Polski Olimpijczyk przywraca pamięć Żydów!

Magdalena
21 lutego 2019
Wpis Polski Olimpijczyk przywraca pamięć Żydów! - miniaturka zdjęcia

Dariusz Popiela to wybitny polski sportowiec, kajakarz górski, olimpijczyk z Pekinu oraz wielkie pasjonat historii Żydów polskich, który swoimi działaniami, chce przywrócić pamięć tysięcy zamordowanych.

W zeszłym roku, dzięki Jego inicjatywie powstał pomnik pamięci Żydów z Krościenka n. Dunajcem, finansowany ze środków zebranych na Pomagam.pl (https://pomagam.pl/8eecrztf/). Pęknięta macewa dumnie prezentuje imiona i nazwiska wszystkich zamordowanych tragicznie mieszkańców Krościenka w latach od 1939 do sierpnia 1942. Pomnik powstał na tamtejszym cmentarzu żydowskim, a o uroczystości głośno pisały media. 

– To byli polscy obywatele, o których z różnych powodów po zawierusze wojennej zapomniano. Jeden z zamordowanych młodych mieszkańców Krościenka był świetnie zapowiadającym się narciarzem. - mówi Dariusz Popiela.

Jednak to nie koniec. Niedawno ruszyła kolejna inicjatywa, tym razem mająca upamiętnić ofiary zagłady z 1942 dokonanej na terenie Grybowa. Miejscowy cmentarz żydowski jest całkowicie zaniedbany i niczym nie przypomina miejsca, które godnie uczciłoby pamięć o tamtych wydarzeniach.

„Naszym celem jest stworzenie miejsca pamięci o Żydach z tych terenów, zamordowanych w czasie Zagłady (Shoah). Pragniemy zatem przywrócić do godnego stanu miejscowy cmentarz żydowski z XVIII wieku, by powstał na nim pomnik z upamiętnionymi mieszkańcami Grybowa i okolicznych miejscowości [...]”

I tym razem środki na ten piękny cel zbierane są za pośrednictwem Pomagam.pl. Projekt pod nazwą „Ludzie Nie Liczby” znajdziecie tutaj https://pomagam.pl/LudzieNieLiczby2 . Chcecie mieć swój własny wkład w tę piękną inicjatywę? Zatem do dzieła! Każda, nawet niewielka wpłata, przybliża do osiągnięcia założonego celu.

Dlaczego warto założyć zbiórkę na Pomagam.pl?

1) Zbiórki na Pomagam.pl zbierają średnio 3 razy więcej pieniędzy od zbiórek prowadzonych na innych portalach.

2) Zebrane pieniądze możesz wypłacić w dowolnej chwili. Nie musisz zebrać całej kwoty, aby wypłacić zebrane środki. Zatrzymujesz każdą wpłatę!

3) Natychmiastowe wsparcie zespołu Pomagam.pl pod adresem [email protected], który pomoże Ci rozwiązać każdy problem ze zbiórką.

4) Po założeniu zbiórki otrzymasz dostęp do darmowych wskazówek dotyczących promocji Twojej zbiórki, dzięki którym kilkukrotnie wzrasta szansa na jej sukces. 

5) Darczyńcy mogą wpłacić środki na Twoją zbiórkę za pomocą kilkudziesięciu kanałów płatności, w tym szybkich przelewów online, przelewów tradycyjnych, PayPal, kart kredytowych czy nawet dokonania wpłaty w okienku pocztowym.

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ!!

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij