Zbiórka Jadłodajnia pomocowa BLYZKIST - zdjęcie główne

Jadłodajnia pomocowa BLYZKIST

40 220 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 222 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Beburia - awatar

Maria Beburia

Organizator zbiórki

Jesteśmy oddolną inicjatywą pomocową, zainicjowaną przez grupę BLYZKIST, działającą przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w budynku przy ul. Pańskiej 3. 

Codziennie wydajemy kanapki, ciepłe posiłki oraz najpotrzebniejsze produkty higieny do centrów pomocowych, noclegowni oraz punktów informacyjnych na warszawskich dworcach - przede wszystkim do punktu na Dworcu Zachodnim oraz Centrów Kryzysowych na ul. Wołoskiej i ul. Modlińskiej w Warszawie. 

Potrzebujemy waszego wsparcia w niesieniu codziennej, bezpośredniej pomocy. Zbieramy fundusze na zakupy potrzebnych produktów spożywczych i higienicznych oraz zamówienie ciepłych posiłków przygotowanych przez dwie warszawskie inicjatywy zatrudniające migrantów i migrantki, uchodzczów i uchodźczynie - Kuchnię Konfliktu i Słuszną Strawę.

Będziemy reagować na bieżące potrzeby osób przyjeżdżających - jesteśmy w kontakcie z osobami pełniącymi funkcje koordynacyjne w centrach kryzysowych.

Będziemy publikować potwierdzenia zakupów i przygotowanych posiłków na stronie zbiórki. 

Na naszym Instagramie codziennie publikujemy relacje o bieżących potrzebach, zachęcające ludzi do współnego działania, niesienia pomocy.

Mamy potrzebę bycia razem – zapraszamy wszystkich do dolączania się do zbiórki online i naszych działań na żywo przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie. 

Instagram: BLYZKIST

grafika: Kaja Kusztra

----- 

Auxiliary eatery of BLYZKIST

We are a grassroots initiative started by the BLYZKIST group operating at the Museum of Modern Art in Warsaw in the building at Pańska 3. Every day we deliver sandwiches, hot meals and the most necessary hygiene products to the aid centers, night shelters and information points at Warsaw railway stations (mainly to the Western Railway Station) and the Crisis Centers at Wołoska Street or Modłinska Street in Warsaw. 

We need your support to provide a direct help daily. We collect funds for the purchase of necessary food and hygiene products, and for ordering hot meals prepared by two Warsaw initiatives employing migrants and refugees: Conflict Kitchen (Kuchnia Konfliktu) and Słuszna Strawa collective.

We will respond to the current needs of the arriving people — we are in touch with the coordinators in the crisis centers. We will post a documentation of the receipts and prepared meals on the page of this collection.

Every day, on our Instagram, we publish reports on our current needs, encouraging people to cooperate for aid.

Let's act together, and stay together! We invite everyone to join us through payments, reposts and direct help at Pańska 3 in Warsaw.

Instagram: BLYZKIST

graphic design: Kaja Kusztra

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maria Beburia - awatar

  Maria Beburia

  25.03.2022
  25.03.2022

  Drogie/drodzy, piszemy do Was z podziękowaniem za Wasze zaangażowanie i wsparcie! Przez ostatnie trzy tygodnie wspólnie przygotowaliśmy ponad 30 tysięcy kanapek dystrybuowanych na warszawskich dworcach, a we współpracy z Fundacją Kobiety Wędrowne dostarczyliśmy 4 tysiące 800 ciepłych posiłków dla Centrum Kryzysowego przy ulicy Wołoskiej. Kobiety Wędrowne będą dostarczać ciepłe posiłki 2 dni w tygodniu, w weekend. Jutro – i w każdą następną sobotę - w godz. 11:00-17:00 zapraszamy Was do Wspólnej Kuchni. Podczas pierwszej Wspólnej Kuchni w SDK „Słonecznik” razem z uchodźczyniami i migrantkami będziemy lepić ukraińskie pierożki. Zabierzcie ze sobą przyjaciółki i przyjaciół z Ukrainy, Białorusi, Polski i całego świata – spotkajmy się przy wspólnym stole, by razem gotować, jeść, pić, poznawać się, rozmawiać i wymieniać doświadczeniami. Przygotowane przez nas posiłki zostaną przekazane do centrum recepcyjnego przy ulicy Wołoskiej. Spotykamy się w SDK „Słonecznik” przy ul. Pańskiej 3 – czekamy na Was! До зустрічі <3

  Zdjęcie aktualizacji 91 247

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2022
  04.03.2022

  razem z Dominiką ZAWSZE będzieMY Was wspierać, Maria! Pozdro dla Tarasa ;-)

40 220 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 222 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Beburia - awatar

Maria Beburia

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 222

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna - awatar
Justyna
100
nastya o - awatar
nastya o
100
mamy to - awatar
mamy to
392
Magdalena Obmalko - awatar
Magdalena Obmalko
20
Michal - awatar
Michal
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna - awatar
Anna
180
Małgorzata Niemiec - awatar
Małgorzata Niemiec
1 000
Mikołaj Sobczak - awatar
Mikołaj Sobczak
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij