Borys wciąż nas potrzebuje

2 446 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

CELEM NASZEJ ZBIÓRKI JEST KONTYNUACJA RATOWANIA I LECZENIA BORYSA, u którego wykryto rzadkiego w Polsce pasożyta Dirofilaria immitis – nazywanego tez robakiem sercowym lub robaczycą serca. Ta pasożytnicza choroba jeśli nie jest leczona – prowadzi do śmierci.

Dzięki ludziom o Wielkich Sercach, którzy odpowiedzieli na naszą pierwszą zbiórkę, dzięki licznym wpłatom i wsparciu wielu Dobrych Osób – walka o Borysa wciąż trwa !!!​

Pierwszy apel i pierwszą zbiórkę ogłosiliśmy pod koniec kwietnia (https://pomagam.pl/dlaborysa - tutaj też poznać można historię Borysa). Uzbierana kwota umożliwiła nam kontynuację diagnostyki i rozpoczęcie leczenia. Dzięki hojności ofiarodawców Borys przyjął już dwie dawki przeciwpasożytniczych leków naskórnych, przyjmuje antybiotyk wspomagający zwalczanie toczącego go pasożyta a także leki normujące pracę jego wątroby i trzustki. Stan jego organizmu jest stale monitorowany dzięki cyklicznym badaniom krwi – to konieczne, gdyż leki stosowane w tej chorobie są niezwykle toksyczne. Do chwili obecnej diagnostyka i leczenie Borysa pochłonęły już 2540 zł (nie licząc leków i transportu do kliniki) – a to dopiero jego pierwszy krok ku zdrowiu…

Zdjęcie opisu zbiórki Borys wciąż nas potrzebuje

Pozyskane środki pozwoliły na pierwszy etap kuracji – dzięki niej, z medycznego punktu widzenia, Borys jest w pełni przygotowany do głównego „uderzenia”, mającego na celu wyeliminowanie panoszących się w nim dorosłych postaci „sercowego robaka” czyli pasożyta Dirofilarii Immitis. Przygotowani na to są także jego lekarze – specjalnie dla Borysa sprowadzone zostanie z Włoch odpowiednie lekarstwo. Czekająca go część terapii jest zdecydowanie najtrudniejsza – i niestety zdecydowanie najdroższa. Stoimy u progu wielkiej szansy na uratowanie Borysa – wykorzystanie tej szansy wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Niestety - skarbonka Borysa zbyt szybko się opróżnia …

Życie tego psa jest w naszych rękach. Jesteśmy za niego odpowiedzialni – uratowaliśmy go z nieludzkich warunków, pokazaliśmy mu inną jakość życia, sprawiliśmy że mógł poczuć się kochany przez człowieka. Każdego dnia widzimy jak bardzo to nowe życie mu się podoba, widzimy jego bezgraniczne szczęście i radość.

Chcemy i będziemy o niego walczyć - jednak sami nie udźwigniemy wszystkich kosztów jego leczenia. Dlatego ponownie zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe do wszystkich Ludzi o Wielkich Sercach.

Według naszych  wyliczeń – potrzebujemy jeszcze ok. 2000 zł.

Zdjęcie opisu zbiórki Borys wciąż nas potrzebuje

Pozyskane środki pomogą nam w realizacji drugiego etapu leczenia. Przede wszystkim – będziemy mogli opłacić koszt sprowadzonego leku ( wraz z kosztami przesyłki wynosi on 250 Euro).  Będziemy mogli także opłacić niezbędne pobyty w klinice.  Zgodnie bowiem z planem, na początku sierpnia Borys - pod czujnym okiem lekarzy w klinice - powinien rozpocząć najtrudniejszy etap walki o życie. To właśnie wtedy – w 12 godzin po podaniu kolejnej dawki leku naskórnego – rozpocznie się podawanie wspomnianego leku (dwie dawki w odstępie 24godzinnym). Przez cztery dni pies będzie musiał pozostać w klinice, lekarze będą musieli go monitorować przez 24h/dobę. To absolutnie konieczne – zadaniem leku jaki zostanie podany jest uśmiercenie dorosłych form pasożytów. Martwe pasożyty natomiast mogą spowodować wiele niezwykle niebezpiecznych dla życia psa stanów, między innymi zator sercowo – płucny, prowadzący – w razie braku natychmiastowej pomocy – do śmierci. Zwierzę poddawane takiej kuracji – bezwzględnie musi pozostawać w klinice. 

Po kolejnych 30 dniach cała procedura z podaniem leku i nadzorem weterynaryjnym musi zostać powtórzona. Koszty takich  kilkudniowych pobytów w klinice z koniecznością całodobowego  monitoringu lekarskiego są  wysokie. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli je Borysowi zagwarantować. Będziemy mogli także opłacić kolejne aplikacje leku naskórnego, kolejne badania krwi i wszystko, czego dalsze leczenie Borysa będzie wymagało.

Będziemy mogli go ratować i dalej o niego walczyć.

Zwracamy się z  prośbą o wsparcie do miłośników rasy, do osób, których wrażliwość nie pozwala przejść obojętnie obok cierpienia, do wszystkich Ludzi Dobrej Woli i Wielkiego Serca. Leczenie Borysa jest długie i kosztowne. Liczy się każda złotówka…

Uratujmy Borysa, dajmy mu wspólnie szansę na zdrowe, beztroskie życie. On w swoich oczach ma tyle miłości – pozwólmy mu żyć i kochać.

DOKONAJ WPŁATY NA TĘ ZBIÓRKĘ. PODARUJ BORYSOWI SZANSĘ NA  ŻYCIE !!!​

(A-M)

Strony Borysa

Borys na naszych stronach: http://adopcje.labradory.org/tag/borys/

Aktualności


 • labradory.org - awatar

  Podziękowanie

  11.08.16
  11.08.16

  Pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę, związaną ze wsparciem finansowym przeznaczonym na leczenie Borysa. Państwa ogromne zaangażowanie, Wielkie Serca i hojność - stały się dla tego młodziutkiego psiaka prawdziwym „światłem w tunelu”. Nie sposób wyobrazić sobie piękniejszego prezentu niż ofiarowanie szansy na życie. A dla Borysa takim prezentem właśnie jest każda wpłata. Dzięki pozyskanym środkom będzie można bowiem kontynuować rozpoczętą kurację. Zagrożone paskudnym pasożytem serduszko Borysa pełne jest wdzięczności i miłości za Państwa troskę, życzliwość i empatię. On w swoim wcześniejszym życiu nigdy nie zaznał tyle dobra od ludzi. Teraz już wie, jak dobry potrafi być człowiek. Razem z Borysem naprawdę BARDZO DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ przekazaną na jego ratowanie. (A-M)

Komentarze


 • DlaBorysaOdFiony - awatar

  DlaBorysaOdFiony

  06.08.16
  06.08.16

  wierzę że da się go uratować

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.08.16
   11.08.16

   Bardzo dziękujemy.

 • Olka - awatar

  Olka

  02.08.16
  02.08.16

  wiecej nie moge, ale mam nadzieje, ze jak wszystko sie uda to dostanie smaczki!

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   11.08.16
   11.08.16

   Bardzo dziękujemy.

 • Tomek - awatar

  Tomek

  30.07.16
  30.07.16

  Abyś był zdrowy sliczny czarnuszku :-)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   30.07.16
   30.07.16

   Bardzo dziękujemy.

 • Beti - awatar

  Beti

  26.07.16
  26.07.16

  zdrowiej szybciutko:)

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   26.07.16
   26.07.16

   Bardzo dziękujemy.

 • Iwa - awatar

  Iwa

  25.07.16
  25.07.16

  20

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   26.07.16
   26.07.16

   Bardzo dziękujemy.

2 446 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób

Wpłaty: 45

DlaBorysaOdFiony - awatar
DlaBorysaOdFiony
5
Piotr - awatar
Piotr
50
Dominika - awatar
Dominika
20
Olka - awatar
Olka
10
ewa - awatar
ewa
20
Anna - awatar
Anna
30
Tomasz - awatar
Tomasz
50
MAŁGORZATA - awatar
MAŁGORZATA
100
michal - awatar
michal
10
Tomek - awatar
Tomek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij