Borys wciąż nas potrzebuje

2 446 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

CELEM NASZEJ ZBIÓRKI JEST KONTYNUACJA RATOWANIA I LECZENIA BORYSA, u którego wykryto rzadkiego w Polsce pasożyta Dirofilaria immitis – nazywanego tez robakiem sercowym lub robaczycą serca. Ta pasożytnicza choroba jeśli nie jest leczona – prowadzi do śmierci.

Dzięki ludziom o Wielkich Sercach, którzy odpowiedzieli na naszą pierwszą zbiórkę, dzięki licznym wpłatom i wsparciu wielu Dobrych Osób – walka o Borysa wciąż trwa !!!​

Pierwszy apel i pierwszą zbiórkę ogłosiliśmy pod koniec kwietnia (https://pomagam.pl/dlaborysa - tutaj też poznać można historię Borysa). Uzbierana kwota umożliwiła nam kontynuację diagnostyki i rozpoczęcie leczenia. Dzięki hojności ofiarodawców Borys przyjął już dwie dawki przeciwpasożytniczych leków naskórnych, przyjmuje antybiotyk wspomagający zwalczanie toczącego go pasożyta a także leki normujące pracę jego wątroby i trzustki. Stan jego organizmu jest stale monitorowany dzięki cyklicznym badaniom krwi – to konieczne, gdyż leki stosowane w tej chorobie są niezwykle toksyczne. Do chwili obecnej diagnostyka i leczenie Borysa pochłonęły już 2540 zł (nie licząc leków i transportu do kliniki) – a to dopiero jego pierwszy krok ku zdrowiu…

Zdjęcie opisu zbiórki Borys wciąż nas potrzebuje

Pozyskane środki pozwoliły na pierwszy etap kuracji – dzięki niej, z medycznego punktu widzenia, Borys jest w pełni przygotowany do głównego „uderzenia”, mającego na celu wyeliminowanie panoszących się w nim dorosłych postaci „sercowego robaka” czyli pasożyta Dirofilarii Immitis. Przygotowani na to są także jego lekarze – specjalnie dla Borysa sprowadzone zostanie z Włoch odpowiednie lekarstwo. Czekająca go część terapii jest zdecydowanie najtrudniejsza – i niestety zdecydowanie najdroższa. Stoimy u progu wielkiej szansy na uratowanie Borysa – wykorzystanie tej szansy wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Niestety - skarbonka Borysa zbyt szybko się opróżnia …

Życie tego psa jest w naszych rękach. Jesteśmy za niego odpowiedzialni – uratowaliśmy go z nieludzkich warunków, pokazaliśmy mu inną jakość życia, sprawiliśmy że mógł poczuć się kochany przez człowieka. Każdego dnia widzimy jak bardzo to nowe życie mu się podoba, widzimy jego bezgraniczne szczęście i radość.

Chcemy i będziemy o niego walczyć - jednak sami nie udźwigniemy wszystkich kosztów jego leczenia. Dlatego ponownie zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe do wszystkich Ludzi o Wielkich Sercach.

Według naszych  wyliczeń – potrzebujemy jeszcze ok. 2000 zł.

Zdjęcie opisu zbiórki Borys wciąż nas potrzebuje

Pozyskane środki pomogą nam w realizacji drugiego etapu leczenia. Przede wszystkim – będziemy mogli opłacić koszt sprowadzonego leku ( wraz z kosztami przesyłki wynosi on 250 Euro).  Będziemy mogli także opłacić niezbędne pobyty w klinice.  Zgodnie bowiem z planem, na początku sierpnia Borys - pod czujnym okiem lekarzy w klinice - powinien rozpocząć najtrudniejszy etap walki o życie. To właśnie wtedy – w 12 godzin po podaniu kolejnej dawki leku naskórnego – rozpocznie się podawanie wspomnianego leku (dwie dawki w odstępie 24godzinnym). Przez cztery dni pies będzie musiał pozostać w klinice, lekarze będą musieli go monitorować przez 24h/dobę. To absolutnie konieczne – zadaniem leku jaki zostanie podany jest uśmiercenie dorosłych form pasożytów. Martwe pasożyty natomiast mogą spowodować wiele niezwykle niebezpiecznych dla życia psa stanów, między innymi zator sercowo – płucny, prowadzący – w razie braku natychmiastowej pomocy – do śmierci. Zwierzę poddawane takiej kuracji – bezwzględnie musi pozostawać w klinice. 

Po kolejnych 30 dniach cała procedura z podaniem leku i nadzorem weterynaryjnym musi zostać powtórzona. Koszty takich  kilkudniowych pobytów w klinice z koniecznością całodobowego  monitoringu lekarskiego są  wysokie. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli je Borysowi zagwarantować. Będziemy mogli także opłacić kolejne aplikacje leku naskórnego, kolejne badania krwi i wszystko, czego dalsze leczenie Borysa będzie wymagało.

Będziemy mogli go ratować i dalej o niego walczyć.

Zwracamy się z  prośbą o wsparcie do miłośników rasy, do osób, których wrażliwość nie pozwala przejść obojętnie obok cierpienia, do wszystkich Ludzi Dobrej Woli i Wielkiego Serca. Leczenie Borysa jest długie i kosztowne. Liczy się każda złotówka…

Uratujmy Borysa, dajmy mu wspólnie szansę na zdrowe, beztroskie życie. On w swoich oczach ma tyle miłości – pozwólmy mu żyć i kochać.

DOKONAJ WPŁATY NA TĘ ZBIÓRKĘ. PODARUJ BORYSOWI SZANSĘ NA  ŻYCIE !!!​

(A-M)

Strony Borysa

Borys na naszych stronach: http://adopcje.labradory.org/tag/borys/

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  Podziękowanie

  11.08.2016
  11.08.2016

  Pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę, związaną ze wsparciem finansowym przeznaczonym na leczenie Borysa. Państwa ogromne zaangażowanie, Wielkie Serca i hojność - stały się dla tego młodziutkiego psiaka prawdziwym „światłem w tunelu”. Nie sposób wyobrazić sobie piękniejszego prezentu niż ofiarowanie szansy na życie. A dla Borysa takim prezentem właśnie jest każda wpłata. Dzięki pozyskanym środkom będzie można bowiem kontynuować rozpoczętą kurację. Zagrożone paskudnym pasożytem serduszko Borysa pełne jest wdzięczności i miłości za Państwa troskę, życzliwość i empatię. On w swoim wcześniejszym życiu nigdy nie zaznał tyle dobra od ludzi. Teraz już wie, jak dobry potrafi być człowiek. Razem z Borysem naprawdę BARDZO DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ przekazaną na jego ratowanie. (A-M)

Komentarze


 • DlaBorysaOdFiony - awatar

  DlaBorysaOdFiony

  06.08.2016
  06.08.2016

  wierzę że da się go uratować

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.08.2016
   11.08.2016

   Bardzo dziękujemy.

 • Olka - awatar

  Olka

  02.08.2016
  02.08.2016

  wiecej nie moge, ale mam nadzieje, ze jak wszystko sie uda to dostanie smaczki!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.08.2016
   11.08.2016

   Bardzo dziękujemy.

 • Tomek - awatar

  Tomek

  30.07.2016
  30.07.2016

  Abyś był zdrowy sliczny czarnuszku :-)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   30.07.2016
   30.07.2016

   Bardzo dziękujemy.

 • Beti - awatar

  Beti

  26.07.2016
  26.07.2016

  zdrowiej szybciutko:)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   26.07.2016
   26.07.2016

   Bardzo dziękujemy.

 • Iwa - awatar

  Iwa

  25.07.2016
  25.07.2016

  20

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   26.07.2016
   26.07.2016

   Bardzo dziękujemy.

2 446 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wpłaty: 45

DlaBorysaOdFiony - awatar
DlaBorysaOdFiony
5
Piotr - awatar
Piotr
50
Dominika - awatar
Dominika
20
Olka - awatar
Olka
10
ewa - awatar
ewa
20
Anna - awatar
Anna
30
Tomasz - awatar
Tomasz
50
MAŁGORZATA - awatar
MAŁGORZATA
100
michal - awatar
michal
10
Tomek - awatar
Tomek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij