Platformy crowdfundingowe. Dlaczego warto zbierać na nich pieniądze?

Natalia
04 października 2022
Dlaczego warto zbierać pieniądze w serwisach crowdfundingowych takich jak Pomagam.pl? Dowiedz się więcej o możliwościach prowadzenia zbiórki internetowej i załóż swoją pierwszą zbiórkę na to, czego potrzebujesz.
Dlaczego warto zbierać pieniądze w serwisach crowdfundingowych takich jak Pomagam.pl? Dowiedz się więcej o możliwościach prowadzenia zbiórki internetowej i załóż swoją pierwszą zbiórkę na to, czego potrzebujesz.

Serwisy crowdfundingowe to wirtualne platformy, dzięki którym łatwo pozyskasz pieniądze na to, na co potrzebujesz. Możesz zbierać fundusze na rehabilitację dziecka, leczenie pupila, wsparcie pobliskiego domu dziecka i wiele innych celów. Fundusze możesz oczywiście zbierać również na własną rękę, ale korzystanie ze stron crowdfundingowych ma dużo więcej zalet i możliwości niż działanie w pojedynkę. Dowiedz się, dlaczego Z NAMI ZBIERZESZ WIĘCEJ!

Strona zbiórki internetowej jest Twoim centrum dowodzenia

Przygotowane do zbierania pieniędzy platformy crowdfundingowe usprawniają proces zakładania i prowadzenia zbiórki. Dają możliwości, których nie ma przy zbieraniu indywidualnym. 

Serwis zapewni Ci przede wszystkim wygodny szablon, który sprawi, że Twoja historia będzie czytelna i atrakcyjna. Potencjalni darczyńcy, wchodząc na stronę zbiórki, zobaczą rzucający się w oczy tytuł, a pod nim opis. Łatwo wprowadzisz tutaj zmiany i aktualizacje. Będą one widoczne dla wszystkich odwiedzających bez konieczności informowania każdego osobno. 

W zaledwie kilka minut od stworzenia zbiórki możesz korzystać z gotowych i znajdujących się pod ręką udogodnień oraz przydatnych rozwiązań, takich jak szybkie płatności lub możliwość udostępniania w mediach społecznościowych. Twoi potencjalni darczyńcy, chcąc dokonać wpłaty, mogą to zrobić od razu - bez zbędnej wymiany numerów kont i innych danych potrzebnych do przelewu. 

Ponadto korzystając z tych platform, możesz liczyć na wsparcie ze strony samego serwisu. Zespół Pomagam.pl zawsze chętnie doradzi w sprawie opisu czy jakości zamieszczanych zdjęć. Podpowie również, jak zarządzać zbiórką, aby zakończyła się sukcesem.

Nieskończone możliwości platform crowdfundingowych 

Ponieważ wiele osób przed Tobą korzystało już z takiej formy wsparcia, twórcy portali crowdfundingowych przewidzieli i odpowiedzieli na pojawiające się w trakcie użytkowania potrzeby. W praktyce oznacza to, że nie musisz samodzielnie szukać rozwiązań niektórych kwestii albo możesz wykonać niektóre czynności szybciej i w sposób bardziej systematyczny.

Wspomnieliśmy już o wygodnych metodach płatności. Oprócz tego serwis Pomagam.pl na stronie każdej zbiórki udostępnia gotowe okienko z podziękowaniami dla darczyńcy. Ułatwiona jest również procedura ewentualnych zwrotów

Serwisy crowdfundingowe dbają o bezpieczeństwo Twoje i Twojej zbiórki 

Korzystając z platformy, chronisz swoje dane takie jak numer konta lub dane osobowe. Możesz pozostać całkowicie anonimowy i nadal zwracać się do darczyńców o pomoc. Zasada ta działa w obie strony - osoby wpłacające pieniądze na Twoją zbiórkę mogą to zrobić ukrywając swoje dane.  

Skuteczne zbieranie pieniędzy i większe zasięgi w mediach społecznościowych

Niezależnie od tego, czy lubimy media społecznościowe, czy nie, większość akcji crowdfundingowych odbywa się online. To właśnie w internecie Twoja zbiórka powstanie i zostanie zauważona. Tutaj również będzie udostępniana. Aby mogło to nastąpić i działać skutecznie, potrzebna jest sieć relacji, mechanizm, który wyciągnie Twoją zbiórkę z ciemności internetowego niebytu. Wsparcie platformy crowdfundingowej w tym temacie jest nieocenione. 

Wszystkie serwisy crowdfundingowe zintegrowane są z mediami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter, Instagram czy LinkedIn, przez co udostępnianie zbiórki jest bardzo proste i szybkie. Wybrane zbiórki są też promowane na fanpage’ach portalu, przez co mogą dotrzeć do większej grupy odbiorców. 

Gdy wstawiasz zbiórkę na swój profil w mediach społecznościowych, dotrze ona tylko do Twoich znajomych. Na portalu crowdfundingowym dotrą do niej także osoby, które Cię nie znają, a mogą chcieć Ci pomóc. Za pośrednictwem portalu możesz udostępnić swoją zbiórkę, ale mogą to zrobić także inni - znajomi i nieznajomi. Dzięki temu rozszerzysz zasięg swojej zbiórki, a może nawet uda Ci się zainteresować swoja sprawą media. 

Dowiedz się więcej:

JAK PROMOWAĆ ZBIÓRKĘ NA FACEBOOKU?

Zbiórka na portalu crowdfundingowym = wiarygodność i zaufanie

Ludzie w internecie już nieraz spotkali się z próbami oszustwa czy wyłudzenia pieniędzy i często są bardzo ostrożni. Zbiórka zorganizowana na platformie zyskuje autentyczność. Portale crowdfundingowe są znane i rozpoznawalne, a przez to wiarygodne. 

Dzięki dużemu doświadczeniu w prowadzeniu zbiórek serwisy tego typu wiedzą, jak chronić Twoje dane i jak pomóc Ci w prowadzeniu zbiórki, tak, aby była skuteczna. Ponadto nad bezpieczeństwem Twojej zbiórki czuwa zespół moderatorów, a jeśli dana zbiórka budzi zastrzeżenia, zawsze możesz ją zgłosić. Sprawdź, jak możesz to zrobić:

JAK ZGŁOSIĆ PODEJRZANĄ ZBIÓRKĘ DO WERYFIKACJI?

Wygodne przelewy w zależności od Twoich potrzeb 

Jednym z ważniejszych udogodnień oferowanych przez platformy crowdfundingowej to dostęp do wielu różnych form płatności. Darczyńcy, w zależności od potrzeb, mogą korzystać z szybkich i bezpiecznych oraz wygodnych dla siebie przelewów, w tym również zagranicznych.

Wpłacający mogą przekazać pieniądze za pomocą szybkiego przelewu internetowego z większości polskich banków, tradycyjnego przelewu z dowolnego banku (także zagranicznego) oraz wpłaty na poczcie. Mogą także użyć karty kredytowej oraz PayPal. Sprawdź, jak wpłacić na zbiórkę:

JAK WPŁACIĆ NA ZBIÓRKĘ NA POMAGAM.PL?

JAK WYKONAĆ PRZELEW TRADYCYJNY?

Darowizna - łatwiejsze księgowanie płatności Twojej zbiórki

Jeśli zdecydujesz się na zbieranie pieniędzy na własną rękę, nie poprzez portal crowdfundingowy, na Twoim prywatnym koncie pojawi się szereg wpłat od różnych osób. System finansowy może zinterpretować to jako twoje dodatkowe dochody i w konsekwencji prosić o wyjaśnienia. 

Jeśli zbierasz pieniądze poprzez platformę, przelew na konto traktowany jest jako darowizna, od której, do pewnej kwoty, nie musisz odprowadzać podatku, a wszystkie wpłaty i wypłaty portal rozlicza ze swoim operatorem płatności. Nie musisz już niczego załatwiać, pieniądze po prostu wpłyną na Twoje konto. 

Dowiedz się, jak to działa:

NAJCZĘŚIEJ ZADAWANE PYTANIA

Crowdfunding to skuteczna, bezpieczna i wygodna metoda zbierania pieniędzy!

Na Pomagam.pl szybko i wygodnie założysz zbiórkę na to, czego tylko potrzebujesz Ty i Twoi bliscy, a my pomożemy Ci osiągnąć sukces. Zbierając z nami masz większe szanse na, zdobycie zaufania darczyńców i powodzenie swojej zbiórki, a dzięki możliwości łatwego udostępniania w mediach społecznościowych, Twoja zbiórka dotrze do większej liczby osób.  


Jeśli potrzebujesz pieniędzy na swoje potrzeby lub Twoich bliskich, załóż zbiórkę na Pomagam.pl już dziś!

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘZałóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij