Co zrobić, kiedy zbiórka stanęła?

Opublikowano 23 listopada 2021 przez Adela

W pewnym momencie zdarza się tak, że zbiórka, którą założyłeś stanęła w miejscu. Znajomi i znajomi znajomych, jeśli mogli, już ją wsparli. Na grupach i stronach, na którym umieściłeś link pojawiły się nowe sprawy i teraz to one są w centrum zainteresowania... Więc co teraz?

Jak rozkręcić zbiórkę internetową?

Przede wszystkim przypomnij się.

Oczywiście na umieszczanie linka do zbiórki jeszcze raz, chociażby na swoim profilu, wpadłeś już dawno sam i zdajemy sobie sprawę, że nie odkrywamy tutaj Ameryki. Mamy jednak kilka wskazówek, jak zrobić to skuteczniej. 

Zmień zdjęcie lub opisz inaczej link, który wstawiasz
Zmiana zdjęcia pozwoli przyciągnąć uwagę tych, którzy z jakichś powodów nie zwrócili uwagi na poprzednie lub ponownie zwrócić uwagę tych osób, które już widziały link, ale być może jeszcze nic nie wpłaciły. W świecie, w którym jest wszędzie tak dużo informacji, nasz mózg ignoruje już rzeczy, które zna, więc jeśli pojawi się nowy element, jest duża szansa, że to zarejestruje.

A jeśli chodzi o opis linku - cóż, zawsze warto postawić na szczerość i napisać wprost, że zbiórka stanęła i prosisz jeszcze raz o pomoc. Gdy link pozostanie bez opisu, ktoś, kto już wcześniej go widział, a może nawet wpłacił pieniądze, pomyśli, że ma to już odhaczone. Dzięki opisowi wiemy, że pojawił się inny problem (zbiórka stanęła) i potrzebne jest inne rozwiązanie np. udostępnienie linku u siebie. 

Sprawdź, jak edytować zbiórkę


Aktualizuj!

Pod każdą zbiórką jest miejsce na jej aktualizację. Pisz o każdym mniejszym i większym wydarzeniu, każdy kto wpłacił pieniądze jest ciekawy, czy coś zmieniło, czy zwyczajnie wpłata coś pomogła. Nie bez powodu w końcu wybrał tę, a nie inną zbiórkę. Nawet, jeśli według Ciebie nie dzieje się nic szczególnego, spróbuj chociaż raz na miesiąc napisać kilka zdań, co się dzieje. Dzięki temu, osoby które zajrzą na zbiórkę, będą wiedziały, że jest nadal aktualna, że warto jeszcze wpłacić pieniądze. A osoby, które już na nią wpłaciły otrzymają informację o aktualizacji - być może zdecydują się wesprzeć Cię ponownie? Albo udostępnią zbiórkę dalej?

Sprawdź, jak dodać aktualizację zbiórki

Oczywiście, mile widziane są również zdjęcia. Czasem zbiórki trwają bardzo długo, a ich bohaterowie zmieniają się. Dzieci są już zupełnie inne po dwóch miesiącach, zwierzęta z interwencji o wiele lepiej wyglądają, a domy po pożarach, czy remontach... Cóż, chyba nie musimy tłumaczyć :) Warto też zawsze podziękować, jeśli wykorzystało się już część pieniędzy ze zbiórki.

Dowiedz się, dlaczego warto aktualizować zbiórkę

Masz ulubioną artystkę? Śledzisz któregoś z influencerów? Jeśli jest taka możliwość, warto poprosić znaną osobę o udostępnienie zbiórki. Dzięki temu zbiórkę zauważą osoby, które wcześniej nie miałyby szansy się o niej dowiedzieć. Każda gwiazda ma też swoich wiernych fanów, którzy uznają jej autorytet, szanują jej zdanie lub po prostu ufają jej i jej decyzjom. Oznacz, wtedy też nas, chętnie umieścimy taką informację też u siebie! :) Oczywiście super, jeśli możesz też nakręcić krótki film ze znaną osobą lub zrobić sobie zdjęcie. Im bardziej indywidualnie podejdzie do sprawy, tym lepiej!

Zobacz, jak udostępniać zbiórkę w internecie

Warto czasem poszukać pomocy w mniej oczywistym miejscu. Wiadomo, jeśli Twoje dziecko choruje, najlepiej poprosić o wsparcie osób, które są w podobnej sytuacji i doskonale ją rozumieją. Ale czasem można podejść do tego od innej strony. Zastanów się, co Twoje dziecko lubi, do czego chciałoby wrócić, gdy wyzdrowieje. Córka gra w piłkę? Spróbuj poprosić o pomoc kluby sportowe. Syn ma ulubiony park? Dotrzyj do osób, które również go uwielbiają. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Przeczytaj, jak promować zbiórkę offline

Rozejrzyj się dookoła. Często nie zwracamy uwagi na wiele rzeczy, bo wydaje nam się, że nie mamy z nimi nic wspólnego. Tymczasem blisko nas działają domy kultury, są wolontariusze chętni do pomocy, czy starsze osoby, które być może nie będą miały pieniędzy, ale np. zdrowie i czas, aby pomóc. Spróbuj porozmawiać z osiedlowym teatrem - możliwe, że w imię ważnej sprawy, chętnie podzielą się zyskiem ze sprzedanych biletów. Sprawdź, czy w pobliskiej szkole są zbiórki harcerskie - harcerze często dołączają do akcji charytatywnych poświęcając na to swój własny czas i nie oczekując niczego w zamian. A może w Twoim parku spotyka się grupa psiarzy? Wystarczy dobry pomysł, a mordki psów na pewno przyciągną uwagę w internecie :) Pamiętaj, czasem już kilkuosobowa grupa to wielka siła!

A na koniec przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś na stronie swojej zbiórki. Czy wszystko jest tam jasne? Czy nie zapomniałeś o niczym ważnym? Czy Twoje zdjęcie dobrze obrazuje sytuację i jest w miarę dobre technicznie? To tylko drobiazgi, ale razem to wszystko ma wpływ na decyzję, czy ktoś zechce dołączyć do Twojej zbiórki. Powodzenia!


Stwórz zbiórkę, wybierz cel i daj się ponieść wielkiej sile ludzkich serc!

Stwórz zbiórkę


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij