Zbiórka Urodzinowy prezent dla Borutki - zdjęcie główne

Urodzinowy prezent dla Borutki

2 237 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Krowa Borutka zaprasza na swoje wirtualne urodziny. To już 11 urodziny, a 9 na wolności, w Przystani Ocalenie.
Z niecierpliwością oczekuje prezentów, kartek i smsów!

Borutka to najbardziej medialna krowa w Polsce.
Historia Borutki: https://www.youtube.com/watch?v=J3Yaed-a9DY
Jej historia nie jest obca ludziom, którzy z zapartym tchem śledzili jej rozpaczliwą ucieczkę z rzeźni, a następnie równie trudną walkę o podarowanie jej wolności.
Tak wyglądało to w skrócie:

24 lipca (2008r.) - przy rozładunku jednej z krów w rzeźni pod Suwałkami, cudem udało się jej uciec. Może nikt nie odnotowałby tego faktu, gdyby krowa nie przebiegła przez pół miasta rozpaczliwie szukając schronienia i dezorganizując ruch uliczny. Oddziały policji i straż pożarna goniły oszalałe ze strachu zwierzę, któremu zaświtała okruszyna nadzieja na życie. Została ostatecznie osaczona na placu zabaw dla dzieci, gdzie próbowała się schować. Odstrzelono ją lotkami ze środkiem usypiającym. Odurzoną, już bez nadziei, krowę odtransportowano z powrotem do rzeźni. Ponieważ obecność leków uniemożliwiła natychmiastowy ubój, krowa jeszcze żyje. Jej „krzyk o życie" dotarł do uszu i serc wielu ludzi i organizacji prozwierzęcych. Niestety, mimo nieomal natychmiastowego wykupienia krowy wspólnie z Fundacją Viva! Akcja Dla Zwierząt i przyjazdu po nią wozem przeznaczonym do transportu, Powiatowy Lekarz Weterynarii zasłaniając się przepisami, wydal decyzje, ze krowa musi zostać poddana ubojowi. Dotychczasowe apele o litość nie odniosły żadnego skutku, a przecież nawet ludzi skazanych na śmierć ułaskawia się w szczególnych przypadkach, a takim na pewno była ucieczka krowy z rzeźni, co przecież graniczy z cudem.

Na szczęście, dzięki Państwa pomocy, zarówno finansowej, jak i telefonicznej i mailowej (interwencje u Powiatowego Lekarza Weterynarii)- udało się wyrwać tę dzielną krówkę z objęć śmierci. Od kilku lat wiedzie sobie beztroskie życie w Przystaniowej oborze, spaceruje po pastwiskach, przytula się do innych krów. W jej oczach zagościła radość, beztroska. I choć do dzisiaj boi się obcych, głównie ludzi ubranych na biało, to czuje, że jest bezpieczna, a dla nas jej życie jest bezcenne.

Z okazji zbliżających się 10 urodzin, Borutka przypomina Państwu o sobie. Będzie wdzięczna za smakołyki, z których najbardziej lubi buraki pastewne (bardzo trudno je obecnie zdobyć), a także siano- w olbrzymich ilościach. Jak na krówkę przystało, ma spory apetyt, a także super linię:)
Z radością oczekuje na prezenty od Państwa!!!
Za zebrane z okazji urodzin pieniądze zakupimy jej wszystko, co lubi.

Pyszne prezenty dla Borutki można zamówić samemu w Tesco. Zostaną one dostarczone pod bramę Przystani. Borutka to mądra krówka i rozpoznaje już samochód dostawczy z Tesco:)

2 237 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Wpłaty: 11

Malwina - awatar
Malwina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Joanna Drupka - awatar
Joanna Drupka
50
Antonina Ożgo - awatar
Antonina Ożgo
10
Rafał Kucharczyk - awatar
Rafał Kucharczyk
20
Monika - awatar
Monika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Patrycja - awatar
Patrycja
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij