Krowa Borutka zaprasza na swoje wirtualne urodziny. To już 11 urodziny, a 9 na wolności, w Przystani Ocalenie.
Z niecierpliwością oczekuje prezentów, kartek i smsów!

Borutka to najbardziej medialna krowa w Polsce.
Historia Borutki: https://www.youtube.com/watch?v=J3Yaed-a9DY
Jej historia nie jest obca ludziom, którzy z zapartym tchem śledzili jej rozpaczliwą ucieczkę z rzeźni, a następnie równie trudną walkę o podarowanie jej wolności.
Tak wyglądało to w skrócie:

24 lipca (2008r.) - przy rozładunku jednej z krów w rzeźni pod Suwałkami, cudem udało się jej uciec. Może nikt nie odnotowałby tego faktu, gdyby krowa nie przebiegła przez pół miasta rozpaczliwie szukając schronienia i dezorganizując ruch uliczny. Oddziały policji i straż pożarna goniły oszalałe ze strachu zwierzę, któremu zaświtała okruszyna nadzieja na życie. Została ostatecznie osaczona na placu zabaw dla dzieci, gdzie próbowała się schować. Odstrzelono ją lotkami ze środkiem usypiającym. Odurzoną, już bez nadziei, krowę odtransportowano z powrotem do rzeźni. Ponieważ obecność leków uniemożliwiła natychmiastowy ubój, krowa jeszcze żyje. Jej „krzyk o życie" dotarł do uszu i serc wielu ludzi i organizacji prozwierzęcych. Niestety, mimo nieomal natychmiastowego wykupienia krowy wspólnie z Fundacją Viva! Akcja Dla Zwierząt i przyjazdu po nią wozem przeznaczonym do transportu, Powiatowy Lekarz Weterynarii zasłaniając się przepisami, wydal decyzje, ze krowa musi zostać poddana ubojowi. Dotychczasowe apele o litość nie odniosły żadnego skutku, a przecież nawet ludzi skazanych na śmierć ułaskawia się w szczególnych przypadkach, a takim na pewno była ucieczka krowy z rzeźni, co przecież graniczy z cudem.

Na szczęście, dzięki Państwa pomocy, zarówno finansowej, jak i telefonicznej i mailowej (interwencje u Powiatowego Lekarza Weterynarii)- udało się wyrwać tę dzielną krówkę z objęć śmierci. Od kilku lat wiedzie sobie beztroskie życie w Przystaniowej oborze, spaceruje po pastwiskach, przytula się do innych krów. W jej oczach zagościła radość, beztroska. I choć do dzisiaj boi się obcych, głównie ludzi ubranych na biało, to czuje, że jest bezpieczna, a dla nas jej życie jest bezcenne.

Z okazji zbliżających się 10 urodzin, Borutka przypomina Państwu o sobie. Będzie wdzięczna za smakołyki, z których najbardziej lubi buraki pastewne (bardzo trudno je obecnie zdobyć), a także siano- w olbrzymich ilościach. Jak na krówkę przystało, ma spory apetyt, a także super linię:)
Z radością oczekuje na prezenty od Państwa!!!
Za zebrane z okazji urodzin pieniądze zakupimy jej wszystko, co lubi.

Pyszne prezenty dla Borutki można zamówić samemu w Tesco. Zostaną one dostarczone pod bramę Przystani. Borutka to mądra krówka i rozpoznaje już samochód dostawczy z Tesco:)

Wpłaty - 11

Malwina - awatar
20
Malwina
Anonimowy Darczyńca - awatar
2 000
Anonimowy Darczyńca
Joanna Drupka - awatar
50
Joanna Drupka
Antonina Ożgo - awatar
10
Antonina Ożgo
Rafał Kucharczyk - awatar
20
Rafał Kucharczyk
Monika - awatar
50
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Patrycja - awatar
50
Patrycja

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij