoim wsparciem obejmuje także tych, którzy z różnych względów nie mogą dotrzeć na to świąteczne spotkanie. 

Co możesz zrobić? Załóż zbiórkę w serwisie Pomagam.pl, której celem będzie zebranie pieniędzy na Wigilię dla podopiecznych organizacji mali bracia Ubogich. Możesz także założyć zbiórkę na rzecz wybranej osoby z bazy potrzebujących Szlachetnej Paczki. Zaproś do wsparcia Twojej zbiórki znajomych z pracy, niech będzie to Wasza firmowa inicjatywa, dzięki której podarujecie realną pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują.

Twoja świąteczna zbiórka na Pomagam.pl

Święta to magiczny czas także dlatego, że dzielimy się tym, co mamy i niesiemy pomoc tym, którzy tego potrzebują. Zróbmy to razem!  Pomagaj na Święta z Pomagam.pl. Założenie zbiórki w naszym serwisie jest bardzo proste, bezpłatne i szybkie. Zobacz, jak krok po kroku założyć zbiórkę na Pomagam.pl i wystartuj ze swoją zbiórką!   Link tutaj.

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij