Ostatni moment na rozliczenie 1,5% podatku. Przekaż go Fundacji Pomagam.pl

Katarzyna
19 kwietnia 2024
Przekaż 1,5% podatku Fundacji Pomagam.pl. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS: 0000353888 przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym razem z nami.
Przekaż 1,5% podatku Fundacji Pomagam.pl. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS: 0000353888 przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym razem z nami.

Czas na złożenie zeznania podatkowego dobiega końca, a wraz z nim nadchodzi ostatnia szansa na przekazanie 1,5% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja Pomagam.pl to jedna z organizacji, której możesz pomóc, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Część Twojego podatku może w znacznym stopniu pomagać innym – od wsparcia osób potrzebujących i zwierząt, poprzez pomoc humanitarną, aż po rozwój inicjatyw społecznych i edukacyjnych.

Pamiętaj, ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego za 2023 rok to 30 kwietnia 2024. Nie przegap tej okazji, by w prosty i bezkosztowy sposób przyczynić się do ważnych działań charytatywnych. Twój procent podatku ma ogromne znaczenie. 

Wpisz KRS 0000353888 i przekaż 1,5% swojego podatku Fundacji Pomagam.pl.

Czym jest 1,5% podatku?

Przekazywanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego to sposób, by bez dodatkowych kosztów wesprzeć wybraną idee. Ta kwota wyliczana jest z podstawy Twojego podatku dochodowego. Decydując się na ten krok, kierujesz część swojego podatku na wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego zamiast do budżetu państwa. Jedną z takich organizacji jest Fundacja Pomagam.pl.

Fundacja działa przy serwisie Pomagam.pl, gdzie codziennie zbierane są środki na pomoc potrzebującym – opłacanie kosztownego leczenia lub rehabilitacji, pomoc zwierzętom, projekty edukacyjne, czy wsparcie dla ofiar wojen lub kataklizmów. Dzięki środkom z 1,5% Fundacja Pomagam.pl, może dalej pomagać innym i rozszerzać swoją działalność o kolejne projekty i inicjatywy.  

Przypominamy krok po kroku jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Pomagam.pl:

  1. Wypełnienie zeznania podatkowego:

Podczas wypełniania rocznego zeznania podatkowego (np. PIT-37, PIT-36) znajdź sekcję dotyczącą przekazania 1,5% podatku. W formularzach PIT jest to zazwyczaj wyraźnie oznaczone.

  1. Wpisanie numeru KRS i kwoty:

W odpowiednim miejscu w deklaracji podatkowej wpisz numer KRS Fundacji Pomagam.pl: 0000353888. Następnie oblicz lub wskaż kwotę 1,5% swojego podatku, którą chcesz przekazać. Na szczęście większość programów do rozliczeń podatkowych automatycznie oblicza tę kwotę, np. Twój e-pit, e-pity.pl lub pitax.pl. 

  1. Złożenie zeznania podatkowego:

Po wypełnieniu zeznania podatkowego i upewnieniu się, że wszystkie informacje są prawidłowe, złożenie deklaracji jest ostatnim krokiem. Można to zrobić elektronicznie przez internet (Twój e-pit, e-pity.pl lub pitax.pl) lub fizycznie w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Gotowe! Twój procent podatku może pomagać innym!

Twoja decyzja przekłada się na konkretną pomoc dla tych, którzy są w potrzebie. Każda złotówka ma znaczenie i pomaga fundacji w realizacji jej misji. To nie tylko wsparcie finansowe, ale również wyraz solidarności i empatii. 

Pamiętaj, że termin rozliczenia podatku za 2023 rok zbliża się nieubłaganie. Nie przegap tej okazji, by stać się częścią czegoś większego i zmieniać świat na lepsze. Terminowe rozliczenie podatku, jakie nakłada na podatnika prawo podatkowe, pozwala uniknąć odpowiedzialności skarbowej i odsetek za zwłokę. Jeśli spóźnisz się z zapłatą podatku - naliczone zostaną odsetki podatkowe. Warto o tym pamiętać, aby nie przegapić terminu rozliczenia! 

Każdy z nas ma moc wpływania na rzeczywistość – nawet poprzez tak prosty gest, jak przekazanie 1,5% podatku. Twoja decyzja o wsparciu Fundacji Pomagam.pl jest krokiem w kierunku tworzenia społeczeństwa bardziej solidarnego i wspierającego się nawzajem. 

Niech ten ostatni moment na rozliczenie podatku za rok 2023 stanie się dla Ciebie okazją do podjęcia działań, które mają realny wpływ na życie innych. 

Wpisz KRS 0000353888 w swoim rozliczeniu podatkowym i dołącz do grona osób, które już teraz budują lepsze jutro. 

Więcej informacji o Fundacji Pomagam.pl znajdziesz na stronie: https://fundacja-pomagam.pl/

Przekaż 1,5% podatku Fundacji Pomagam.pl


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij