Zbiórka Jadłodajnia pomocowa BLYZKIST - zdjęcie główne

Jadłodajnia pomocowa BLYZKIST

49 435 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 287 osób
Maria Beburia - awatar

Maria Beburia

Organizator zbiórki

Jesteśmy oddolną inicjatywą pomocową, zainicjowaną przez grupę BLYZKIST, działającą przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w budynku przy ul. Pańskiej 3. 

Codziennie wydajemy kanapki, ciepłe posiłki oraz najpotrzebniejsze produkty higieny do centrów pomocowych, noclegowni oraz punktów informacyjnych na warszawskich dworcach - przede wszystkim do punktu na Dworcu Zachodnim oraz Centrów Kryzysowych na ul. Wołoskiej i ul. Modlińskiej w Warszawie. 

Potrzebujemy waszego wsparcia w niesieniu codziennej, bezpośredniej pomocy. Zbieramy fundusze na zakupy potrzebnych produktów spożywczych i higienicznych oraz zamówienie ciepłych posiłków przygotowanych przez dwie warszawskie inicjatywy zatrudniające migrantów i migrantki, uchodzczów i uchodźczynie - Kuchnię Konfliktu i Słuszną Strawę.

Będziemy reagować na bieżące potrzeby osób przyjeżdżających - jesteśmy w kontakcie z osobami pełniącymi funkcje koordynacyjne w centrach kryzysowych.

Będziemy publikować potwierdzenia zakupów i przygotowanych posiłków na stronie zbiórki. 

Na naszym Instagramie codziennie publikujemy relacje o bieżących potrzebach, zachęcające ludzi do współnego działania, niesienia pomocy.

Mamy potrzebę bycia razem – zapraszamy wszystkich do dolączania się do zbiórki online i naszych działań na żywo przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie. 

Instagram: BLYZKIST

grafika: Kaja Kusztra

----- 

Auxiliary eatery of BLYZKIST

We are a grassroots initiative started by the BLYZKIST group operating at the Museum of Modern Art in Warsaw in the building at Pańska 3. Every day we deliver sandwiches, hot meals and the most necessary hygiene products to the aid centers, night shelters and information points at Warsaw railway stations (mainly to the Western Railway Station) and the Crisis Centers at Wołoska Street or Modłinska Street in Warsaw. 

We need your support to provide a direct help daily. We collect funds for the purchase of necessary food and hygiene products, and for ordering hot meals prepared by two Warsaw initiatives employing migrants and refugees: Conflict Kitchen (Kuchnia Konfliktu) and Słuszna Strawa collective.

We will respond to the current needs of the arriving people — we are in touch with the coordinators in the crisis centers. We will post a documentation of the receipts and prepared meals on the page of this collection.

Every day, on our Instagram, we publish reports on our current needs, encouraging people to cooperate for aid.

Let's act together, and stay together! We invite everyone to join us through payments, reposts and direct help at Pańska 3 in Warsaw.

Instagram: BLYZKIST

graphic design: Kaja Kusztra

Aktualizacje


 • Maria Beburia - awatar

  Maria Beburia

  25.03.2022
  25.03.2022

  Drogie/drodzy,
  piszemy do Was z podziękowaniem za Wasze zaangażowanie i wsparcie! Przez ostatnie trzy tygodnie wspólnie przygotowaliśmy ponad 30 tysięcy kanapek dystrybuowanych na warszawskich dworcach, a we współpracy z Fundacją Kobiety Wędrowne dostarczyliśmy 4 tysiące 800 ciepłych posiłków dla Centrum Kryzysowego przy ulicy Wołoskiej.
  Kobiety Wędrowne będą dostarczać ciepłe posiłki 2 dni w tygodniu, w weekend. Jutro – i w każdą następną sobotę - w godz. 11:00-17:00 zapraszamy Was do Wspólnej Kuchni. Podczas pierwszej Wspólnej Kuchni w SDK „Słonecznik” razem z uchodźczyniami i migrantkami będziemy lepić ukraińskie pierożki. Zabierzcie ze sobą przyjaciółki i przyjaciół z Ukrainy, Białorusi, Polski i całego świata – spotkajmy się przy wspólnym stole, by razem gotować, jeść, pić, poznawać się, rozmawiać i wymieniać doświadczeniami. Przygotowane przez nas posiłki zostaną przekazane do centrum recepcyjnego przy ulicy Wołoskiej.
  Spotykamy się w SDK „Słonecznik” przy ul. Pańskiej 3 – czekamy na Was! До зустрічі <3

  Zdjęcie aktualizacji 91 247

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2022
  04.03.2022

  razem z Dominiką ZAWSZE będzieMY Was wspierać, Maria! Pozdro dla Tarasa ;-)

49 435 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 287 osób
Maria Beburia - awatar

Maria Beburia

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 287

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paulina Dolatowska - awatar
Paulina Dolatowska
5
Daryna - awatar
Daryna
5
Szymon - awatar
Szymon
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Yulia Kostereva - awatar
Yulia Kostereva
20
Lockwood - awatar
Lockwood
35
Marta - awatar
Marta
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij