Zbiórka Walka o sprawność Bruna - zdjęcie główne

Walka o sprawność Bruna

4 722 zł z 6 300 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób

Jesteśmy 4 miesiące po operacji łokcia i 3 dni po operacji biodra :(
Tak, niestety trzeba było zwichnięte biodro zoperować bo Bruno już prawie przestał używać tej łapki i tutaj rehabilitacja nic by nigdy nie pomogła. Po otwarciu biodra okazało się ze nie tylko usunięcie główki ale i szyjki kości udowej jest konieczne.  Czy Bruno sobie poradzi? Czy zacznie używać tej łapki? Od tego zależy jego dalsze życie. W sobotę po niewielkiej przerwie wraca na rehabilitację i cóż, nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za tego dzielnego 13 miesięcznego teraz chłopczyka, który przeszedł już wiele w swoim zyciu i zasłuzył już wielokrotnie na odznakę "Dzielny Pacjent". Humor i chęć zycia są, nastawienie psychiczne dobre. Walczymy.

Pod opiekę Stowarzyszenia Dogi Adopcje (www.dogi-adopcje.pl https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Dogi-Adopcje-133836966672028/ ) trafił dog niemiecki Bruno (rodowodowe imię Power of love). Bruno ma niewiele ponad 8 miesięcy i na starcie zmarnowane życie.  Wygląd psa i opis zdjęć RTG przerażają

Tak rozdzierająco smutno i autystycznie wyglądał Bruno zanim do nas trafił.W domu tymczasowym okazało się, że to wesoły pełen niespożytej energii pies, który nie wiedział, że życie może być piękne.

Nie pozostaje nam nic innego jak udowodnić mu, że to dopiero przedsmak i jego ogromnie pechowy start w życiu własnie się zakończył.Ortopedzi i chirurdzy nie pozostawili złudzeń - operacja łokcia była niezbędna i do wykonania na cito.  
W poniedziałek Bruno był operowany a operacja była dużo bardziej skomplikowana niż ortopeda przypuszczał.  Przy okazji Bruno został wykastrowany. Normalnie nie kastrujemy psów tak młodych ale Bruno był obustronnym wnętrem (jąderka zamiast zejść do worka mosznowego utknęły pod pęcherzem moczowym) co wymagało interwencji chirurga.Koszty operacji zwalają z nóg, a to nie koniec finansowego zaangażowania w leczenie Bruna

Co dalej? Za dwa tygodnie kontrola u ortopedy i miejmy nadzieję, że po niej dostaniemy zgodę na rehabilitację Bruna. Bruno przed operacją był już na konsultacji u fizjoterapeuty i miał okazję juz zapoznać się z bieżnia wodną (cała sala zapoznała się przy okazji z wodą ;)  ). Koszt bieżni wodnej oraz terapii manualnej to 110 zł za godzinne spotkanie. Zaleca się terapię co drugi dzień. Czy starczy nam funduszy? W skali miesiąca to ok 1.320 zł, w skali 3 to już 4 tys. Musimy zdobyć na to środki, bo głęboko wierzymy, ze rehabilitacja oprócz tego że wesprze zoperowany już łokieć, pozwoli uchronić Bruna od drugiej dużo poważniejszej i bardzo kosztownej (ok. 10 tys zł) operacji jaką byłoby wstawienie protezy biodrowej. Ostatnie zdanie opisu ortopedy "Rokowania ostrożne" nie pozostawia nam wyboru. Mamy od ortopedy trzy miesiące na to by powalczyć o bioderka bez udziału skalpela i protezy! Konsultowaliśmy z ortopedą również inne metody wsparcia i jeżeli udźwigniemy finansowo podamy chłopakowi również dostawowo osocze bogatopłytkowe (koszt ok 4 tys.). Teraz wszystko w naszych rękach. Dom tymczasowy jest w pełni gotowy by podporządkować swoje najbliższe miesiące rehabilitacji Bruna. Prosimy o pomoc w zebraniu środków na jego leczenie. Część faktury za operację łokcia i kastrację została opłacona z prywatnych środków, które musimy zwrócić, musimy też zebrać fundusze na rehabilitację, suplementy z wyższej półki, dobrą karmę. Chłopak pokazał ze chce żyć, nie ma lepszego motywatora ponad to!

Bruno jest obecnie intensywnie rehabilitowany i co wazne widac efekty tych zabiegów (nie tylko na koncie bankowym ;) )


Jesteśmy 4 miesiące po operacji łokcia i 3 dni po operacji biodra :(
Tak, niestety trzeba było zwichnięte biodro zoperować bo Bruno już prawie przestał używać tej łapki i tutaj rehabilitacja nic by nigdy nie pomogła. Po otwarciu biodra okazało się ze nie tylko usunięcie główki ale i szyjki jest konieczne.  Czy Bruno sobie poradzi? Czy zacznie używać tej łapki? Od tego zależy jego dalsze życie. W sobotę po niewielkiej przerwie wraca na rehabilitację i cóż, nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za tego dzielnego 13 miesięcznego teraz chłopczyka, który przeszedł już wiele w swoim zyciu i zasłuzył już wielokrotnie na odznakę "Dzielny Pacjent". Humor i chęć zycia są, nastawienie psychiczne dobre. Walczymy.

Aktualności


 • Stowarzyszenie Dogi- Adopcje - awatar

  Stowarzyszenie Dogi- Adopcje

  15.07.19
  15.07.19

  Jesteśmy dwa tygodnie po operacji. Intensywna rehabilitacja trwa - trzy razy w tygodniu w wodzie, gdzie przy powolnym chodzeniu wymusza się obciążenie łapy i codziennie na spacerach przy poruszaniu sie po nierównościach - brak stabilizacji zmusza Brunka do stąpniecia na chorą nóżkę. Sa lepsze dni i gorsze. Dzisiaj nóżka bolała :(

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.03.19
  02.03.19

  🍀

4 722 zł z 6 300 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób

Wpłaty: 101

Marek Sołek - awatar
Marek Sołek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Regina Babińska-Gibała - awatar
Regina Babińska-Gibała
47
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij