Zbiórka Mały Bohater - Oluś - zdjęcie główne

Mały Bohater - Oluś

57 328 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 605 osób
Wpłać teraz
 

Osiągneliśmy zakładany cel 10 000 zł, ale ze względu na koszty rehabilitacji i leczenia Olusia pozostawiamy zbiórkę otwartą. To nasza pierwsza wspólna akcja z Fundacją "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy". Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.  Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie! I zabezpieczenie Olusia. 

Poznajcie Wielkiego Bohatera, który na każdym kroku pokazuje co to znaczy wola życia!! To nasz Oluś.

Oluś niedawno skończył roczek, urodził się w Katowicach. Jest pogodnym i bardzo silnym chłopcem, który ma swoje problemy i ponad połowę swojego krótkiego życia spędził w szpitalu. Od pół roku jest już z nami w domu, co jest dla nas i dla niego bardzo ważne.

Głośny śmiech, krzyki i piski oraz też płacz to jest niewyobrażalna radość i duma dla każdego rodzica. My jednak nie możemy tego przeżywać i cieszyć się dziecięcego gaworzenia. Niestety Oluś jest niemy ze względu na konieczność założenia rurki tracheostomijnej, ale komunikuje się z bliskimi najpiękniej jak potrafi – uśmiechem!

Nigdy nie ma czasu na leniuchowanie, lubi się bawić i uwielbia bliskość rodziców będąc u nich na rękach. Stara się nadrobić te miesiące spędzone w szpitalach. Te wszystkie dobre chwile rekompensują ból i niezrozumienie z jakim spotyka się na co dzień.

To, że nasz Oluś jest wyjątkowy wiedzieliśmy od momentu, kiedy pojawił się w naszym życiu. Choć już w ciąży dowiedzieliśmy się, że urodzi się z wadami, żadne z nas nie spodziewało się jak bardzo zmieni się nasze życie...

Po urodzeniu okazało się, że oprócz wcześniej zdiagnozowanego rozszczepu wargi i podniebienia pojawiły się inne wady. Oluś urodził się z jednostronnym rozszczepem wargi, obustronnym rozszczepem podniebienia, rozszczepem i malacją krtani, malacją tchawicy, spodziectwem prąciowym, wadą serduszka, odkształconymi stópkami.

Jednak mimo tych wszystkich przeciwności i kłód rzucanych pod nogi nie poddajemy się i staramy się zapewnić Olusiowi prawidłowy rozwój i by był dalej radosnym urwiskiem :)

Oluś wymaga codziennej rehabilitacji ogólnorozwojowej, terapii SI, regularnych zajęć z neurologopedą oraz licznych wizyt w poradniach specjalistycznych (m.in. laryngologicznej, urologicznej, audiologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, gastrologicznej), zakup leków i sprzętu medycznego. Wszystko to niestety kosztuje.

Dzięki wysiłkowi wspaniałych osób z którymi Oluś pracuje widać jakie poczynił już postępy. Na każdym kroku udowadnia, że jest silnym dzieckiem mimo licznych przeciwności z którymi musi mierzyć się na codzień. Jest zapatrzony w swojego starszego brata i jak tylko ma go w zasięgu wzroku uśmiecha się od ucha do ucha i stara się go naśladować.

Przed Olkiem jeszcze długie i ciężkie miesiące zanim wróci do pełni formy, zwłaszcza, że jeszcze na wiosnę będzie przeprowadzona próba dekaniulacji (wyjęcia rurki) a co a tym idzie Oluś będzie musiał nauczyć się oddychać samodzielnie. Czeka nas operacja spodziectwa, za jakieś 1,5 roku drugi etap operacji rozszczepu podniebienia. Do tego rehabilitacja stópek tak by mógł chodzić i rozwijać się prawidłowo.

Gdyby nie szalejący po świecie koronawirus i pandemia, które pozbawiły praktycznie z dnia na dzień mnie i żonę pracy i stałego źródła dochodu gdyż oboje pracowaliśmy w branży turystycznej, nasza sytuacja byłaby inna. 

Mimo tego wszystkiego nie rezygnujemy z marzeń o kochającej i szczęśliwej rodzinie!!

Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć i dorzucić cegiełkę do rehabilitacji Olusia będziemy bardzo wdzięczni za każdą okazaną formę pomocy!!!

DZIĘKUJEMY!!!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  04.03.21
  04.03.21

  Trzymamy kciuki maluszku. Z Bogiem ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.02.21
  27.02.21

  Zdrowia Oli ;)

 • Monika Ruszczak - awatar

  Monika Ruszczak

  22.02.21
  22.02.21

  Śliczna kruszynko śmiej się tyle ile jesteś w stanie 😍🥰❤️bądź radosny ile tylko sił w Tobie wystarczy ,bo piękny masz uśmiech tak samo jak jesteś prześliczny Cały ❤️❤️masz wokół tyle wspaniałych osób które Cię kochają .❤️❤️❤️ ściskam mocno ❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.21
  20.02.21

  Trzymaj się chłopaku !

 • Maria Korobajło - awatar

  Maria Korobajło

  16.02.21
  16.02.21

  Mam nadzieję ,że mały Oluś wróci do zrowia.Życzę Wam tego z całego serca.

57 328 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 605 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1 605

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Przemek - awatar
Przemek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dejw Dawid - awatar
Dejw Dawid
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij