"Wspierając dzieciaki widzimy ich radość" - wywiad z Fundacją Gramy do Końca

Katarzyna
22 listopada 2023
Fundacja Gramy do Końca od 4 lat aktywizuje dzieci i młodzież oraz udziela pomocy społecznej i wsparcia osobom z niepełnosprawnością. Wywiadu udzielił dla portlau Pomagam.pl Prezes Zarządu Fundacji Gramy do Końca, Bartłomiej Czaja.
Fundacja Gramy do Końca od 4 lat aktywizuje dzieci i młodzież oraz udziela pomocy społecznej i wsparcia osobom z niepełnosprawnością. Wywiadu udzielił dla portlau Pomagam.pl Prezes Zarządu Fundacji Gramy do Końca, Bartłomiej Czaja.

Fundacja Gramy do Końca została powołana w celu wspierania sportu w naszym kraju. Dzięki hojności darczyńców Fundacja pomaga rozwijać najmłodszym ich sportową pasję. Również osoby z niepełnosprawnością, dla których sport to oderwanie od rzeczywistości czy też szansa na rehabilitacje, mogą liczyć na wsparcie. Fundacja organizuje także imprezy sportowe oraz nagradza najbardziej utalentowanych. Więcej o działaniach Fundacji opowiedział Prezes Zarządu, Bartłomiej Czaja.

Opowiedz w kilku zdaniach o misji i najważniejszych projektach prowadzonych obecnie przez Waszą organizację?

Nasza Fundacja od 4 lat działa na trzech głównych fundamentach - aktywizacja sportowa, pomoc społeczna i wsparcie niepełnosprawnych. Organizujemy biegi charytatywne, zawody integracyjne dla dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych m.in. w pływaniu, a także przyznajemy stypendia sportowe dla najzdolniejszej młodzieży pełnosprawnej jak i niepełnosprawnej. 

W dziedzinie pomocy społecznej przygotowujemy paczki świąteczne dla dzieciaków z domów dziecka, pieczy zastępczej czy też oddziałów onkologicznych szpitali. Ponadto wspieramy biedne rodziny w zakresie żywności oraz noclegownie dla bezdomnych. W zakresie pomocy osobom niepełnosprawnych opłacamy rehabilitację, środki niezbędne dla dzieci niepełnosprawnych czy też operacje czy leczenie dzieciaków.

Aktualnie przygotowujemy się do organizacji Charytatywnej Mikołajkowej Mili w Chorzowie czyli biegu charytatywnego (potrzebne są nam środki m.in na firmę obsługującą czas czy wynajem bieżni) oraz paczki świąteczne i mikołajkowe dla dzieciaków. Organizujemy również Piłkarską Gwiazdkę w Siemianowicach Śląskich czy Mikołajkowy Maraton Pływacki dla niepełnosprawnych w Krakowie.

W jaki sposób utrzymujecie swoją działalność?

Nasza działalność utrzymywana jest głównie z darowizn wpłacanych przez firmy oraz osoby prywatne, a także akcji crowfundingowych na portalach typu Pomagam.pl.

Co crowdfunding na takim portalu jak Pomagam.pl wnosi do Waszej strategii fundraisingowej?

Jest to bardzo ważny element naszej strategii, który pozwala na wsparcie naszych podopiecznych, a także na utrzymanie się fundacji. Koszty administracyjne takie jak wynajem biura, księgowość, podatki czy też ubezpieczenia są bardzo duże. Takie portale pomagają utworzyć odpowiednią zbiórkę i uzbierać niezbędne środki.

Jakie są Wasze główne wyzwania w pozyskiwaniu funduszy?

Największy problem to brak środków na marketing oraz brak wolontariuszy. Niestety nie jesteśmy Fundacją tak dużą jak WOŚP i bez reklamy i odpowiedniego wsparcia jest trudno nagłośnić zbiórkę w social mediach.

Dlaczego warto wspierać Waszą Fundację?

Działamy od ponad 4 lat wspierając co miesiąc liczną grupę podopiecznych. Wspierając dzieciaki widzimy ich radość, która pojawia się na twarzach. Sport w naszym kraju jest pomijany w sponsoringu poza piłką nożna na poziomie 1. Ligi czy Ekstraklasy. Sportowcy dzięki naszym stypendium są w stanie nadal się rozwijać, a sport niepełnosprawnych jest pomijany już totalnie, a są to osoby dla których sport jest również formą rehabilitacji.


Wesprzyj zbiórki Fundacji Gramy do Końca na Pomagam.pl:

Wesprzyj Fundację Gramy do Końca


Zapoznaj się również z naszymi wywiadami z innymi Fundacjami:

Wywiad z Fundacją VIVA!

Wywiad z Fundacją Piastun

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij