Jak zorganizować zbiórkę na operację psa lub kota?

Opublikowano 02 grudnia 2021 przez Adela

Jak zorganizować zbiórkę na operację psa, kota lub innego domowego zwierzaka? Wypisaliśmy w punktach kilka rzeczy, o których warto pamiętać zakładając tego typu zbiórkę. 

1. Podstawowe informacje

Opisz krótko i w prosty sposób co się stało oraz na co chcesz przeznaczyć fundusze zebrane podczas zbiórki. Wiemy, że historia znajomości Twoja i Twojego zwierzaka jest wyjątkowa, a Wasza miłość wielka, ale o tym możesz napisać w dalszej części. I oczywiście jest to bardzo mile widziane. 

2. Zdjęcia i rachunki

To nie tak, że osoby wchodzące na Twoją zbiórkę zakładają, że kłamiesz. Po prostu już tak jest, że obraz znaczy więcej niż tysiąc słów. Szczególnie, gdy zalewa nas z każdej strony masa informacji i nie sposób wszystkiego uważnie przeczytać. Zrób zdjęcie swojemu zwierzakowi, możesz pokazać jaki był wcześniej, a jak wygląda teraz. Zwierzęta zawsze świetnie wyglądają na zdjęciach, bo są zwyczajnie takie śliczne, więc jedyne o co musisz zadbać, to żeby nie zgubić ostrości, czy pstryknąć fotkę, gdy nie jest całkowicie ciemno. Pamiętaj, że każdy chce zobaczyć Twojego psa/kota/szczura. Jeśli masz fantazję, żeby zrobić sobie z nim selfie, spełnij ją, to nic strasznego na takiej zbiórce pokazać też swoją twarz. 

Czasem zdarza się, że już masz rachunki za operację, czy leki. Wklej ich zdjęcia na zbiórkę. Nie zapomnij tylko ukryć swoich danych.

3. Wasza historia

Twój kot nie musi być gwiazdą rocka, top influencerem, czy pierwszym kotem, który obronił pracę magisterską o psach w łaty. Najfajniejsze w Twoim kocie jest to, że jest kotem. Chodzi nam o to, że już jest wyjątkowy i u nas zawsze będzie zasługiwał na zbiórkę, Nie musi być ładny (chociaż jest), czy mieć za sobą dramatycznych przejść. Wasza relacja jest szczególna. Tak po prostu. Więc nie musisz już nigdy więcej pisać, że wiesz, że to tylko kolejny kot lub kto by chciał ratować takiego brzydkiego psa (w przypadku psa). Nie jest kolejny, jest Twój i jest ważny i jesteśmy pewni, że nie tylko my tak uważamy. Wiem, że niektórzy mogą być zdziwieni tym punktem, ale widzieliśmy już bardzo dużo zbiórek z takimi zdaniami. Pamiętaj, że ważniejsze od wzbudzenia współczucia jest udzielenie konkretnych informacji jak ktoś może pomóc. Tak, tu jest też miejsce na to, żeby napisać, jak bardzo kochasz tego swojego zwierzaka.

4. Aktualizuj

Jesteśmy ciekawi, co dzieje się z Twoim psem, jak się czuje i czy wszystko dobrze się skończyło, czy może jeszcze potrzebujesz pieniędzy, bo leczenie się wydłużyło. I osoby, które dołączyły do zbiórki też są ciekawe, czy Azor może znowu biegać, jak dawniej. Nie trzymaj nas wszystkich w niepewności!

5. Za dużo szczęścia

Gdy z jakiegoś powodu zostaną Ci pieniądze ze zbiórki mile widziane jest przekazanie ich na leczenie następnego psa/kota/konia. Oczywiście, nie jest to obowiązkowe... Ale być może Twój zwierzak dostał kilka złotych w taki właśnie sposób i teraz żyje. Być może dobro do nas wraca. Być może drobne gesty mają znaczenie. 

My przynajmniej w to wierzymy.

Zespół Pomagam.pl


Stwórz zbiórkę, wybierz cel i daj się ponieść wielkiej sile ludzkich serc!

Stwórz zbiórkę


Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij