Zbiórka Bo byłem głodny... - zdjęcie główne

Bo byłem głodny...

6 310 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób

... a daliście mi jeść


Pomoc ubogim i bezdomnym często kojarzy się z okresem jesienno- zimowym. Wydawanie gorącej herbaty i zupy ratuje zimą życie osób bez dachu nad głową. Ale latem głód nie maleje. Doskwiera tak samo mocno. 

Dlatego my- grupa wolontariuszy, skupionych przy Centrum Wolontariatu w Lublinie postanowiliśmy, w konkretny sposób przyczynić się do rozwiązania tego problemu.


W weekendy, kiedy nie działają w Lublinie jadłodajnie dla najuboższych, będziemy rozdawać chleby i konserwy osobom najbardziej potrzebującym. 


Rachunek jest prosty. Sto chlebów dziennie. Po pierwsze dlatego, że z naszej diagnozy wynika, że właśnie tylu naszych podopiecznych potrzebuje pomocy. Po drugie, to także nasz wkład w świętowanie 100 lat niepodległości, żywy pomnik.


Chcielibyśmy zaprosić Was do tej inicjatywy. Koszt jednego zestawu (chleb + konserwa) to 5 złotych. Możecie- wpłacając wybraną kwotę na konto zbiórki- nakarmić jedną, dwie, pięć lub sto osób. 

Zależy nam aby jak najwięcej osób dołączyło do naszej inicjatywy. Byśmy w ten sposób pokazali, że patriotyzm, to także solidarność z najuboższymi. Że w dzisiejszych czasach, może on stać się przejawem troski o tych, którzy żyją obok nas. 

"Bo byłem głodny, a daliście mi jeść". Podarowany chleb, to radość dla darczyńcy i obdarowanego. Pomaganie daje siłę i wiarę. Przekonajcie się sami.


W każdy weekend planujemy rozdawać jedzenie osobom potrzebującym w prowadzonym przez Centrum Wolontariatu punkcie wsparcia dla osób bezdomnych przy ul. I-go Maja w Lublinie.


Wcześniej wolontariusze zakupią produkty i przygotują paczki.


Już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy dolączą do inicjatywy.


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ula K. - awatar

  Ula K.

  10.08.2018
  10.08.2018

  Na zdrówko! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.08.2018
  07.08.2018

  ;-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.08.2018
  07.08.2018

  Powodzenia!

6 310 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób

Wpłaty: 128

Ewa Kapuścińska - awatar
Ewa Kapuścińska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij