"Nie ma dnia abyśmy nie otrzymywali zgłoszenia" - wywiad z Fundacją "Azyl dla Królików"

Opublikowano 14 marca 2024 przez Katarzyna

Działalność Fundacji "Azyl dla Królików" na rzecz potrzebujących zwierząt rozpoczęła się w 2007 r. Na początku działania opierały się na wolontariacie dla ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Początkowo umieszczane były w internecie ogłoszenia adopcyjne królików, jednak z czasem okazało się, że skala bezdomności królików i problem ich niehumanitarnego traktowania jest dużo większy. O działaniach organizacji opowiedziała Magdalena Gralak-Kuczyńska, założycielka Fundacji. Opowiedz w kilku zdaniach o misji i najważniejszych projektach prowadzonych obecnie przez Waszą organizację?

Najważniejszym i w zasadzie od lat niezmiennym celem naszej działalności jest pomaganie jak największej liczbie potrzebujących królików, których niestety z roku na rok przybywa.

Praktycznie nie ma dnia abyśmy nie otrzymywali zgłoszenia o kolejnym porzuconym króliku lub o miejscu, w którym dochodzi do znęcania się nad zwierzętami lub po prostu o króliku, który z jakichś powodów nie może dłużej pozostać u swojego obecnego opiekuna. 

Niestety zdecydowana większość królików jaka trafia pod naszą opiekę, to króliki chore, zaniedbane, wymagające intensywnego leczenia, kastracji, odpowiedniego żywienia a to generuje ogromne koszty. 

W jaki sposób utrzymujecie swoją działalność?

Utrzymujemy się wyłącznie z darowizn przekazywanych nam przez osoby prywatne, są to zarówno środki finansowe jak i niekiedy rzeczowe. Bardzo dużą pomocą jest dla nas 1,5% podatku, który również i w tym roku można nam przekazać.

Nie finansujemy swojej działalności z dotacji ani żadnych innych środków publicznych.

Co crowdfunding na takim portalu jak Pomagam.pl wnosi do Waszej strategii fundraisingowej?

Dzięki zbiórkom na Pomagam.pl jesteśmy w stanie chociaż częściowo pokryć koszty utrzymania naszego Azylu, które w ostatnich latach znacznie wzrosły oraz opłacić największe faktury związane głównie z leczeniem naszych podopiecznych. Wiemy, jak dla darczyńców ważne jest zaufanie i przejrzystość finansowa oraz możliwie najprostszy i najszybszy sposób przekazania darowizny, a to właśnie oferuje portal Pomagam.pl.

Jakie są Wasze główne wyzwania w pozyskiwaniu funduszy?

Największym wyzwaniem w pozyskiwaniu funduszy jest dotarcie do jak największej liczby osób, które zechcą wesprzeć nasze działania i uwierzą, że to co robimy ma sens.

Dlaczego warto wspierać Waszą działalność?

Zdecydowanie warto wspierać działalność taką jak nasza, gdyż nie tylko psy i koty potrzebują pomocy, ale też mniejsze zwierzęta, które często są zapomniane i traktowane jak zabawki, a które tak samo jak wszystkie inne zwierzęta zasługują na prawidłową opiekę i godne życie.


Wesprzyj Fundację "Azyl dla Królików" na Pomagam.pl:

Zbiórki Fundacji "Azyl dla Królików"


Zobacz inne wywiady z fundacjami:

Wywiad z Fundacją "Gramy do końca"

Wywiad z Fundacją BRDA

Wywiad z Fundacją Piastun

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij